19 października
sobota
Ziemowita, Jana, Pawla
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

YouTube zmienia politykę dot. mowy nienawiści

Ocena: 0.4
487

YouTube zmienia politykę dotyczącą mowy nienawiści po konsultacjach eksperckich i zakazuje zamieszczania na platformie nagrań promujących ideologię wyższości rasowej bądź negujących "dobrze udokumentowane akty przemocy" - informują media.

Fot. pixabay.com / CC0

Zmiany mają dotyczyć m.in. materiałów negujących Holokaust i promujących ideologię nazistowską - donosi agencja Reutera. Przedstawiciele YouTube'a na blogu firmowym uściślili, że w myśl nowej polityki dotyczącej mowy nienawiści na platformie zabronione będą wszystkie filmy "zawierające twierdzenia o wyższości jakiejś grupy (społecznej - PAP) i usprawiedliwiające tym samym dyskryminację, segregację bądź wykluczenia".

Należący do koncernu Alphabet serwis YouTube oświadczył też, że jego "odpowiedzialnością jest zapobieganie wykorzystaniu platformy jako miejsca do wzbudzania nienawiści, nadużyć, dyskryminacji i przemocy". Przedstawiciele platformy zapowiedzieli, że zmiany dotkną również algorytm rekomendujący proponowane treści do obejrzenia. System ma proponować użytkownikom materiały zawierające wiarygodne informacje i obniżać widoczność nagrań wprowadzających w błąd lub promujących teorie spiskowe.

Nowe zasady na platformie obowiązują od środy, firma zaznaczyła jednak, że ich wdrożenie może potrwać ze względu na konieczność dostosowania systemów wykrywających zabronione na YouTube treści.

Dziennik "Financial Times" przypomina, że wielkie koncerny technologiczne, do których należą popularne platformy społecznościowe, od marcowego zamachu na dwa meczety w nowozelandzkiej miejscowości Christchurch znajdują się pod rosnącym naciskiem ze strony polityków i regulatorów. Ma on na celu wzmocnienie działań ze strony tych firm w zakresie walki z dezinformacją i mową nienawiści. YouTube po ataku w Christchurch znalazło się w ogniu szczególnie silnej krytyki, gdyż nie nie usunęło ze swojej platformy materiałów wideo przedstawiających działania zamachowca natychmiast po zdarzeniu.

W ubiegłym miesiącu prezydent USA Donald Trump zainicjował internetową akcję zachęcającą konserwatystów do dzielenia się przypadkami ograniczania wolności wypowiedzi, którego mają doświadczać na platformach takich jak YouTube

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 19 października

Kto się przyzna do Mnie wobec ludzi,
przyzna się i Syn Człowieczy do niego wobec aniołów Bożych

Dziś w Kościele:
sobota XXVIII tygodnia zwykłego 
+ Dzień powszedni albo wspomnienie św. Pawła od Krzyża, prezbitera albo wspomnienie Najświętszej Maryi Panny w sobotę albo wspomnienie świętych męczenników Jana de Brebeuf, Izaaka Jogues’a, prezbiterów, oraz Towarzyszy
+ Czytania liturgiczne (rok C, I): Rz 4,13.16-18; Ps 105; Łk 12,8-12
+ Komentarz Bractwa Słowa Bożego do czytań

Po Anielskiej serii przypominamy Spotkania z Aniołami - seria I (co dzień nowy odcinek)
1. Po co są Aniołowie?
2. Dogmaty anielskie
3. Misja anielska
4. Anioły w Starym Testamencie; 5. Chrystus jest centrum świata; 6. Aniołowie w chwilach pokusy; 7. Aniołowie opiekują się Kościołem;
8. Imiona Anielskie; 9. Jak zaprzyjaźnić się z Aniołem?; 10. Anioły czynią cuda; 11. Anioły chcą nam pomagać

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMYNajczęściej czytane artykułyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -