7 października
piątek
Marii, Marka, Mirelli
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Ambasador Ukrainy: staramy się nie dopuścić do spotkania Franciszka z Cyrylem

Ocena: 0.5
384

Ambasador Ukrainy przy Stolicy Apostolskiej Andrij Jurasz oświadczył, że ukraińska dyplomacja robi wszystko, co w jej mocy, aby nie doszło do spotkania papieża Franciszka z patriarchą Cyrylem. O tym, że mogłoby się ono odbyć podczas papieskiej wizyty w Kazachstanie we wrześniu mówił kilkakrotnie sam papież.

fot.PAP/Karina Sało/ Kolegiata w Iwano-Frankiwsku

W rozmowie z radiem Wolna Europa Jurasz wyjaśnił, że takie spotkanie, ani nie przyniosłoby korzyści dialogowi ekumenicznemu, ani nie zwiększyłoby autorytetu Stolicy Apostolskiej, gdyż „mówimy o spotkaniu z adwokatem diabła”, który usprawiedliwia zabijanie i cały czas kłamie. Tymczasem papież reprezentuje świat duchowości, pokoju, miłości i pragnienia zrozumienia między wszystkimi ludźmi.

- Papież nie ma szans na przekonanie korporacji adwokatów diabła, jaką obecnie jest Rosyjski Kościół Prawosławny – stwierdził dyplomata. I dodał, że spotkanie Franciszka z Cyrylem w kontekście wojny na Ukrainie byłoby dla Stolicy Apostolskiej stratą wizerunkową.

Gdyby jednak do spotkania doszło, to nie powinno ono mieć charakteru dwustronnego (jak odwołane spotkanie, planowane na 14 czerwca w Jerozolimie), ale w ramach wydarzenia z udziałem wielu uczestników. Papież Franciszek został zaproszony do Kazachstanu, by wziąć udział w VII Kongresie Przywódców Religii Światowych i Tradycyjnych, który odbędzie się we wrześniu w Nur-Sułtanie.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 7 października

Piątek, XXVII tydzień zwykły, wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej
Dał pokarm bogobojnym, *
+ Czytania liturgiczne (rok C, II): Łk 11, 15-26
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napiszReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter