6 czerwca
wtorek
Norberta, Laurentego, Bogumila
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Tygodnik Idziemy na 26 marca - "Co wolno w poście"

Ocena: 4.8
451

Tygodnik „Idziemy” na 26 marca ukazał się drukiem i w e-wydaniu. Jest do nabycia na stronach: eprasa.pl/news/idziemy oraz egazety.pl.

W najnowszym numerze warto przeczytać:

Sens postu – Kiedy katolicy zobowiązani są do postu? – z abp. Józefem Górzyńskim, metropolitą warmińskim, rozmawia Irena Świerdzewska.

Serce po sercu – Wbrew panującym stereotypom osoby z niepełnosprawnościami cechują się często silnie rozbudowaną inteligencją emocjonalną. Mimo pewnych deficytów mają te same potrzeby, co każdy – przynależności, przyjaźni, akceptacji, poczucia bezpieczeństwa. Również szacunku – pisze Ludmiła Plitta.

Wejście Kraju Smoka – W Pekinie 10 marca doszło do zaskakującego i bez wątpienia historycznego wydarzenia. Jak zmienia ono układ sił w globalnej polityce? – analizuje Kazimierz Dadak.

Kiedy chcesz zapłacić? – Droga ku dobru i szczęściu zawsze wiedzie pod górę – pisze Anna Wardak. 

Wyjdźmy na ulice – Publiczny sprzeciw jest konieczny nie tyle nawet wobec ahistorycznych zarzutów stawianych św. Janowi Pawłowi II na podstawie donosów tajnych współpracowników SB, ile w obliczu idących w ślad za nimi oszczerstw powielanych bez skrupułów przez największe media – apeluje ks. Henryk Zieliński.

To już nie Science fiction – Koncepcja sztucznych macic, zaprezentowana przez izraelskiego naukowca, to nadzieja dla transplantologii czy produkowanie ludzi na organy? – z biotechnologiem, prof. n. med. Piotrem Rieske, rozmawia Monika Odrobińska.

Droga krzyżowa z Polski – Rodacy mają szczególne powody, żeby zajrzeć do kościoła świętych Fabiana i Wenancjusza w Rzymie. Zaprasza do nich ks. Waldemar Turek.

Świątynia duchowa – Świątynia symbolizuje miejsce niewidzialnej, lecz rzeczywistej Bożej obecności, a wraz z nią błogosławieństwa i ochrony wiernych, którzy ufają Bogu – pisze ks. prof. Waldemar Chrostowski. 

Walczą o przeżycie – O najnowszej propozycji ministerstwa rodziny dla opiekunów osób niepełnosprawnych – z Wojciechem Ziębą, prezesem Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka i szefem Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej „Stop zakazowi pracy”, rozmawia Monika Odrobińska.

Trucizna dla księdza – Ksiądz Franciszek Blachnicki został zamordowany – poinformował Instytut Pamięci Narodowej. Jego śmierć 27 lutego 1987 r. nastąpiła po podaniu mu trucizny – pisze Piotr Kościński. 

Na jednej liście? – Jedna lista to oczywisty interes Tuska: stawia go w roli pewnego kandydata do premierostwa w razie sukcesu, daje kontrolę nad pieniędzmi i listami kandydatów. Dla mniejszych ugrupowań takie rozwiązanie to oczywista degredacja do roli przystawki, dodatku, ozdóbki – zauważa Jacek Karnowski. 

Bohaterowie po wsze czasy – Uroczystości beatyfikacyjne Ulmów będą wydarzeniem skłaniającym do refleksji nad rolą rodziny – pisze Krzysztof Ziemiec. 

Zachęcamy również do lektury „Idziemy” na 19 marca i wcześniejszych numerów tygodnika. 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 6 czerwca

Wtorek, IX Tydzień Wielkanocny
Niech Ojciec Pana naszego, Jezusa Chrystusa,
przeniknie nasze serca swoim światłem

+ Czytania liturgiczne (rok A, I): Mk 12, 13-17
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napisz



Najwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)



Newsletter