17 sierpnia
środa
Zanny, Mirona, Jacka
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Tygodnik Idziemy na 5 czerwca - "Alfabet charyzmatyka"

Ocena: 5
392

Tygodnik Idziemy na 5 czerwca ukazał się drukiem i w e-wydaniu. Jest do nabycia na stronach: eprasa.pl/news/idziemy oraz egazety.pl.

W najnowszym numerze warto przeczytać:

Bierzmowanie niczego nie kończy – Wśród duchownych powstało określenie bierzmowania jako „sakramentu pożegnania z Kościołem”. Słusznie? – z abp. Grzegorzem Rysiem, metropolitą łódzkim, rozmawia ks. Paweł Kłys.

Świadomi swojej wiary – Choć jest drugim po chrzcie sakramentem inicjacji chrześcijańskiej, bierzmowaniu nie towarzyszą już często ani gorączkowe przygotowania, ani uroczyste świętowanie. Co zrobić, by przywrócić mu właściwą pozycję – pisze Monika Odrobińska.

Bierzmowanie i Bar micwa – Jak na tle Bar micwy wygląda przeżywanie i świętowanie sakramentu bierzmowania – przygląda się ks. Henryk Zieliński.

Alfabet Charyzmatyka – Czy praktyka nałożenia rąk, chrzest w Duchu Świętym albo charyzmaty są ograniczone tylko do wąskiej grupy w Kościele? – pisze ks. Przemysław Artemiuk.

Najważniejsze dziękczynienie – Już po raz piętnasty obchodzimy w Polsce Święto Dziękczynienia. Czy inicjatywa się sprawdziła? – z kard. Kazimierzem Nyczem, metropolitą warszawskim, rozmawia ks. Henryk Zieliński.

Żołnierki Chrystusa – 11 czerwca odbędzie się beatyfikacja s. Marii Paschalis Jahn i jej dziewięciu Towarzyszek, sióstr elżbietanek z prowincji wrocławskiej. Historię męczenniczek przypomina Patryk Lubryczyński.

Więcej NATO u granic Rosji – Rosja chciała mieć „mniej NATO” w pobliżu swych granic, a będzie mieć go więcej. Oficjalne wnioski o przystąpienie do Sojuszu Północnoatlantyckiego złożyły jednocześnie Finlandia i Szwecja – zauważa Piotr Kościński.

Matka Kościoła – Wchodzących na Plac św. Piotra ze szczytu Pałacu Apostolskiego wita mozaika Matki Kościoła – jej historię przypomina ks. Waldemar Turek.

Postaw na stół! – Do jedzenia wspólnych posiłków i rozmawianie przy stole zachęca Anna Wardak.

Apostołka kobiet ulicy – Pomagała kobietom przywrócić ich godność, pracując w skrajnie trudnych warunkach. Przed 25 laty Jan Paweł II beatyfikował Marię Karłowską, założycielkę sióstr pasterek. Postać opisuje  – Agata Płatek.

Zmierzch Davos? – Wielcy tego świata nie lubią uczestniczyć w przedsięwzięciach skazanych na porażkę. Potwierdziło się to podczas tegorocznego Światowego Forum ekonomicznego w Davos – podsumowuje Kazimierz Dadak.

Tak zaczęło się moje nawrócenie – Jak dotyk Boga może całkowicie zmienić życie człowieka  – z por. rez. Karolem Cierpicą, liderem Wspólnoty i Szkoły Ewangelizacji Sursum Corda w Krakowie, rozmawia Iwona Budziak.

Unijna odwilż – Relacje Komisji Europejskiej z Warszawą będą napięte dopóki, dopóty rządzić będzie Zjednoczona Prawica – zauważa w swoim felietonie Jacek Karnowski.

Zachęcamy również do lektury "Idziemy" na 29 maja i wczesnejszych numerów tygodnika.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 17 sierpnia

Środa, XX Tydzień zwykły – wspomnienie św. Jacka, prezbitera
Żywe jest słowo Boże i skuteczne,
zdolne osądzić pragnienia i myśli serca.

+ Czytania liturgiczne (rok C, II): Mt 20, 1-16a
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napiszPOLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter