24 stycznia
czwartek
Felicji, Franciszka, Rafała
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Michał Dworczyk wiceministrem obrony narodowej

Ocena: 0
226

– Moje zadania w MON to kształtowanie procesu wychowawczego w Polskich Siłach Zbrojnych i wsparcie procesu budowy Wojsk Obrony Terytorialnej – powiedział dziennikarzom Michał Dworczyk, który w środę został powołany na nowego wiceministra obrony narodowej.

fot. PAP/Radek Pietruszka

– Zadania, które postawił przede mną minister Antoni Macierewicz, to kształtowanie procesu wychowawczego w Polskich Siłach Zbrojnych, współpraca z organizacjami proobronnymi i pozarządowymi oraz wsparcie procesu budowy Wojsk Obrony Terytorialnej – powiedział Dworczyk tuż po powołaniu go na wiceszefa MON podczas obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Pytany o najbliższe decyzje dotyczące Wojsk Obrony Terytorialnej, Dworczyk powiedział, że w środę szef MON ogłosi nowych patronów trzech brygad.

– Jeszcze dzisiaj wieczorem pierwsze trzy brygady otrzymają swoich patronów o godz. 18 na placu Piłsudskiego. Przejmą tradycje jednostek, które w ramach antykomunistycznego i antysowieckiego podziemia zbrojnego walczyły na tych terenach, na których formowane są w tej chwili brygady obrony terytorialnej – poinformował.

Dworczyk otrzymał nominację w Muzeum Wojska Polskiego, gdzie przed południem z udziałem ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza odbył się apel pamięci, a także ceremonia wręczenia aktów mianowań Żołnierzy Wyklętych na kolejne stopnie wojskowe oraz odznak honorowych i medali pamiątkowych.

42-letni Dworczyk jest posłem od września 2015 r. Pochodzi z Warszawy, był samorządowcem na Mazowszu. W ostatnich wyborach startował z pierwszego miejsca na liście PiS w okręgu wałbrzyskim i dostał prawie 25 tys. głosów (był to drugi wynik w regionie po ówczesnym szefie MON Tomaszu Siemoniaku z PO). Od września 2016 r. Dworczyk jest członkiem komisji obrony, a od początku kadencji kierował komisję łączności z Polakami za granicą, z tej funkcji zrezygnował 23 lutego. (PAP)

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
  

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -