29 czerwca
środa
Piotra, Pawla
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Tygodnik Idziemy na 26 czerwca - "Wakacje w cieniu inflacji"

Ocena: 0
224

Tygodnik Idziemy na 26 czerwca ukazał się drukiem i w e-wydaniu. Jest do nabycia na stronach: eprasa.pl/news/idziemy oraz egazety.pl.

W najnowszym numerze warto przeczytać:

W objęciach inflacji – Tempo wzrostu cen w Polsce w ostatnich miesiącach przyprawia o zawrót głowy. Drożyzna panuje na całym świecie. Dlaczego tak się dzieje? – odpowiedzi szuka Kazimierz Dadak.

Nasze drogie wakacje – Po całym roku pracy i dwóch latach pandemii chcemy wyjechać na wakacje. Ale inflacja jest rekordowo wysoka, ceny w sklepach przerażają – co więc zrobić, by możliwie tanio spędzić tydzień czy dwa w jakimś ładnym miejscu? – podpowiada Piotr Kościński.

Wspólnie pomagamy więcej – Niedawne spotkanie członków międzynarodowych struktur Caritas było okazją do podsumowania dotychczasowego, wspólnego wsparcia Ukrainy. Jak ten bilans wygląda?  – dyrektora Caritas Polska, ks. dr. Marcina Iżyckiego, pyta Radosław Molenda.

Sztuka na chwałę Boga – Zaliczany jest do grona najwybitniejszych współczesnych europejskich witrażystów i wpisuje się w poczet największych polskich  – obok Wyspiańskiego i Mehoffera. Salezjanin ks. Tadeusz Furdyna wypracował nowy styl w sztuce sakralnej. Jego twórczości przygląda się Irena Świerdzewska.

Ukraina nie da się pokonać – Wojna na Ukrainie toczy się już ponad trzy miesiące. Jak Ukraińcy ją znoszą? Z bp. Radosławem Zmitrowiczem OMI, biskupem pomocniczym diecezji kamieniecko-podolskiej, rozmawia Radosław Molenda.

Omnia in bonum! – Pan Bóg od samego początku powołał nas do świętości, obdarzył światłem i łaską konkretnej odpowiedzi na to powołanie – przypomina w swoim felietonie Anna Wardak.

Na pasku Kremla – Przed wybuchem wojny na Ukrainie w Hiszpanii i Portugalii krążyły obiegowe opinie o powiązaniu oraz uzależnieniu lewicowych ugrupowań, głównie radykalnego nurtu, od Rosji. Jeśli przed 24 lutego ktoś miał wątpliwości wobec prawdziwości takich twierdzeń, dziś nie ma już złudzeń – pisze Marcin Zatyka.

Przyjaźń ze św. Józefem – Czy pisanie scenariusza do filmu o św. Józefie było dużym wyzwaniem? Z Aleksandrą Polewską-Wianecką, autorką scenariusza filmu „Opiekun”, rozmawia Amelia Siuda-Koszela.

Miejsce Piastowe pod skrzydłami Archanioła – Jadąc z Krosna w stronę Rymanowa nie sposób nie zauważyć wzniesionej na wzgórzu charakterystycznej, neoromańskiej budowli – Sanktuarium Św. Michała Archanioła i Błogosławionego Bronisława Markiewicza. Miejsce Piastowe to pierwsza miejscowość, otwierająca wakacyjny cykl „Cudowne podkarpacie”. Opisuje je Iwona Budziak.

Wyraz wiary – Spycimierz słynie z dywanów  kwietnych w czasie procesji Bożego Ciała. Ta tradycja trafiła na listę UNESCO. O tym, jak wyglądało to w tym roku, pisze ks. Julian Głowacki.

Wyciągnijmy wnioski –  Na Zachodzie narasta zmęczenie wojną i jej kosztami. Badania przeprowadzone na zlecenie think-tanku o nazwie Europejska Rada Spraw Zagranicznych wykazały, że „partia pokoju”, a więc zwolennicy szybkiego zakończenia wojny, przeważają w niemal wszystkich krajów, i stanowią średnio 35 proc. Badanych – zauważa Jacek Karnowski.

Zachęcamy również do lektury "Idziemy" na 19 czerwca i wczesnejszych numerów tygodnika.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 29 czerwca

Środa, XIII Tydzień zwykły - uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła
Od wszelkiej trwogi Pan Bóg mnie wyzwolił
+ Czytania liturgiczne (rok C, II): Mt 8,18-22
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napiszNajczęściej czytane komentarzePOLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter