15 grudnia
sobota
Niny, Celiny, Waleriana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Jerozolima: Franciszek złożył wieniec na memoriale Teodora Herzla

Ocena: 0
1723
W wizycie na wzgórzu imienia założyciela ruchu syjonistycznego będącego narodowym cmentarzem Izraela Ojcu Świętemu towarzyszyli prezydent i premier kraju, Szymon Peres i Benjamin Netanjachu.
20140526 09:33
tom (KAI Jerozolima) / Jerozolima, mz
fot. PAP/EPA/GOVERNMENT PRESS OFFICE
 
Franciszek złożył wieniec z biało-żółtych kwiatów z napisem „Papież Franciszek”. Ojciec Święty w obecności przedstawicieli najwyższych władz Izraela stał chwilę w milczeniu i położył zgodnie z żydowską tradycją kamień na płycie grobowca.

Papieżowi podczas składanie wieńca towarzyszyło dwóch chłopców, jeden z nich należy do wspólnoty katolików języka hebrajskiego w Jerozolimie.

Ceremonia odbyła się zgodnie z protokołem dyplomatycznym, który przewiduje, że w czasie oficjalnych wizyt głowy państw składają wieniec na narodowym cmentarzu imienia Teodora Herzla, założyciela Kongresu Syjonistycznego w Bazylei w 1897 roku.

W drodze ze wzgórza Herzla do Instytutu Pamięci Męczenników i Bohaterów Holocaustu Jad Waszem papież Franciszek nieoczekiwanie zatrzymał się przy Pomniku Ofiar Terroryzmu. Jest on poświęcony osobom cywilnym, które straciły życie na skutek aktów terroru od 1851 do chwili obecnej. Został on utworzony na terenie narodowego cmentarza Izraela w 1998 roku.
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:


Najczęściej czytane artykuły



Najwyżej oceniane artykuły



Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -