23 maja
poniedziałek
Iwony, Dezyderego, Kryspina
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Areszt ukraińskich marynarzy w Rosji przedłużony

Ocena: 0
1195

Sąd w Moskwie zakończył w środę rozpatrywanie wniosku o pozostawienie w areszcie 24 ukraińskich marynarzy zatrzymanych w rejonie Cieśniny Kerczeńskiej. Nakazał - zgodnie z prośbą Federalnej Służby Bezpieczeństwa Rosji - przedłużenie ich aresztu do 24 kwietnia.

fot. Aphexlee, Foter, CC BY

W środę sąd podjął decyzję w sprawie czterech osób. We wtorek, po rozprawach trwających do późnego wieczora, zadecydował o utrzymaniu aresztu wobec 20 marynarzy. Adwokaci zapowiedzieli odwołanie się od tej decyzji.

Rozprawy toczyły się za zamkniętymi drzwiami, bez udziału mediów i publiczności. Sąd odrzucił większość wniosków obrony, w tym o uznanie marynarzy za jeńców wojennych.

Siły rosyjskie zatrzymały 24 ukraińskich marynarzy po ostrzelaniu 25 listopada 2018 roku trzech małych okrętów marynarki wojennej Ukrainy w pobliżu Cieśniny Kerczeńskiej, która łączy Morze Czarne z Morzem Azowskim. Ukraińskie jednostki zostały przejęte, a ich załogi decyzją sądu umieszczone w areszcie śledczym do 25 stycznia. Podczas ataku trzech Ukraińców zostało rannych. Do incydentu doszło w rejonie Krymu, anektowanego przez Rosję w 2014 roku.

Władze Rosji zarzucają marynarzom popełnienie przestępstwa polegającego na nielegalnym przekroczeniu granicy państwowej. Władze Ukrainy uważają, że marynarze nie złamali prawa międzynarodowego i powinni być traktowani przez Rosjan jak jeńcy wojenni.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 23 maja

Poniedziałek, VI Tydzień Wielkanocny
Niech święci cieszą się w chwale, *
+ Czytania liturgiczne (rok C, II): J 15,12-17
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz

- Reklama -


Najczęściej czytane artykułyPOLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter