29 września
czwartek
Michala, Gabriela, Rafala
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Tygodnik Idziemy na 31 lipca - "Świat wobec walczącej Warszawy"

Ocena: 4.85
398

Tygodnik Idziemy na 31 lipca ukazał się drukiem i w e-wydaniu. Jest do nabycia na stronach: eprasa.pl/news/idziemy oraz egazety.pl.

W najnowszym numerze warto przeczytać:

 Przyjaźń w genach – Bywało, że Polacy i Węgrzy znajdowali się po przeciwnej stronie barykady, ale prawie nigdy przeciwko sobie. O tym, jak Węgrzy brali „do niewoli” żołnierzy AK i o innych przykładach naszych wzajemnych relacji – pisze ks. Henryk Zieliński.

– Świat wobec walczącej Warszawy – Dlaczego Polacy w Powstaniu Warszawskim byli osamotnieni? – odpowiada wicedyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego dr Paweł Ukielski w rozmowie z Moniką Odrobińską.

– Węgrzy w powstaniu warszawskim – O roli Węgrów wobec Polaków w czasie II wojny światowej i tym, dlaczego 30 tys. żołnierzy węgierskich, stacjonujących pod Warszawą, nie dołączyło do powstania – przypomina Piotr Kościński.

– Droga św. Ignacego – Na czym polega fenomen rekolekcji ignacjańskich? – ujawnia o. dr Aleksander Jacyniak SJ w rozmowie z Radosławem Molendą.

– Jasna Góra czeka na pielgrzymów – Do tegorocznego pielgrzymowania na Jasną Górę zachęca kustosz sanktuarium o. Waldemar Pastusiak w rozmowie z Ireną Świerdzewską.

– Lepiej tego nie poruszać – O czym warto czasem milczeć, a o czym milczeć nie powinniśmy? – wskazuje o. prof. Dariusz Kowalczyk SJ. 

– Skąd ta nienawiść? – Do przemocy wśród dzieci i młodzieży dochodziło zawsze, ale dotąd dzieciom zwykle nie towarzyszyli w tym ich rodzice – komentuje Krzysztof Ziemiec. 

– Ignacy Krasicki – poeta Opatrzności – Twórczość, życie i wiarę autora licznych fraszek, wierszy, bajek, poematów i powieści, biskupa warmińskiego – przybliża Ignacy Masny.

– Powstanie oczami dziecka – Żywe wspomnienia Zenona Kasprzaka „Wilka”, który jako dwunastolatek uczestniczył w powstaniu warszawskim – prezentuje Paweł Kęska.

– Wiara według Benedykta XVI – Jak głęboko relację między Bogiem i człowiekiem pojmował Benedykt XVI – analizuje ks. dr hab. Przemysław Artemiuk.

– U starowiejskiej Pani – Niezwykłe sanktuarium na Podkarpaciu, które ma wiele wspólnego z Jasną Górą – opisuje Iwona Budziak.

– Halo, tu numer alarmowy – Jak działa numer alarmowy 112 i jak od kuchni wygląda obsługa zgłoszeń? – opisuje Monika Odrobińska.

– Cena bezpieczeństwa – Dlaczego Polska w przyśpieszonym tempie musi kupować uzbrojenie? – tłumaczy  Jacek Karnowski. 

– Uwaga i odwaga – Bądźmy wdzięczni, gdy ktoś odważy się „wtrącić” i zwrócić nam na coś uwagę, bo z daleka czasem lepiej widać to, do czego my zdążyliśmy się przyzwyczaić – zauważa Anna Wardak. 

– Rozbieżne drogi – Ostatni list Stolicy Apostolskiej do Kościoła w Niemczech w sprawie tzw. drogi synodalnej – omawia Anna Meetschen.

Zachęcamy również do lektury "Idziemy" na 24 lipca i wcześniejszych numerów tygodnika.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 29 września

Czwartek, XXVI tydzień zwykły, święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała
Błogosławcie Pana, wszyscy Jego aniołowie,
wszyscy słudzy, pełniący Jego wolę.

+ Czytania liturgiczne (rok C, II): J 1, 47-51
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz

- Reklama -


Najwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter