20 czerwca
czwartek
Diny, Bogny, Florentyny
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Biedroń krytykuje opozycję i media. Odpowiada Rafał Trzaskowski

Ocena: 0
798

Tresowaliście przez kilka miesięcy Barbarę Nowacką, by dołączyła do Koalicji Obywatelskiej i dzisiaj Koalicja Obywatelskiej ma takie same notowania, albo mniejsze, niż wcześniej - ocenił w czwartek prezydent Słupska Robert Biedroń, pytany o możliwość zjednoczenia partii opozycyjnych. Jego słowa skomentował Rafał Trzaskowski, kandydat na prezydenta stolicy: "Słowa prezydenta Słupska Roberta Biedronia były niepotrzebne, niekulturalnej i bez klasy".

fot. slupsk.pl

Prezydent Słupska Robert Biedroń był w czwartek pytany w Radiu TOK FM o możliwość zjednoczenia ugrupowań opozycyjnych. "Na opozycji wszyscy mówią tym samym językiem, jeśli chodzi o to, co robi Prawo i Sprawiedliwość, co do tego nie ma żadnej wątpliwości" - zaznaczył Biedroń. Jak mówił, jego zdaniem, potrzebna jest jednak "trzecia siła, która uzupełni ofertę" polityczną dla tych wyborców, którzy nie chcą głosować ani na Prawo i Sprawiedliwość, ani na Platformę Obywatelską.

Na uwagę dziennikarki, że "im więcej ugrupowań opozycyjnych startujących osobno, tym większa szansa na wygraną PiS", Biedroń odparł: "Tresowaliście przez kilka miesięcy Barbarę Nowacką, żeby dołączyła do Koalicji Obywatelskiej i jest dzisiaj w Koalicji Obywatelskiej i Koalicja Obywatelska ma takie same notowania, albo mniejsze o 6 proc. w niektórych sondażach, niż wcześniej". Prowadząca audycję argumentowała także, że przez podziały Lewica przegrała poprzednie wybory, dzięki czemu dzisiaj rządzi Prawo i Sprawiedliwość. "Więc być może trzeba zastanowić się, jak połączyć tę Lewicę, ale nie połączymy tego w ten sposób, że będziemy nawoływali, że Lewica ma się przyłączyć do Grzegorza Schetyny, bo Lewica nie ma nic wspólnego z Grzegorzem Schetyną" – przekonywał Biedroń.
"Grzegorz Schetyna powiedział ostatnio, że żaden postulat np. dotyczący kwestii praw reprodukcyjnych Barbary Nowackiej nie będzie realizowany" - dodał.

Słowa prezydenta Słupska o Barbarze Nowackiej chwilę później zaczęły być komentowane przez polityków w mediach społecznościowych. Niektórzy politycy domagają się od Biedronia przeprosin dla Nowackiej. "Ohydny brak kultury i szacunku dla innych @RobertBiedron" – napisał na Twitterze Jarosław Wałęsa. "@RobertBiedron To jednak nie fake... Wstyd i obciach. Internet nie wybacza. Ale może @barbaranowacka po raz ostatni Ci wybaczy. Przeproś" – zaapelował z kolei Dariusz Joński z Inicjatywy Polska. "Nie tylko pycha, ale i pogarda. @RobertBiedron nie idź tą drogą. Atak na @barbaraanowacka tylko dlatego, że potrafi grać w zespole i wspólnie z nami buduje #KoalicjaObywatelska to naprawdę nie fair. Za słowa o tresurze powinieneś po prostu przeprosić" - zażądał na Twitterze poseł PO Borys Budka.

Rafał Trzaskowski pytany w TVN24 o słowa Biedronia, powiedział: "Niepotrzebne słowa, niekulturalne i bez klasy. Ja myślę, że Robert Biedroń powinien się zastanowić, zanim tego typu słów będzie używał. Teraz przede wszystkim powinna następować konsolidacja opozycji, ale przede wszystkim rozmowa, a nie tego typu nieuprawnione opinie". "Te słowa mnie naprawdę zasmuciły, bo ja szanuję Roberta Biedronia" - dodał Trzaskowski.

Robert Biedroń, obecnie prezydent Słupska, ogłosił na początku września, że nie będzie się ponownie ubiegał o ten urząd w tegorocznych wyborach samorządowych. "Jestem przygotowany, żeby przyjąć wyzwanie i stanąć na czele ruchu, który zmieni oblicze Polski, który zmieni oblicze tej ziemi, ruchu, który sprawi, że będzie nadzieja na to, że polityka może wyglądać inaczej, że polityka może dbać o dobro wspólne, że - jak mówi Konstytucja RP - Rzeczpospolita Polska może być dobrem wspólnym wszystkich obywateli, a nie tylko wybranych" - mówił we wrześniu Biedroń.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 20 czerwca

"Jedli i nasycili się wszyscy, a zebrano jeszcze z tego, co im zostało, dwanaście koszów ułomków".

Dziś w Kościele: czwartek, XI tydzień zwykły, Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa
+ Czytania liturgiczne (rok C, I): Rdz 14, 18-20; Ps 110 (109)1b-2. 3-41 Kor 11, 23-26Łk 9, 11b-17
+ komentarze Bractwa Słowa Bożego do czytańNajczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -

JAN PAWEŁ II MÓWIŁ DO NAS

Pierwsza pielgrzymka Jana Pawła II w czerwcu 1979 roku do Polski zmieniła trwale naszą ojczyznę i nas samych. Co wtedy papież chciał nam przekazać? Co zapamiętaliśmy?
+ 2 czerwca: Warszawa - Okęcie i Plac Zwycięstwa (1)
+ 3 czerwca: Warszawa i Gniezno (2)
+ 4 czerwca: Czestochowa (3)
+ 5 czerwca: Czestochowa (4)
+ 6 czerwca: ostatni dzień w Częstochowie i Kraków (5)
+ 7 czerwca: Kalwaria Zebrzydowska, Wadowice, Oświęcim-Brzezinka (6)
+ 8 czerwca: Nowy Targ, Kraków (7)
+ 9 czerwca: Kraków, Nowa Huta, Kraków (8)
+ 10 czerwca: Kraków i pożegnanie z ojczyzną (9)