25 kwietnia
czwartek
Marka, Jaroslawa, Wasyla
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Morawiecki: Chcemy Polski dla wszystkich

Ocena: 0
1190

W tych wyborach europejskich musimy odpowiedzieć na pytanie: czy Polska ma być dla wszystkich czy dla nielicznych? My chcemy Polski dla wszystkich – podkreślił w niedzielę premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania wyborczego na Placu Artystów w Kielcach.

Fot. PAP / Piotr Polak

Szef rządu przyjechał do stolicy województwa świętokrzyskiego na pokładzie "PiSbusu" z Krakowa, gdzie przed południem odbyła się konwencja regionalna Prawa i Sprawiedliwości. Premier po drodze spotkał się także z mieszkańcami Wodzisławia w powiecie jędrzejowskim.

"To właśnie my prosimy wszystkich Polaków: oddajcie głos - każdy jest w demokracji kowalem własnego losu. Możecie pójść do głosowania i pokazać waszą wolę - czy chcecie kontynuować te zmiany, które się dzieją od czterech lat" – mówił Morawiecki w Kielcach.

"Stoimy przed wielkim wyborem – pytanie czyja ma być Polska, kogo ma być Polska cały czas wisi w powietrzu, cały czas jest przed nami. Na tych wyborach europejskich musimy na nie odpowiedzieć - czy Polska ma być dla wszystkich czy dla nielicznych? Czy Polska ma być dla tych, którzy tworzą miejsca pracy, przebijają szklane sufity? Czy dla grup interesów, dla wybranych?" – analizował premier zwracając się do mieszkańców Kielc

"My chcemy Polski dla wszystkich" – podkreślił Morawiecki.

"Czy Polska ma być dumna, czy podporządkowana, czy Polska ma być wolna czy bezwolna? Tak, Polska ma być wolna, ale teraz jest taki czas, że trzeba dobrze rozumieć, co to jest wolność, co to jest demokracja, co to jest konstytucja, bo nasi konkurenci polityczni próbują zamazać rzeczywistość" – dodał premier.

Morawiecki pytał, zwracając się do zgromadzonych m.in. czy lepiej żyło się "większości ludzi – emerytom, rodzinom z dziećmi" cztery lata temu, czy teraz, czy wówczas było łatwiej o pracę czy obecnie, czy remontowano i budowano więcej dróg lokalnych wówczas czy obecnie?

"Tak, proszę państwa – teraz. Jak tu jechaliśmy to pani wojewoda (wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek – PAP) powiedział mi, że wszystkie wnioski, które spłynęły z województwa, zostały zaakceptowane. Tak nie było nigdy. Wszystkie te, gdzie wójtowie, w powiatach zawnioskowali, już teraz i sukcesywnie będziemy robić, naprawić te drogi. Bo Polska jest jedna nie tylko w wielkich miastach, ale też w mniejszych miejscowościach (...)" – zaznaczył szef rządu.

"Teraz jesteśmy przed wyborem drogi – drogi ku silniejszej Polsce. Chcę was poprosić o głos, bo te wybory które się zbliżają, są bardzo ważne – i mamy znakomitą drużynę" – ocenił Morawiecki.

Wg premiera jednym z kluczowych czynników, które trzeba brać pod uwagę, jest wiarygodność. "Jak czołowi działacze naszych konkurentów politycznych mówią otwarcie: +dzisiaj nie wprowadzamy rewolucji ideologicznej, ale zaraz po wyborach wprowadzimy+ - to nie jest wiarygodność, to jest oszukiwanie wyborców. I z drugiej strony - my staramy się w każdym temacie, w każdym projekcie dotrzymywać słowa" – wskazał Morawiecki.

W tym kontekście premier odniósł się do swojej wizyty sprzed dwóch lat woj. świętokrzyskim, kiedy obiecał, że pojawi się państwowy inwestor dla jednego z zakładów w Suchedniowie. "Mam dzisiaj dobrą wiadomość – dotrzymujemy słowa. Agencja Rozwoju Przemysłu odkupuje od syndyka Marywil w Suchedniowie. To jest wiarygodność w praktyce (...)" – podkreślił.

Premier mówił też, że w Kielcach czuje się "jak u siebie w domu", bo jego rodzina pochodzi z tego regionu. Gratulował też kielczanom sukcesu sportowego szczypiornistów PGE VIVE Kielce, którzy za dwa tygodnie zagrają w finałowym turnieju Ligii Mistrzów piłkarzy ręcznych, a także faktu, że ta drużyna będzie walczyła o mistrzostwo Polski.

"My mamy dzisiaj już w Europie znakomitych zawodników w pierwszych ligach, wszystkich najlepszych ligach europejskich. Mam tu na myśli naszych znakomitych piłkarzy. I pokazujemy tym samym, że możemy tam odnosić sukcesy. I potrzebujemy też takich znakomitych zawodników, znakomitą drużynę w Brukseli - która będzie broniła naszych polskich interesów" – podkreślił Morawiecki.

"Wierzę głęboko w to, że w tej pierwszej turze – po druga jest jesienią - będziemy zwycięzcami. Że pokażemy, że potrafimy zwyciężać w wyborach do Parlamentu Europejskiego, że te wybory są dla nas ważne. To jest wybór drogi ku silniejszej Polsce, bezpieczniejszej, bardziej zasobnej, solidarnej (...)" – dodał.

Pod koniec wystąpienia premiera nad Kielcami rozpętała się ulewa – Morawiecki zaznaczył wówczas, że "cieszy go" ten deszcz, bo jeszcze niedawno rolnictwu groziła susza.

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się w Polsce 26 maja.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 24 kwietnia

Środa, IV Tydzień wielkanocny
Ja jestem światłością świata,
kto idzie za Mną, będzie miał światło życia.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): J 12, 44-50
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Nowenna do MB Królowej Polski 24 kwietnia - 2 maja

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszBlog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter