21 kwietnia
środa
Anzelma, Bartosza, Feliksa
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Dziś poznamy nowego szefa Kancelarii Prezydenta

Ocena: 0
297

O godz. 13.30 odbędzie się ceremonia odwołania obecnej szefowej Kancelarii Prezydenta i powołania nowego szefa kancelarii – powiedział w poniedziałek w TOK FM rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński. Według informacji PAP, nową szefową kancelarii będzie Halina Szymańska, dotychczasowa wiceszefowa ARiMR.

fot. PAP/Rafał Guz

– O 13.30 będzie ceremonia odwołania obecnej szefowej kancelarii i powołania nowego szefa kancelarii. Wtedy państwo zobaczycie, czy to jest kobieta czy mężczyzna – powiedział w radiu TOK FM Łapiński pytany o to, czy nową szefową kancelarii będzie Halina Szymańska.

Halina Szymańska na stanowisku szefowej Kancelarii Prezydenta ma zastąpić Małgorzatę Sadurską.

W ubiegły czwartek poinformowano, że Sadurska złożyła rezygnację z funkcji szefowej Kancelarii Prezydenta z dniem 12 czerwca. Przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów Henryk Kowalczyk podał, że Sadurska jest kandydatką do zarządu PZU.

Urodzona w 1959 roku w Żarach Halina Szymańska z wykształcenia jest lekarzem weterynarii, absolwentką Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Akademii Rolniczej we Wrocławiu. Jest lekarzem higieny i epidemiologii. Ukończyła także podyplomowe studia z prawa administracyjnego i samorządowego oraz studia doktoranckie z nauk ekonomicznych na Uniwersytecie Szczecińskim.

Pracowała jako kierownik laboratorium Lecznicy Specjalistycznej w Łobzie, dyrektor Terenowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łobzie, burmistrz Łobza, a następnie starosta powiatu łobeskiego.

W latach 2006-2008 kierowała Zachodniopomorskim Oddziałem Regionalnym ARiMR w Szczecinie, następnie podjęła pracę jako audytor w Urzędzie Miejskim w Stargardzie oraz w ramach działalności gospodarczej obsługiwała w tym zakresie samorządy gminne i powiatowe.

Od 1998 r. związana była z samorządami, obecnie jest radną sejmiku woj. zachodniopomorskiego; zasiada w klubie PiS. (PAP)

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 21 kwietnia

Środa, III Tydzień Wielkanocny
Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Anzelma, biskupa i doktora Kościoła
Ja jestem chlebem życia.
Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął

+ Czytania liturgiczne (rok B, I): J 6,35-40
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMYE-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter