Tygodnik „Idziemy” na 26 marca ukazał się drukiem i w e-wydaniu. Jest do nabycia na stronach: eprasa.pl/news/idziemy oraz egazety.pl.

W najnowszym numerze warto przeczytać:
Sens postu – Kiedy katolicy zobowiązani są do postu? – z abp. Józefem Górzyńskim, metropolitą warmińskim, rozmawia Irena Świerdzewska.
Serce po sercu – Wbrew panującym stereotypom osoby z niepełnosprawnościami cechują się często silnie rozbudowaną inteligencją emocjonalną. Mimo pewnych deficytów mają te same potrzeby, co każdy – przynależności, przyjaźni, akceptacji, poczucia bezpieczeństwa. Również szacunku – pisze Ludmiła Plitta.
Wejście Kraju Smoka – W Pekinie 10 marca doszło do zaskakującego i bez wątpienia historycznego wydarzenia. Jak zmienia ono układ sił w globalnej polityce? – analizuje Kazimierz Dadak.
Kiedy chcesz zapłacić? – Droga ku dobru i szczęściu zawsze wiedzie pod górę – pisze Anna Wardak.
Wyjdźmy na ulice – Publiczny sprzeciw jest konieczny nie tyle nawet wobec ahistorycznych zarzutów stawianych św. Janowi Pawłowi II na podstawie donosów tajnych współpracowników SB, ile w obliczu idących w ślad za nimi oszczerstw powielanych bez skrupułów przez największe media – apeluje ks. Henryk Zieliński.
To już nie Science fiction – Koncepcja sztucznych macic, zaprezentowana przez izraelskiego naukowca, to nadzieja dla transplantologii czy produkowanie ludzi na organy? – z biotechnologiem, prof. n. med. Piotrem Rieske, rozmawia Monika Odrobińska.
Droga krzyżowa z Polski – Rodacy mają szczególne powody, żeby zajrzeć do kościoła świętych Fabiana i Wenancjusza w Rzymie. Zaprasza do nich ks. Waldemar Turek.
Świątynia duchowa – Świątynia symbolizuje miejsce niewidzialnej, lecz rzeczywistej Bożej obecności, a wraz z nią błogosławieństwa i ochrony wiernych, którzy ufają Bogu – pisze ks. prof. Waldemar Chrostowski.
Walczą o przeżycie – O najnowszej propozycji ministerstwa rodziny dla opiekunów osób niepełnosprawnych – z Wojciechem Ziębą, prezesem Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka i szefem Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej „Stop zakazowi pracy”, rozmawia Monika Odrobińska.
Trucizna dla księdza – Ksiądz Franciszek Blachnicki został zamordowany – poinformował Instytut Pamięci Narodowej. Jego śmierć 27 lutego 1987 r. nastąpiła po podaniu mu trucizny – pisze Piotr Kościński.
Na jednej liście? – Jedna lista to oczywisty interes Tuska: stawia go w roli pewnego kandydata do premierostwa w razie sukcesu, daje kontrolę nad pieniędzmi i listami kandydatów. Dla mniejszych ugrupowań takie rozwiązanie to oczywista degredacja do roli przystawki, dodatku, ozdóbki – zauważa Jacek Karnowski.
Bohaterowie po wsze czasy – Uroczystości beatyfikacyjne Ulmów będą wydarzeniem skłaniającym do refleksji nad rolą rodziny – pisze Krzysztof Ziemiec.
Zachęcamy również do lektury „Idziemy” na 19 marca i wcześniejszych numerów tygodnika.