24 marca
niedziela
Marka, Gabriela, Katarzyny
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Sondaż IPSOS: PiS wygrywa sejmiki, Trzaskowski prezydentem Warszawy

Ocena: 0
1624

W wyborach do sejmików wojewódzkich PiS w skali kraju osiągnął 32,3 proc. głosów. Rafał Trzaskowski zwycięzył już w pierwszej turze wyborów na prezydenta stolicy z wynikiem 54,1 proc. 

fot. PAP/Wojciech Pacewicz

W wyborach do sejmików wojewódzkich w skali kraju PiS uzyskał 32,3 proc. proc., Koalicja Obywatelska – 24,7 proc., 16,6 PSL – proc.; po 6,3 proc. głosów dostali Bezpartyjni Samorządowcy i Kukiz'15 – wynika z sondażu exit poll opublikowanego w niedzielę wieczorem przez Ipsos.

W skali kraju próg wyborczy przekroczył również komitet SLD Lewica Razem, który – według IPSOS – uzyskał 5,7 proc. poparcia.

Wyniki w Warszawie według sondażu prezentują się następująco:  Trzaskowski – 54,1 proc., Jaki – 30,9 proc., Śpiewak – 3,0 proc., Glusman – 2,6 proc., Jakubiak – 2,6 proc., Rozenek – 1,5 proc., Korwin-Mikke – 1,0 proc., Wojciechowicz – 1,0 proc., Ikonowicz – 0,8 proc., Stefaniak – 0,8 proc. 

Frekwencja w wyborach samorządowych wyniosła 51,3 proc.

Nie wszyscy zdążyli zagłosować do godz. 21. Mimo to cisza wyborcza w niedzielnych wyborach samorządowych nie została przedłużona – poinformował PAP szef PKW Wojciech Hermeliński. Dodał, że osoby które do godz. 21 ustawiły się w kolejkach do lokali wyborczych, będą mogły zagłosować także po zakończeniu ciszy wyborczej.

O kolejkach w lokalach wyborczych w Warszawie donoszą zarówno użytkownicy portali społecznościowych, jak i media. Czas oczekiwania w kolejce po odbiór kart do głosowania może sięgać nawet kilkudziesięciu minut.

W związku z tymi informacjami Hermeliński poinformował dziennikarzy, że wszystkie osoby oczekujące w kolejkach – czy to w lokalach, czy poza lokalami – będą mogły zagłosować.

– O godz. 21 przedstawiciele komisji obwodowych, w tych lokalach, gdzie wyborcy czekają, wyjdą i staną na końcu tej kolejki – to będzie koniec osób, które chcą zagłosować. Inne osoby, które po godz. 21 stawią się w tej kolejce, oczywiście, już nie będą do głosowania dopuszczone – mówił. 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
 

Najwyżej oceniane artykułyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -