7 lutego
wtorek
Ryszarda, Teodora, Romana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Tygodnik Idziemy na 27 listopada - "Chrystus tak, Kościół nie?"

Ocena: 0
295

Tygodnik „Idziemy” na 27 listopada ukazał się drukiem i w e-wydaniu. Jest do nabycia na stronach: eprasa.pl/news/idziemy oraz egazety.pl.

W najnowszym numerze warto przeczytać:

Sens Adwentu – Wierzę w Kościół Chrystusowy – z takim hasłem wchodzimy w nowy rok liturgiczny. Jak je rozumieć? – z biskupem warszawsko-praskim Romualdem Kamińskim, rozmawia Irena Świerdzewska. 

Chrystus tak, Kościół nie? – Mówią o sobie, że wierzą, choć nie przyjmują sakramentów. Dlaczego tak gwałtownie rośnie liczba rezygnujących z chodzenia do kościoła i negujących instytucję Kościoła katolickiego? – analizuje Irena Świerdzewska. 

I jak tu wierzyć w Kościół – Jak rozumieć słowa „Wierzę w jeden, święty, powszechny i apostolski Kościół” i do czego się zobowiązujemy, wyznając tę wiarę? – Z ks. prof. Robertem Skrzypczakiem, teologiem dogmatycznym, rozmawia Monika Odrobińska.

Rakieta w Przewodowie – To był prawdziwy szok: na liczący ledwie pięciuset mieszkańców Przewodów spadła rakieta, zabijając dwie osoby. Czy jesteśmy wystarczająco chronieni przed ewentualnym atakiem? – analizuje Piotr Kościński. 

Jan Paweł II wobec pedofilii – Coraz częściej słyszymy pytania o postawę Jana Pawła II wobec dramatu wykorzystywania seksualnego osób małoletnich i bezbronnych przez duchownych, a także o sposób reagowania na tego rodzaju przestępstwa podczas jego pontyfikatu. Jaka jest prawda?

Trudne wyzwania – Tegoroczny Adwent niesie trudne wyzwania. Nie tylko religijne, ale także społeczno-polityczne i bytowe. Wynikają one nie tyle z samej natury Adwentu, ile z okoliczności, w których mamy go przeżywać – pisze ks. Henryk Zieliński.

Być katolikiem inaczej – Czy można być katolikiem inaczej? I co to w ogóle znaczy? O tym, że można, próbują przekonać wiernych biskupi niemieccy i „zaangażowani” świeccy w ramach tzw. drogi synodalnej – pisze Anna Meetschen.

Milczenie papieża – „Papież Hitlera” czy jego największy wróg? Antysemita czy sprawiedliwy wśród narodów świata? W kontekście oskarżeń pod adresem Jana Pawła II ataki na Piusa XII przypomina Ignacy Masny. 

Ile razy mam powtarzać?! – Warto od najmłodszych lat przyzwyczajać dzieci, że to, co powiedziane, ma być wykonane, i starać się tego wymagać – zachęca Anna Wardak. 

Muzyka unosząca liturgię – Jakie jest miejsce muzyki w liturgii? Z prof. Pawłem Łukaszewskim, kompozytorem muzyki sakralnej, dyrygentem Chóru Katedry Warszawsko-Praskiej „Musica Sacra”, prorektorem UMFC, rozmawia Barbara Stefańska.

Jak wierzyć w nasze zmartwychwstanie? – Ktoś mnie kiedyś zapytał: „Czy to wielki grzech, kiedy trudno człowiekowi uwierzyć w zmartwychwstanie ciał?”. W odpowiedzi na to pytanie trzeba zacząć od określenia, kim jest chrześcijanin – zauważa o. Jacek Salij OP. 

Czy przetrwają zimę? – Rosjanie zniszczyli dotychczas ok. 40 procent energetycznej infrastruktury Ukrainy. A problemy z dostawami prądu są odczuwane w całym kraju i dotykają już ok. 10 mln mieszkańców. Czy zatem Ukraińcy są w stanie przetrwać tę zimę? Odpowiedzi szuka Krzysztof Ziemiec

Zachęcamy również do lektury "Idziemy" na 20 listopada i wcześniejszych numerów tygodnika.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 7 lutego

Wtorek, IV tydzień zwykły
Sprawnie uchylacie Boże przykazanie,
aby swoją tradycję zachować.

+ Czytania liturgiczne (rok A, I): Mk 7, 1-13
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Nowenna przed świętem Matki Bożej z Lourdes cz.2

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter