15 stycznia
piątek
Pawła, Arnolda, Izydora
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Biskupi USA: Biden będzie wspierał działania sprzeczne z wiarą

Ocena: 0
177

Episkopat Stanów Zjednoczonych utworzył grupą roboczą, która ma ocenić wyzwania związane z prezydenturą Joe Bidena. Decyzję tę podjęto podczas obradującej w trybie wideokonferencji sesji plenarnej Konferencji Biskupów Katolickich USA (USCCB) w dniach 16-17 listopada.

Fot. PAP/EPA/CARLOS VILAS

Jak zaznaczył przewodniczący USCCB, arcybiskup Jose Gomez z Los Angeles, prezydent-elekt zapowiedział szereg działań pozytywnych. Dotyczy to m.in. polityki w zakresie reformy imigracyjnej, uchodźców i ubogich oraz walki z rasizmem, karą śmierci i zmianami klimatycznymi.

Jednocześnie należy obawiać się działań sprzecznych z niektórymi podstawowymi wartościami, które są drogie katolikom – jak dalsza liberalizacja aborcji, a także ograniczenie wolności religijnej i lansowania ideologii gender.

Abp Gomez podkreślił, że biskupi od dawna sprzeciwiają się polityce, która jest sprzeczna z dobrem wspólnym i nadal będą to czynić.

Ale kiedy czynią to politycy, którzy deklarują się jako katolicy, pojawiają się dodatkowe problemy, ponieważ powoduje to między innymi dezorientację wśród wiernych co do tego, czego Kościół faktycznie naucza w tych kwestiach

- mówi hierarcha.

Jest to sytuacja trudna i złożona. Dlatego amerykański episkopat powołał grupę roboczą pod przewodnictwem arcybiskupa Allena Vignerona z Detroit, wiceprzewodniczącego USCCB. W jej skład wchodzą przewodniczący komisji odpowiedzialnych za przedmiotowe obszary polityki, a także komisji ds. nauki wiary i komunikacji.

Amerykańscy biskupi utworzyli podobny komitet cztery lata temu, aby przygotować się do nadchodzącej administracji Donalda Trumpa.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Zapowiedź nowego nru tygodnika Idziemy

+ Tygodnik Idziemy na 17 stycznia - dlaczego warto sięgnąć po najnowszy numer?

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 15 stycznia

Piątek, I Tydzień zwykły
+ Dzień Powszedni
Mówię ci: Wstań, weź swoje nosze
i idź do swego domu!

+ Czytania liturgiczne (rok B, I): Hbr 4,1-5.11; Ps 78,3-4c.6-8; Mk 2,1-12
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMYE-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter