27 stycznia
czwartek
Przybysława, Anieli, Jerzego
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Urodzona dla radia

Ocena: 0
1248

Radio Warszawa to dla mnie budowanie relacji z człowiekiem.  - mówi Ewa Pietrzak, prezenterka i autorka audycji w Radiu Warszawa 106,2 FM, w rozmowie z Patrykiem Lubryczyńskim

 

fot. arch. Ewy Pietrzak

Ewa Pietrzak pracowała m.in w Radiu Wawa, Radiu PIN, TVN Style, TV Puls, aktualnie w TVP ABC prowadzi program „Moda na rodzinę”.


 

Jak wspomina Pani swoje dzieciństwo?

Było szczęśliwe i beztroskie. Urodziłam się w Szpitalu Praskim – czy moja mama przeczuwała, że ileś lat później będę pracowała tuż obok, w Radiu Warszawa? (uśmiech). Podobno poród był szybki, ale lekarze przestraszyli się, że witam świat w pozycji baletnicy, z jedną rączką wyciągniętą! Do tego na czole miałam czerwoną gwiazdę, która, Bogu dzięki, zniknęła.

 

Jaki był Pani dom rodzinny?

Wychowałam się na warszawskiej Pradze. Z domu jestem Stępień. Mam starszego brata. Mój dom był spokojny i bezpieczny. Zawsze lubiłam do niego wracać. Przyjaciele i znajomi wiedzieli, że nie wyjdą od nas głodni. Mama częstowała ich zupą i ciastem. Życie toczyło się wokół bazyliki [Najświętszego Serca Pana Jezusa przy ul. Kawęczyńskiej – przyp. red.]. Salezjanie dbali, aby moi rówieśnicy nie nudzili się. Angażowali nas w życie Oratorium św. Jana Bosko. Zajęcia sportowe, plastyczne, teatralne były bezpłatne, a były prowadzone przez fachowców! Zamiast trzepaka mieliśmy do wyboru wachlarz różnych możliwości. Przypomnę, że to wszystko działo się na osławionej Pradze!

 

Czytaj dalej w e-wydaniu lub wydaniu drukowanym
Idziemy nr 28 (768), 12 lipca 2020 r.
całość artykułu zostanie opublikowana na stronie po 22 lipca 2020

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 27 stycznia

Czwartek, III Tydzień zwykły
Dzień Powszedni
albo wspomnienie św. Anieli Merici, dziewicy
Pan Bóg da Jemu tron ojca, Dawida
+ Czytania liturgiczne (rok C, :II): Mk 4, 21-25
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter