28 listopada
sobota
Leslawa, Zdzislawa, Stefana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

"Sprzeciwiamy się naruszaniu narodowej kontroli nad granicami zewnętrznymi"

Ocena: 0
1479

Wiceminister spraw zagranicznych Konrad Szymański oświadczył w poniedziałek w Rzymie, że Polska nie zmienia swego stanowiska wobec sprawy migracji i przyznał, że kwestia ta dzieli Rzym i Warszawę. Szymański rozmawiał z włoskim ministrem ds. europejskich Paolo Savoną. 

fot. Ala Kot, Wikimedia Commons, CC-BY-SA

Wiceminister Szymański po spotkaniu z przedstawicielem włoskiego rządu powiedział polskim dziennikarzom w Wiecznym Mieście: "Dzieli nas kwestia podejścia do napływu niekontrolowanej migracji". 

"Polska jest w całkowicie innej sytuacji i nie chcemy tego zmieniać" - dodał wiceszef MSZ. Wyraził opinię, że możliwa jest współpraca Polski i Włoch w takich sprawach, jak ochrona granic zewnętrznych i polityka inwestycyjna w Afryce. 

Szymański zapytany jaka jest odpowiedź polskiego rządu na list premiera Włoch Giuseppe Contego z apelem o przyjęcie części migrantów z 450 osobowej grupy, która przybyła na Sycylię, odparł: "Premier Mateusz Morawiecki we właściwy sposób odpowie na ten list". 

Podkreślił, że stanowisko polskiego rządu w kwestii relokacji uchodźców jest bardzo jasne. "Sprzeciwiamy się jakimkolwiek formom naruszania narodowej kontroli nad granicami zewnętrznymi" - dodał. 

Konrad Szymański wyraził nadzieję na to, że wkrótce dojdzie do spotkania premierów Morawieckiego i Contego, ponieważ jego zdaniem istnieje duże pole wzajemnej współpracy. 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 28 listopada

Sobota, XXXIV Tydzień zwykły
+ Dzień Powszedni albo wspomnienie Najświętszej Maryi Panny w sobotę
Bo Pan jest Bogiem wielkim, †
+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Ap 22,1-7;Ps 95,1-7c; Łk 21,34-36
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)Najczęściej czytane artykuły

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter