28 marca
czwartek
Anieli, Sykstusa, Jana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Katolicy u władzy?

Ocena: 0
1462

 

Pierwszych doświadczeń w tym zakresie dostarczył stan Connecticut, który już wcześniej przyjął podobną zasadę. Tym sposobem osoba, która z punktu widzenia biologii jest mężczyzną, ale uznaje się za osobę płci żeńskiej, ma być traktowana jako kobieta. Nie jest wymagana żadna kuracja hormonalna ani interwencja chirurgiczna, wystarczy samo oświadczenie. Z tej okazji skorzystało już dwu młodych lekkoatletów, którzy nie odnosili sukcesów w konkurencji z rówieśnikami z liceum. Ogłosili więc, że czują się dziewczynami. Efekt był natychmiastowy: zajęli pierwsze miejsca w zawodach stanowych w sprincie.

Wyobraźmy sobie rozpacz i rozczarowanie dziewczyn, którym w tej sposób odebrano zwycięstwo.

Fakt ten ma wymiar nie tylko groteskowy, ale i jak najbardziej praktyczny. W USA większość uniwersytetów ma szeroko zakrojone programy sportowe i młodzi obiecujący sportowcy otrzymują stypendia. Nasi dwaj „mistrzowie” mogą zatem oczekiwać nie tylko dalszych sukcesów wśród studentek, ale i pełnego stypendium. Rozporządzenie wydane przez Bidena praktycznie im to gwarantuje. Natomiast dziewczyny, które zajęły trzecie i czwarte miejsce, już na takie korzyści liczyć nie będą mogły, co oznacza dla nich straty nie tylko moralne, ale i finansowe.

 


FEMINIZM KONTRA GENDER

Absurdalne rozporządzenie Bidena wywołało niezwykłe poruszenie wśród feministek. O tym niesłychanie wybuchowym konflikcie już pisaliśmy („Idziemy” 32/2020), ponieważ ideologia gender promująca swobodny wybór płci godzi w samo serce klasycznego feminizmu – uzyskania przez kobiety całkowitego równouprawnieniaz mężczyznami. W sytuacji, gdy każdy człowiek będący z biologicznego punktu widzenia mężczyzną może obwieścić, że czuje się kobietą, i zostać za takową uznany, całe działy ludzkiej działalności zostaną całkowicie zdominowane przez biologicznych mężczyzn, czego najlepszym przykładem jest sport.

Kilka dni po tym rozporządzeniu Biden wydał kolejne, tym razem dotyczące osób transpłciowych pragnących służyć w wojsku. Prezydent Trump wydał zakaz przyjmowania ich do służby wojskowej. Prezydent Biden właśnie to zmienił.

 


KATOLICY Z NAZWY

W administracji Bidena aż roi się od podobnych mu katolików. Nazywa się ich CINO (Catholic-in-name-only) – katolicy tylko z nazwy. Szefem Ministerstwa Zdrowia i Opieki Społecznej ma zostać Xavier Becerra, który jako prokurator generalny stanu Kalifornia wsławił się prześladowaniem katolickich organizacji, w tym żebraczego zgromadzenia Małych Sióstr Ubogich, które niosą pomoc osobom starszym.

Becerra domagał się, aby organizacje katolickie w swych ubezpieczeniach zdrowotnych zapewniały refundację aborcji, sterylizacji i antykoncepcji. W końcu Sąd Najwyższy uznał prawo sióstr do wolności sumienia w tym zakresie. Na wieść o nominacji Becerry kilkadziesiąt organizacji promujących cywilizację życia i tradycyjną rodzinę wystosowało list otwarty do senatu, apelujący, aby nie zatwierdzać tej nominacji. Stąd też zapewne wynika troska abp. Gómezao wolność sumienia dla instytucji katolickich.

Z kolei Samantha Power ma zostać szefem USAID, federalnej instytucji zajmującej się udzielaniem pomocy zagranicznej. Biorąc pod uwagę właśnie ogłoszony koniec z polityką z Mexico City, będzie ona promować przerywanie ciąży na całym świecie.

Marty Walsh, który w 2016 r. został obwołany człowiekiem roku w zakresie promowania „prawa do wyboru”, czyli aborcji, ma zostać ministrem pracy. Jennifer Granholm, przyszła minister energii, jako gubernator stanu Michigan wsławiła się zawetowaniem ustawy zakazującej przerywania daleko zaawansowanej ciąży. Jej koleżanka z Rhode Island, Gina Raimondo, przyszła minister handlu (gospodarki), gorąco wspierała uchwalenie ustawy, na mocy której prawo do przerywania ciąży zostało mocno obwarowane.

W sumie w rządzie Bidena stanowiska ministerialne obejmie dziewięcioro CINO-sów.

 


ABY STANOWILI JEDNO

Abp Gómez w przytoczonym oświadczeniu potwierdził stanowisko nie tylko św. Jana Pawła II, ale i papieża Franciszka, że osoby wybiórczo stosujące się do Magisterium Kościoła w zakresie spraw moralnych stawiają pod znakiem zapytania swą dyspozycję do korzystania z sakramentów. Wielu amerykańskich biskupów wciela to przesłanie w życie. Zakaz udzielania Komunii św. objął np. gubernatora stanu Nowy Jork, Andrew Cuomo, z powodu jego poparcia dla ustawy zezwalającej na aborcję do chwili narodzenia.

Również abp Salvatore Cordileone, metropolita San Francisco, w którym to mieście mieszka Nancy Pelosi, przywódca Partii Demokratycznej w izbie niższej Kongresu, podzielił tę opinię. Niestety, są i tacy, którzy wyrażają zdanie przeciwne. Prezydentura Bidena zapewne nie przyczyni się do wypracowania jednolitego i zgodnego z Magisterium Kościoła stanowiska w tej sprawie.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Autor jest profesorem ekonomii w Hollins University w stanie Wirginia, USA

- Reklama -

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 28 marca

Wielki Czwartek
Daję wam przykazanie nowe,
abyście się wzajemnie miłowali,
tak jak Ja was umiłowałem.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): J 13, 1-15
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napisz



Najczęściej czytane artykuły



Najwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.



Newsletter