28 stycznia
sobota
Walerego, Radomira, Tomasza
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Apel do ambasadorów o neutralność podczas "Miesiąca Dumy" promującego postulaty LGBT

Ocena: 4.8
465

Organizacje LGBT promują czerwiec jako międzynarodowy „Miesiąc Dumy LGBT+”, organizując w tym czasie liczne inicjatywy propagujące ich postulaty. W związku z tym Instytut Ordo Iuris wystosował list do ambasadorów innych państw w Polsce przypominający i obowiązku poszanowania polskich przepisów na terenie RP i powstrzymania się od ingerencji w wewnętrzne sprawy polskiego państwa.

Fot. pixabay.com/CCO

Instytut Ordo Iuris stoi na stanowisku, że realizacja większosci postulatów środowisk LGBT stanowiłaby naruszenie polskiego porządku prawnego i ładu konstytucyjnego Rzeczpospolitej, w tym ochrony małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny. Tymczasem w ubiegłym roku, w wydarzenia związane z „Miesiącem Dumy” włączyło się kilkunastu ambasadorów różnych państw w Rzeczpospolitej Polskiej.

Zgodnie z preambułą, Konwencja wiedeńska o stosunkach dyplomatycznych ma się przyczynić do rozwoju przyjaznych stosunków między państwami bez względu na różność ich systemów ustrojowych i społecznych. Ponadto, założenia traktatowe jasno wskazują na istniejący po stronie członków misji dyplomatycznej obowiązek poszanowania przepisów prawa państwa przyjmującego i nie zawierają w tym zakresie wyjątków. Szacunek dla polskiego porządku prawnego, w tym norm konstytucyjnych nie pozwala na jednoczesne wyrażanie poparcia dla realizacji postulatów środowisk LGBT, które nie tylko godzą w podstawy naszego systemu, ale stanowią przedmiot ożywionej debaty publicznej, będącej sprawą wewnętrzną kraju. Postanowienia konwencyjne nakazują zatem członkom misji dyplomatycznej zachować wymaganą neutralność

– podkreśliła Weronika Przebierała, dyrektor Centrum Prawa Międzynarodowego Ordo Iuris.

Instytut Ordo Iuris w swoim liście wymienia zagrożenia związane z „Miesiącem Dumy”. W oficjalnej narracji organizacji LGBT, inicjatywa ta ma na celu „ochronę osób o nietypowych preferencjach seksualnych przed przemocą, dyskryminacją i stygmatyzacją”. W rzeczywistości, jak podkreśla Instytut, „Miesiąc Dumy” promuje postulaty „głębokiej zmiany porządku prawnego poprzez redefinicję pojęć płci, małżeństwa i rodziny” oraz wdrożenia regulacji nadających osobom o określonych skłonnościach seksualnych szczególnych przywilejów.

Ordo Iuris przypomina ambasadorom o ich obowiązkach wynikających z prawa międzynarodowego, a przede wszystkim Konwencji wiedeńskiej o stosunkach dyplomatycznych. Zgodnie z traktatem,

bez uszczerbku dla ich przywilejów i immunitetów, obowiązkiem wszystkich osób korzystających z tych przywilejów i immunitetów jest szanowanie ustaw i innych przepisów państwa przyjmującego. Mają one również obowiązek nie mieszać się do spraw wewnętrznych tego państwa.

Natomiast postulaty organizacji LGBT w wielu przypadkach prowadzą do naruszenia polskiego systemu prawnego. Zgodnie z polskimi przepisami, małżeństwo może być zawarte tylko pomiędzy mężczyzną i kobietą, rodzicami dziecka są matka i ojciec, a kryterium biologiczne wskazuje wyłącznie na istnienie dwóch płci – męskiej oraz żeńskiej. Z kolei konstytucyjny zakaz dyskryminacji i zasada równego traktowania dotyczą wszystkich grup społecznych, bez szczególnego wyróżniania osób o określonych preferencjach seksualnych.

Instytut wskazuje, że postulaty „Miesiąca Dumy” stanowią w Polsce „temat delikatny, przedmiot ożywionej debaty publicznej, będący wewnętrzną sprawą Polski”. Co za tym idzie - ich realizacja wymagałaby zasadniczej przebudowy polskiego porządku prawnego. Ordo Iuris apeluje zatem do ambasadorów o poszanowanie regulacji prawa międzynarodowego i zachowanie wymaganej neutralności podczas inicjatyw organizowanych przez środowiska LGBT.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 28 stycznia

Sobota, III tydzień zwykły - wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła
Tak Bóg umiłował świat, że dał swojego Syna Jednorodzonego;
każdy, kto w Niego wierzy, ma życie wieczne.

+ Czytania liturgiczne (rok A, I): Mk 4, 35-41
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter