8 sierpnia
poniedziałek
Cypriana, Emiliana, Dominika
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Tygodnik Idziemy na 3 lipca - "Śladami Stwórcy"

Ocena: 0
246

Tygodnik Idziemy na 3 lipca ukazał się drukiem i w e-wydaniu. Jest do nabycia na stronach: eprasa.pl/news/idziemy oraz egazety.pl.

W najnowszym numerze warto przeczytać:

Śladami Stwórcy – Jak odnaleźć obecność Boga w przyrodzie? – z bratem Cordianem Szwarcem OFM., animatorem krajowym projektu „Laudato Si”, zastępcą dyrektora Caritas Polska, rozmawia Barbara Wiśniowska.

Zdrowie z natury – Jak mówił Hipokrates, ojciec medycyny, „Przyroda jest lekarzem dla wszelkich chorób”.  Mało z niej czerpiemy, bo nie potrafimy, czy dlatego, że nie wierzymy w jej moc? – zastanawia się Irena Świerdzewska.

Moc świadectw – Zjazdy rodzin z całego świata z udziałem Ojca Świętego organizowane są co kilka lat. Czym wyróżniało się tegoroczne spotkanie? – Z Aldoną Wiśniewską delegatką episkopatu Polski na Światowe Spotkanie Rodzin w Rzymie, rozmawia Barbara Stefańska.

Matka Afryki – Pochodziła z hrabiowskiej rodziny, poświęciła życie wspieraniu misji afrykańskich – mija 100 lat od śmierci Marii Teresy Ledóchowskiej, założycielki sióstr klawerianek. Jej postać przybliża ks. Waldemar Turek.

Trudny powrót do swoich – Czy po 10 latach od rozpoczęcia prac związanych z poszukiwaniem ofiar komunistycznego terroru na „Łączce”, czyli kwaterze „Ł” na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach, można powiedzieć, że ta misja bliska jest wypełnienia? – z prof. Krzysztofem Szwagrzykiem, zastępcą prezesa IPN i p.o. dyrektora biura poszukiwań i identyfikacji Instytutu Pamięci Narodowej, rozmawia Maria Osińska.

Hura, wakacje! – Niedobrze, jeśli dzieci rosną w przekonaniu, że porządek, systematyczność, nauka czy praca to pojęcia, które z końcem roku można z ulgą rzucić w kąt wraz ze szkolnym tornistrem – podkreśla Anna Wardak.

Człowiek tonie w ciszy  – Jakich zasad należy bezwzględnie przestrzegać, żeby wakacje nad morzem były bezpieczne? – z Maciejem Dziubichem, prezesem Sopockiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, rozmawia Marta Dybińska.

Duchowni z podręczników – O kontrowersjach związanych z podręcznikiem do  nowego przedmiotu szkolnego Historia i Teraźniejszość i nowym wakacyjnym cyklu „Idziemy” „Duchowni z podręczników” – pisze ks. Henryk Zieliński.

Włodkowic – prekursor praw człowieka – Wybitny prawnik, którego myśl do dzisiaj inspiruje specjalistów od stosunków międzynarodowych. Obrońca praw człowieka i praw narodów, niezależnie od wyznawanej przez nie religii. Nie wszyscy pamiętają, że był księdzem – pisze Ignacy Masny.

Duklaśladami pustelnika – W czasie zwiedzania Podkarpacia warto wybrać się do miejsc, w których św. Jan z Dukli prowadził pustelnicze życie. Urokliwe, leśne drogi sprzyjają wyciszeniu i kontemplacji. Kolejne miejsce z cyklu „Cudowne Podkarpacie”  opisuje Iwona Budziak.

Stulecie wygranych powstań  – Po raz pierwszy 20 czerwca br., w setną rocznicę wkroczenia na Górny Śląsk oddziałów Wojska Polskiego, obchodziliśmy Narodowy Dzień Powstań Śląskich. W efekcie trzech powstań i plebiscytu, Rada Ligi Narodów i Rada Ambasadorów przyznały Polsce jedną trzecią spornego z Niemcami obszaru – pisze Piotr Kościński.

Zrozumieć Niemcy – Niemcy trzeba próbować zrozumieć, i trzeba też szukać porozumienia i pojednania, ale na uczciwych warunkach. Miejmy nadzieję, że nowy – jeszcze nam nieznany - ambasador Republiki Federalnej w Polsce będzie osobą, która znajdzie odpowiednie ścieżki i sposoby – pisze Jacek Karnowski.

Zachęcamy również do lektury "Idziemy" na 26 czerwca i wczesnejszych numerów tygodnika.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 8 sierpnia

Poniedziałek, XIX Tydzień zwykły – wspomnienie św. Dominika, prezbitera
Niebo i ziemia pełne chwały Twojej
+ Czytania liturgiczne (rok C, II): Mt 17, 22-27
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz

- Reklama -


Najczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykuły

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter