20 kwietnia
sobota
Czeslawa, Agnieszki, Mariana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Głosujemy na rodzinę

Ocena: 0
1892

Oficjalny spot Parlamentu Europejskiego zachęcający do głosowania w eurowyborach 26 maja przedstawia poród: oto Europa rodzi się na nowo z każdym nowo narodzonym dzieckiem. Czy rzeczywiście, skoro tyle w niej praw aborcyjnych, LGBT i innych przeciwko rodzinie?

fot. Marta Kowalska

Dlatego Europejska Federacja Stowarzyszeń Rodzin Katolickich FAFCE – organizacja pozarządowa współpracująca z Radą Europy we wszystkich krajach członkowskich – zbiera podpisy kandydatów w wyborach do europarlamentu pod manifestem „Głosuj na rodzinę”. Od 15 maja polscy wyborcy mogą sprawdzić nazwiska „prorodzinnych” kandydatów na stronie http://voteforfamily2019.eu. Gorąco do tego zachęcamy. To ważne, ponieważ głosując na nich, rodziny zyskają reprezentantów swoich interesów w Unii. Ci zaś nie nie pozwalą szerzyć się legislacji umniejszającej społeczną i wychowawczą rolę rodziny. FAFCE zapowiada, że po wyborach podpisani pod manifestem – już – posłowie będą pytani o plany realizacji jego postulatów (patrz: ramka).

– Nasza kampania formułuje konkretny katalog zagadnień. Ułatwi to naszą przyszłą pracę: grupa posłów, która podpisze „Manifest”, będzie grupą, z którą będziemy pracować w przyszłym Parlamencie Europejskim – powiedział przewodniczący FAFCE Antoine Renard, przedstawiający je na początku marca w Warszawie podczas konferencji „Głos rodzin w instytucjach europejskich. Stowarzyszenia rodzinne wobec wyborów do Parlamentu Europejskiego”.

Swoje postulaty przedstawiła też Europejska Konfederacja Dużych Rodzin ELFAC: obniżenie podatku VAT na podstawowe artykuły dla niemowląt, w tym pieluchy; uwzględnianie nieodpłatnej pracy opiekuńczej przy obliczaniu krajowego PKB; umożliwienie rodzinom wielodzietnym z siódemką i więcej dzieci prowadzenie rodzinnego vana bez profesjonalnego prawa jazdy; zniesienie dyskryminacji ze względu na liczbę dzieci w taryfie podstawowych opłat konsumpcyjnych: woda, elektryczność, gaz itd.; wspieranie i uznawanie Europejskiej Karty Dużej Rodziny.

Twórcy zaś spotu PE, zdominowanego przecież przez lewicowych działaczy, lansują w nim pracę nad zmianami klimatu, migracją, problemami związanymi z prywatnością danych, „coraz bardziej zagrożoną demokracją”. To już było. Tymczasem ani słowa o pojawiających się na wizji rodzinach w układzie: mama, tata, dzieci, dziadkowie – pokazanie ich to za mało. To wiele mówi zarówno o dotychczasowych, jak i planowanych działaniach Parlamentu Europejskiego w obecnym kształcie. Niech znajdą się w nim wreszcie ci, którzy głośno opowiadają się za rodziną. Tak więc sprawdzajmy i głosujmy świadomie!

 

MANIFEST „GŁOSUJ NA RODZINĘ”
Jako kandydat w wyborach do Parlamentu Europejskiego uznaję fundamentalną rolę rodziny jako podstawowej komórki społecznej. Podejmując decyzje polityczne, będę to uwzględniać.
MANIFEST FAFCE
1. Europejski pakt na rzecz urodzeń: (…) Będę działać na rzecz zmiany świadomości w sprawie kryzysu demograficznego, proponując konkretne rozwiązania i działania na rzecz zmiany dotychczasowych trendów.
2. Wezwanie do family mainstreaming: (…) Unia Europejska musi brać po uwagę rodzinę we wszystkich uregulowaniach, kierując się zasadą pomocniczości. (…)
3. Wzmocnić głos rodzin: (…) Uznaję wkład i rolę stowarzyszeń rodzinnych w tworzeniu i rozwijaniu programów europejskich.
4. Ekonomia wspierająca rodziny: (…) Będę wspierać (…) sprawiedliwe opodatkowanie [rodzin], rozszerzać przykłady dobrych rozwiązań typu Europejskiej Karty Rodzinnej.
5. Każda rodzina potrzebuje uznania godności pracy: (…) uznaję wartość pracy wykonywanej dla domu i wolontariatu jako wkład w spójność społeczną.
6. Równowaga życia rodzinnego i zawodowego: (…) Będę działać na rzecz polepszenia równowagi życia rodzinnego i zawodowego z korzyścią dla życia rodzinnego, respektując niedziele jako wspólny cotygodniowy dzień odpoczynku.
7. Uznanie komplementarności kobiety i mężczyzny: (…) Uznaję komplementarność kobiety i mężczyzny, odrzucając wszelkie próby wymazania różnic seksualnych za pomocą polityki publicznej. 
8. Szacunek i wspieranie instytucji małżeństwa: (…) przeciwstawię się jakiejkolwiek ingerencji Unii Europejskiej w legalną definicję małżeństwa. 
9. Poszanowanie ludzkiej godności od początku do naturalnego końca życia: (…) Będę zachęcał do przestrzegania zasad i najlepszych praktyk, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci przed porodem i po nim oraz ich matek, w tym w rodzinach zastępczych i adopcyjnych.
10. Ojciec i matka – pierwsi i podstawowi wychowawcy swoich dzieci: (…) Zobowiązuję się zadbać, by Unia we wszystkich programach młodzieżowych i edukacyjnych szanowała i promowała prawo rodziców do wychowania ich dzieci zgodnie z ich kulturowymi, moralnymi i religijnymi tradycjami, które sprzyjają dobru i godności dziecka.
Więcej informacji i nazwiska sygnatariuszy na: voteforfamily2019.eu
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Absolwentka polonistyki i dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim, mężatka, matka dwóch córek. W "Idziemy" opublikowała kilkaset reportaży i wywiadów.

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 20 kwietnia

Sobota, III Tydzień wielkanocny
Słowa Twoje, Panie, są duchem i życiem.
Ty masz słowa życia wiecznego.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): J 6, 55. 60-69
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napisz



Najczęściej czytane artykuły



Najczęściej czytane komentarze



Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.



Newsletter