7 lutego
wtorek
Ryszarda, Teodora, Romana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Tygodnik Idziemy na 4 grudnia - "Na Wschodzie bez zmian?"

Ocena: 0
276

Tygodnik „Idziemy” na 4 grudnia ukazał się drukiem i w e-wydaniu. Jest do nabycia na stronach: eprasa.pl/news/idziemy oraz egazety.pl.

W najnowszym numerze warto przeczytać:

Czas oczyszczenia – Jak się żyje dziś we Lwowie? – z ks. Jackiem Kocurem, proboszczem parafii św. Michała Archanioła we Lwowie-Sichowie, rozmawia Barbara Stefańska.

Cierpiący Kościół na Wschodzie –  Sytuacja Kościoła katolickiego na Wschodzie, a więc w krajach, które stanowiły kiedyś jeden Związek Radziecki, w ogromnej mierze zależy od polityki. A że sytuacja polityczna za Bugiem pogorszyła się dramatycznie, cierpi na tym Kościół, księża i wierni – pisze Piotr Kościński. 

Na Wschodzie bez zmian? – W oczekiwaniu na Boga, który dla nas stał się Człowiekiem, nie ulegajmy zobojętnieniu na cierpienie drugiego człowieka. Wspierając Kościół na Wschodzie, a teraz szczególnie na Ukrainie, pomagamy nie tylko katolikom, ale i wszystkim tym, którzy tego potrzebują – przypomina ks. Henryk Zielińśki. 

Jak powstaje energia z atomu? – Jak produkowany jest prąd w elektrowni atomowej i czy taka energia jest bezpieczna? – z Maciejem Lipką, kierownikiem Działu Analiz i Pomiarów Reaktorowych w Narodowym Centrum Badań Jądrowych, rozmawia Irena Świerdzewska.

Dług bez końca – Rosną wydatki budżetowe w Polsce. Czy jako obywatele powinniśmy się tego obawiać? – z Andrzejem Sadowskim, założycielem i prezydentem Centrum im. Adama Smitha, rozmawia Patryk Lubryczyński.

Codzienność w ciszy – Cicha noc, święta… Cisza dla tych, którzy w niej wyrośli, ma dużą wartość. Obnaża, ale też pozwala wejrzeć w siebie, usłyszeć bicie własnego serca. Czy w nadchodzące święta uda się znaleźć dla niej trochę czasu? – pyta Nina Baumann.

Wielka Polska – „Polska albo będzie wielka, albo nie będzie jej wcale” – to zdanie stanowiło motto działalności Józefa Piłsudskiego. Czy to stwierdzenie nadal jest aktualne? – zastanawia się Kazimierz Dadak.

Ciało jako otwarta granica – W okresie, kiedy wspominamy wcielenie Chrystusa, przyjrzymy się bogatemu nauczaniu Kościoła  na temat ludzkiego ciała. Jest ono przecież tym, w czym Bóg zechciał się do nas upodobnić i co nas odróżnia nie tylko od aniołów, ale i od zwierząt! – zauważa Aneta Krupka. 

Święty nie tylko od prezentów – Ukochany święty dzieci, kojarzonym z wymarzonymi prezentami pod choinką, miał pod swoją pieczą żeglarzy, piekarzy i ludzi wielu innych profesji. Ma także rolę ekumeniczną – zauważa Irena Świerdzewska.

Biznes twojego życia – Żaden nieudany biznes, plajta firmy czy utrata pracy nie bolą tak jak rozbita czy nieszczęśliwa rodzina – przestrzega Anna Wardak. 

Za rok wybory – Do wyborów równo rok. I dużo, i mało. Wiele jeszcze się wydarzy, nastroje zmienią się nie raz i nie dwa. Ale jedną tezę można postawić: opozycji nie udało się przekonać Polaków, że batalia o władzę została już rozstrzygnięta – stawia tezę Jacek Karnowski. 

Celebryci na każdy temat – Modne stało się wykorzystywanie znanych artystów, by powiedzieli coś krytycznego o nielubianych politykach, a nawet Polsce – zauważa w swoim felietonie Krzysztof Ziemiec.

Zachęcamy również do lektury "Idziemy" na 27 listopada i wcześniejszych numerów tygodnika.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 7 lutego

Wtorek, IV tydzień zwykły
Sprawnie uchylacie Boże przykazanie,
aby swoją tradycję zachować.

+ Czytania liturgiczne (rok A, I): Mk 7, 1-13
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Nowenna przed świętem Matki Bożej z Lourdes cz.2

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter