18 sierpnia
czwartek
Ilony, Bronislawa, Heleny
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Warsztaty medialne dla wolontariuszy ŚDM

Ocena: 0
1145

Ponad 80 wolontariuszy ŚDM wzięło udział w sobotę w warsztatach medialnych zorganizowanych przez Centrum ŚDM Diecezji Warszawsko-Praskiej.

2016-02-20 23:29
mag / Warszawa (KAI), mz
fot. Pixabay.com

Przez sześć godzin poznawali oni tajniki pracy z kamerą, mikrofonem i aparatem. Mieli również okazję dowiedzieć się więcej o mechanizmach funkcjonowania mediów społecznościowych.

– Chcieliśmy w ten przygotować młodych do umiejętnego wykorzystywania współczesnych środków komunikowania, aby nie bali się za ich pomocą docierać do swoich przyjaciół lub do środowiska, w którym żyją – wyjaśniła Joanna Ślusarek, rzecznika prasowa Diecezjalnego Centrum ŚDM.

Jej zdaniem, dynamiczny rozwój nowoczesnych technologii sprawia, że możliwości ich wykorzystania na rzecz wolontariatu są coraz większe. – Nie wszyscy jednak zdają sobie z tego sprawę i nie każdy wie, jak to wykorzystać, nie tylko w promocji ŚDM, ale także działalności społeczności lokalnej, jaką są chociażby parafie – zwróciła uwagę.

Na temat mechanizmów funkcjonowania mediów społecznościowych warsztaty poprowadziła dr Monika Przybysz z UKSW. Podkreśliła, że prowadząc fanpage trzeba mieć świadomość, iż odbiorca oczekuje przede wszystkim jasnego i czytelnego przekazu. Tekst musi być napisany językiem prostym i skondensowanym. Najlepiej, gdyby pojawiło się w nim coś, co przykuje uwagę. Użytkownicy zamiast czytać informację, oglądają ją. – Warto zatem, aby pojawiały się również jakieś ciekawe zdjęcia lub różnego rodzaju grafiki. Fanpage powinien również uwzględniać specyfikę odbiorcy, a więc jego wiek, płeć, zaangażowanie czy zainteresowania – tłumaczyła prelegentka.

Na temat budowania stron internetowych głos zabrał Krzysztof Pracajło. Zwrócił uwagę, że są one pierwszym i jednocześnie najważniejszym nośnikiem informacji. Łączą różne media, począwszy od galerii zdjęć czy filmów, poprzez strony stałe, których zadaniem jest informowanie użytkownika. – Jeśli mówimy o stronach parafii, to w kontekście ŚDM powinny tam się pojawiać konkretne informacje dotyczące tego, co dzieje się właśnie na miejscu, a nie jakieś ogólne informacje, które można znaleźć w innych miejscach – zwrócił uwagę wolontariuszom prelegent.

O pracy z kamerą opowiedział Marcin Dunin-Borkowski, zaś z aparatem fotograficznym Joanna Ślusarek. O tym, jak budować informację radiową, mówił reporter Radia Warszawa Mikołaj Michalecki.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 18 sierpnia

Czwartek, XX tydzień zwykły
Nie zatwardzajcie dzisiaj serc waszych,
lecz słuchajcie głosu Pańskiego.

+ Czytania liturgiczne (rok C, II): Mt 22, 1-14
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napiszPOLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter