29 marca
piątek
Wiktoryna, Helmuta, Eustachego
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Tygodnik Idziemy na 28 sierpnia - "Wciąż przegrywamy?"

Ocena: 2.3
738

Tygodnik „Idziemy” na 28 sierpnia ukazał się drukiem i w e-wydaniu. Jest do nabycia na stronach: eprasa.pl/news/idziemy oraz egazety.pl.

W najnowszym numerze warto przeczytać:

Dlaczego wciąż przegrywamy? – Naszą przegraną jest nie tylko niemożność uzyskania reparacji wojennych za poniesione straty, ale nadto coraz bardziej zuchwałe próby obarczania winą za tę wojnę i za jej skutki właśnie Polski. – pisze ks. Henryk Zieliński.

Odzyskiwanie zagrabionych dzieł – W wyniku wojny Polska utraciła 70 proc. dóbr kultury. Odzyskiwanie ich to żmudna praca – mówi wicepremier Piotr Gliński w rozmowie z Ireną Świerdzewską.

Wojna i ludzkie tragedie – Skalę ludzkich krzywd, których doznali polscy obywatele w czasie II wojny światowej – omawia min. Jan Józef Kasprzyk, szef Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych, w rozmowie z Ireną Świerdzewską.

Zawikłana historia reparacji – Szanse Polski na uzyskanie reparacji wojennych do Niemiec i od Rosji ocenia Piotr Kościński.

Przed pobielaną ścianą – Patrząc na coraz bardziej agresywne ataki na duchowieństwo, dochodzę do przekonania, że nie jest to czas nadstawiania drugiego policzka, ale dawania adekwatnej odpowiedzitwierdzi o. prof. Dariusz Kowalczyk SJ.

Unijny impas – Polityka ustępstw wobec Brukseli nie przyniosła efektów. Czy Polska ma jeszcze szanse na pieniądze z KPO, czy należałoby z nich zrezygnować? – komentuje Piotr Zaremba.

Spełnione nadzieje św. Moniki – Dzieje św. Moniki oraz jej rzymskie ślady – przypomina ks. Waldemar Turek z Watykanu.

Pamięć bez oceniania – Martyrologię świeckich i duchowieństwa w czasie powstania warszawskiego – przypomina Anna Meetschen.

Ballada o dzikim Wschodzie – Część ekspertów uważa, że Kreml może wykorzystać separatystyczne Naddniestrze da ataku na Mołdawię – relacjonuje Marcin Zatyka.

Jodłówka wśród róż –
Mało znane sanktuarium rodzin niedaleko Przemyśla – opisuje  Barbara Stefańska.

Matka Boża z Batorego – Barwną historię wizerunku Matki Bożej, który można zobaczyć w kościele św. Jerzego w Sopocie – opisuje Jerzy Wojciewski.

Józef Maria Bocheński: żelazny logik – Sylwetę polskiego dominikanina, wielkiego patrioty i światowej sławy myśliciela – przypomina Ignacy Masny.
Zatruta polityka – Rtęci ostatecznie w Odrze nie znaleziono. Są jednak takie, które zatruwają nam życie społeczny – zauważa Jacek Karnowski.

Zachęcamy również do lektury „Idziemy” na 21 sierpnia i wcześniejszych numerów tygodnika.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 29 marca

Wielki Piątek
Dla nas Chrystus stał się posłusznym aż do śmierci, i to śmierci krzyżowej.
Dlatego Bóg wywyższył Go nad wszystko i darował Mu imię ponad wszelkie imię.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): J 18, 1 – 19, 42
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napisz



Najczęściej czytane artykuły



Najwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.



Newsletter