29 marca
piątek
Wiktoryna, Helmuta, Eustachego
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Tygodnik Idziemy na 29 maja - "Beatyfikacja i co dalej?"

Ocena: 0
802

Tygodnik Idziemy na 29 maja ukazał się drukiem i w e-wydaniu. Jest do nabycia na stronach: eprasa.pl/news/idziemy oraz egazety.pl.

W najnowszym numerze warto przeczytać:

Beatyfikacja i co dalej? – Po raz pierwszy wspominamy w Kościele bł. kard. Stefana Wyszyńskiego. Jakie znaczenie miała dla nas jego beatyfikacja? – z o. prof. Zdzisławem Kijasem OFMConv., relatorem Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych, rozmawia Radosław Molenda.

Czas z Błogosławionym – „To patron na nasze czasy” – mówiliśmy przed beatyfikacją kard. Stefana Wyszyńskiego. Czy tak właśnie traktujemy wyniesionego na ołtarze Prymasa Tysiąclecia? – pisze Irena Świerdzewska.

Nowi wierni w parafiach – Wojna sprawiła, że w Polsce pojawiło się wielu uchodźców z Ukrainy, starajmy się przyjąć nowych parafian w naszych wspólnotach jak najlepiej – zachęca Anna Meetschen.

Dezinformacja i algorytmy – Jak rozpoznać niewiarygodne treści w mediach? –z ks. Józefem Klochem, profesorem UKSW, z Instytutu Edukacji Medialnej i Dziennikarstwa, rozmawia Patryk Lubryczyński.

Całe życie się uczę –  Wciąż  działa na wysokich obrotach i ma mnóstwo energii. Czy nie marzy się mu się emerytura? – z aktorem Zbigniewem Buczkowskim rozmawia Marta Dybińska.

Najpierw bezpieczeństwo – Co dziś spędza sen z powiek Rzecznika Praw Dziecka? – Mikołaja  Pawlaka pyta Monika Odrobińska.

Przyganiał kocioł garnkowi – Platforma jest w kłopocie. Zapędziła się w ślepy zaułek przez brak programu wyborczego, poza jedynym punktem: „Odsunąć PiS od władzy” – podsumowuje ks. Henryk Zieliński.

Znaleźć klucz – Każdy dzień, razem ze wszystkimi swoimi wyzwaniami i komplikacjami, jest wielkim darem – zauważa Anna Wardak.

Powołani do nieba – Kiedy Jezus i apostołowie mówią o niebie, jako naszym przeznaczeniu ostatecznym, nie chodzi im o przestrzeń, którą penetrują rakiety kosmiczne. Jakie zatem niebo mają na myśli? – wyjaśnia o. Jacek Salij.

Przewrót majowy – Kolejna rocznica zamachu majowego powinna nas pobudzić do refleksji nad przeszłością. Niestety, po 96 latach rzadko można spotkać oceny obiektywne, bo w Polsce wciąż są ludzie albo wielbiący Piłsudskiego, albo go nienawidzący – zauważa Piotr Kościński.

Watykan o pieniądzach – Nierozerwalny związek pomiędzy ekonomią i etyką stanowi myśl przewodnią watykańskiego dokumentu, przetłumaczonego ostatnio na język polski. Przygląda się mu Kazimierz Dadak.

Jesteśmy policzeni – Ludności w Polsce ubywa, choć na szczęście dość powoli (spis nie uwzględniał jeszcze uchodźców wojennych z Ukrainy). Zaskakujące jest to, że zmniejsza się liczba mieszkańców miast, a rośnie – wsi. Spadła liczba osób w wieku produkcyjnym, co oznacza, że ci którzy pracują muszą zarabiać więcej na niepracujących. Wyniki Narodowego Spisu Powszechnego 2021 nie są zaskakujące – i nie są też specjalnie korzystne – analizuje je Piotr Kościński.

Historia ruszyła – Bez wsparcia z Polski Kijów nie mógłby tak skutecznie stawić czoła rosyjskiemu najeźdźcy podkreśla Jacek Karnowski.

Zachęcamy również do lektury Tygodnika Idziemy na 22 maja.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 29 marca

Wielki Piątek
Dla nas Chrystus stał się posłusznym aż do śmierci, i to śmierci krzyżowej.
Dlatego Bóg wywyższył Go nad wszystko i darował Mu imię ponad wszelkie imię.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): J 18, 1 – 19, 42
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napisz



Najczęściej czytane artykuły



Najwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.



Newsletter