19 stycznia
wtorek
Henryka, Mariusza, Marty
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Zapowiedź noworocznego nru tygodnika Idziemy

Ocena: 3.98889
460

Pierwszy numer tygodnika Idziemy w Nowym Roku 2021! Jest wiele ciekawych i wartościowych artykułów, m.in. wywiad z abp Henrykiem Hoserem SAC i z o. Leonem Knabitem OSB.

Przekonuje o tym redaktor naczelny ks. Henryk Zieliński:

Tygodnik Idziemy na 3 stycznia ukazał się drukiem i w e-wydaniu. Jest do nabycia na stronie: eprasa.pl/news/idziemy

W noworocznym numerze warto przeczytać:

 • Przede wszystkim Bogarodzica – Trwające w Polsce od 22 października 2020 r. manifestacje noszą znamiona działania złego ducha. Ale on przed Maryją ucieka, dlatego Ona jest naszą tarczą – mówi abp Henryk Hoser SAC w rozmowie z Moniką Odrobińską.
 • Nie jesteśmy bogami – Próba wmanewrowania człowieka w rozdarcie między poczuciem boskości i zbydlęceniem to metoda działania „ojca kłamstwa”. – ostrzega ks. Henryk Zieliński.
 • Trzeba patrzeć na dobro – Może się jeszcze doczekam, że nasze Panie będą paradowały z tabliczkami „Mój rozum należy do mnie!”  - bieżącą sytuację religijną i społeczną komentuje o. Leon Knabit w rozmowie z Radkiem Molendą.
 • Nadchodzi święty Józef – Józef był królem Izraela ze względu na swoje pochodzenie, chociaż nie mógł formalnie domagać się uznania dla swojej królewskiej godności z racji panowania rzymskiego. – mało znaną prawdę o św. Józefie i o jego roli w wypełnieniu mesjańskich obietnic – ukazuje ks. Jacek Stefański.
 • Lek na Covid 19? – O co chodzi w sporze dotyczącym stosowania Amantadyny przy leczeniu chorych na koronawirusa? – relacjonuje Irena Świerdzewska.
 • Czy nie za późno? – Skoro my nie przekazujemy swoich wartości, to młodzi ludzie przyjmują je z innych źródeł – odpowiedzialność rodziny, Kościoła i państwa za formację młodzieży – przypomina Jacek Karnowski.
 • Czas świętego Józefa – Główne założenia ogłoszonego przez papieża Franciszka Roku św. Józefa – przedstawia prezes Polskiego Studium Józefologicznego ks. dr Andrzej Latoń w rozmowie z Ireną Świerdzewską.
 • Czas na zmiany – Co ten trudny rok 2020 ujawnił o naszym katolicyzmie i o nas samych? – podsumowuje Krzysztof Ziemiec.
 • Wzorem Mędrców – O idei Orszaku Trzech Króli i o jego tegorocznym przebiegu – pisze Anna Murawska, reżyser i scenarzystka tych największych na świecie ulicznych jasełek.
 • Apokalipsa na nowy rok – Swoimi prognozami dotyczącymi Kościoła i świata w nadchodzących miesiącach – dzieli się o. Dariusz Kowalczyk SJ.
 • Bilans z wyrzutem sumienia – Miniony rok dał się nam wszystkim nieźle we znaki. I to nie tylko z powodu epidemii. – pisze Anna Meetschen.
 • Podwójne urodziny Nikoli – Sylwetkę 12-letniej dziewczynki, której niedowład kończyn nie przeszkadza tańczyć i odnosić piosenkarskie sukcesy – prezentuje Monika Odrobińska.
 • Wdzięczni za dar serca – W roku 2021 upływa 100 lat od zawierzenia Polski Najświętszemu Sercu Jezusowemu – o planach związanych z tą rocznicą pisze o Robert Więcek SJ.
 • Co nas czeka – Wydarzenia i wyzwania, z którymi zetkniemy się w nowym roku – zestawiają Wojciech Świątkiewicz i Piotr Kościński.
 • Zaraza nad Rzeczpospolitą  – Wspólne apele o dyscyplinę społeczną byłyby bardziej przekonujące i skuteczne. – o korzyściach, które mogłyby wyniknąć z włączenia opozycji w odpowiedzialność za Polskę, pisze Marek Jurek.
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 19 stycznia

Wtorek, II Tydzień zwykły
+ Wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa
Syn Człowieczy jest Panem szabatu
+ Czytania liturgiczne (rok B, I): Hbr 6,10-20; Ps 111,1b-2.4-5.9.10c; Mk 2,23-28
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMYE-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter