23 kwietnia
wtorek
Jerzego, Wojciecha
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Tygodnik Idziemy na 4 września - "Na skale czy na piasku?"

Ocena: 5
664

Tygodnik Idziemy na 4 września ukazał się drukiem i w e-wydaniu. Jest do nabycia na stronach: eprasa.pl/news/idziemy oraz egazety.pl.

W najnowszym numerze warto przeczytać:

Nie wprowadzamy rewolucji – Jakie zmiany zastaną uczniowie, ich rodzice i nauczyciele w nowym roku szkolnym? – wiceministra edukacji i nauki Tomasza Rzymkowskiego pyta Radosław Molenda.

W jedności Kościoła  –  Komisja Nauki Wiary KEP opublikowała dokument „Kryteria eklezjalności wspólnot katolickich”. Z czego wynikała potrzeba jego wystosowania? – z bp. Andrzejem Siemieniewskim, ordynariuszem legnickim, rozmawia Patryk Lubryczyński.

Na skale czy na piasku? – Coraz więcej wspólnot powstaje w Kościele katolickim w Polsce. Czy potrzebujemy nowych ruchów formacyjnych obok albo zamiast tych tradycyjnych? – analizuje Irena Świerdzewska.

Eklezjalność jako zadanie – Kościół nie jest ani korporacją, ani stowarzyszeniem, tylko Ciałem Chrystusa, w którym każdy ma własne miejsce i swoją odpowiedzialność – zauważa ks. Henryk Zieliński.

Kościół naszych marzeń – Wiele dyskusji wzbudził Synod o synodalności. Jako stary-nowy sposób wsłuchiwania się w głos Kościoła pozostawał dla nas pewną niewiadomą. Jakie są wnioski ze spotkań? – pisze ks. Łukasz Piotrowski.

Szkoła po nowemu – Awantura o podręcznik Wojciecha Roszkowskiego do przedmiotu historia i teraźniejszość przyćmiła wszelkie inne kwestie związane z nowym rokiem szkolnym. Dlaczego? – odpowiedzi szuka Łukasz Warzecha.

33 dni władzy i pokory – Albino Luciani jako Jan Paweł I zajął 263. miejsce w poczcie następców św. Piotra. O historii jego krótkiego pontyfikatu z ks. dr. Jackiem Skrobiszem, autorem biografii Jana Pawła I, rozmawia Nina Baumann.

Gospodarka na rozdrożach  –  W USA panuje recesja. W ostatnich dwóch kwartałach amerykański PKB zmalał. Co to oznacza dla Europy i dla Polski? – analizuje Kazimierz Dadak.

Haczów – dzieło wyciosane w drewnie –  Niewiele mamy w Polsce zabytków, o których możemy powiedzieć: najlepiej zachowany, największy na świecie. Taki jest kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Michała Archanioła w Haczowie. Opisuje go Iwona Budziak.

Matka najuboższych – Mija ćwierć wieku od śmierci matki Teresy z Kalkuty, która – jak mówił św. Jan Paweł II – w twarzach ubogich dostrzegała oblicze Jezusa. Postaci i jej dziełom przygląda się Wojciech Świątkiewicz.

Kryzys i nadzieja – Trudno powiedzieć, jaki świat wyłoni się okresu chaosu, w który wyraźnie weszliśmy. Są powody do obaw, ale też nie warto dać się sparaliżować. Człowiek nie powinien tracić umiejętności dostosowywania się do różnych warunków ekonomicznych i społecznych – zauważa w swoim felietonie Jacek Karnowski.

Lekcja dla wszystkich – Powodem ataków na podręcznik do HiT nie są jego wady, ale przedstawiona w nim wizja świata – analizuje Krzysztof Ziemiec.

 

Zachęcamy również do lektury "Idziemy" na 28 sierpnia i wcześniejszych numerów tygodnika.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 23 kwietnia

Wtorek, IV Tydzień wielkanocny
Kto chciałby Mi służyć, niech idzie za Mną,
a gdzie Ja jestem, tam będzie i mój sługa.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): J 12, 24-26)
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)


ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napisz



Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.



Newsletter