18 lipca
środa
Erwina, Kamila, Szymona
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Batalia o puszczę

Ocena: 0
80

Nawet 2,5 mld euro odszkodowania będzie się domagać od Komisji Europejskiej polski rząd, jeśli Bruksela doprowadzi do zaprzestania działań ochronnych na terenie Puszczy Białowieskiej.

fot. ks. Henryk Zieliński/Idziemy

Kwota wynika z wyceny strat, jakie może spowodować to zaniechanie. To odpowiedź Polski na wniosek Komisji Europejskiej złożony do Trybunału Sprawiedliwości UE w sprawie zaprzestania przez Lasy Państwowe wycinania i usuwania z puszczy chorych i obumarłych drzew zaatakowanych przez korniki. Przykładem skutków takiego zaniechania jest zniszczony przez szkodniki Las Bawarski w Niemczech. W batalię przeciwko stanowisku rządu polskiego w sprawie ochrony Puszczy Białowieskiej włączył się za granicą Donald Tusk, w kraju zaś Grzegorz Schetyna, szef PO, zapowiedział postawienie ministra środowiska Jana Szyszki przed Trybunałem Stanu. 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Dziennikarka, absolwentka SGGW i UW. Współpracowała z "Tygodnikiem Solidarność". W redakcji "Idziemy" od początku, czyli od 2005 r. Wyróżniona przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich w 2013 i 2014 r.

 

Najwyżej oceniane artykuły

SALON DZIENNIKARSKI