17 stycznia
niedziela
Antoniego, Rościsława, Jana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Gowin: nadzieja na porozumienie ws. sądownictwa

Ocena: 0
464

Między prezydentem Andrzejem Dudą a prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim doszło do zbliżenia stanowisk w sprawie sądownictwa, które daje nadzieję na to, że porozumienie zostanie osiągnięte w tym tygodniu uważa wicepremier Jarosław Gowin.

fot. PAP/Michał Walczak

Wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin pytany był na antenie TV Republika, czy sobotnia konferencja prasowa liderów Zjednoczonej Prawicy miała jakiś związek ze spotkaniem prezydenta Dudy oraz szefa PiS, które odbyło się dzień wcześniej. "Nie, ale bardzo się cieszę, że był taki zbieg okoliczności, dlatego że dzięki temu zbiegowi okoliczności pan (prezes) Kaczyński w sobotę mógł właściwie ogłosić koniec okresu pewnych jednak napięć między obozem rządowym a panem prezydentem" – powiedział Gowin.

Podkreślił, że "co prawda obaj rozmówcy w piątek jeszcze nie doszli do zrozumienia, ale doszło do takiego zbliżenia stanowisk, które daje nadzieję, że w tym tygodniu to porozumienie zostanie zawarte".

Gowin zauważył, że wspomniany okres napięć "trochę się przeciąga"; dodał też, że życzyłby sobie, by porozumienie zostało osiągnięte, a reforma sądownictwa – kontynuowana.

Wicepremier mówił też o nowej formacji politycznej, która – jak zapowiadał – ma zostać zaprezentowana 4 listopada podczas kongresu Polski Razem. Obóz Zjednoczonej Prawicy ma współpracować z Republikanami, a także ze środowiskami wolnościowymi i samorządowymi.

Gowin ocenił, że będzie to "istotne poszerzenie obozu Zjednoczonej Prawicy"". Naszym wspólnym celem – celem Jarosława Kaczyńskiego, Zbigniewa Ziobry i moim – jest doprowadzenie do powtórki z roku 2015, czyli zwycięstwa w wyborach w takiej skali, żeby nasz obóz, żeby Zjednoczona Prawica nie potrzebowała dodatkowego koalicjanta – powiedział.(PAP)

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Zapowiedź nowego nru tygodnika Idziemy

+ Tygodnik Idziemy na 17 stycznia - dlaczego warto sięgnąć po najnowszy numer?

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 18 stycznia

Poniedziałek, II Tydzień zwykły
+ Dzień Powszedni
Żywe jest słowo Boże i skuteczne,
zdolne osądzić pragnienia i myśli serca

+ Czytania liturgiczne (rok B, I): Hbr 5,1-10; Ps 110,b-4; Mk 2,18-22
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMYNajczęściej czytane artykuły

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter