2 października
niedziela
Teofila, Dionizego, Slawomira
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Tygodnik Idziemy na 25 września - "Dlaczego porzucają wiarę?"

Ocena: 3.5
262

Tygodnik Idziemy na 25 września ukazał się drukiem i w e-wydaniu. Jest do nabycia na stronach: eprasa.pl/news/idziemy oraz egazety.pl.

W najnowszym numerze warto przeczytać:

Dlaczego porzucają wiarę? – Badania kreślą dramatyczny obraz zmian naszej religijności. Jakie mechanizmy rządzą tymi zmianami? – odpowiada socjolog prof. Mirosława Grabowska, dyrektor CBOS, w rozmowie z Radosławem Molendą.

Antykościelne mity – Mity o sojuszu Kościoła z państwem są co jakiś czas wskrzeszane, jak na zamówienie. I nie brakuje tych, którzy w nie wierzą. Dlatego warto poznać fakty – pisze ks. Henryk Zieliński. 

Kościół między PiS a PO – Czy oczekiwanie od Kościoła w Polsce „równego dystansu” wobec różnych sił politycznych jest w obecnej sytuacji uzasadnione? – analizuje Piotr Zaremba.

Dla bezpieczeństwa na drogach – Co zmienia druga już w tym roku nowelizacja ustawy Prawo o ruchu drogowym? – z wyjaśnia nadkom. Robert  Opas z Komendy Głównej Policji, w wywiadzie Marty Dybińskiej.

Po co ten przekop? – Kiedy inwestycja w przekop Mierzei Wiślanej może się zwrócić i jaką rolę wśród polskich portów wyznaczono dla Elbląga? – relacjonuje Krzysztof Ziemiec.

Zimne kościoły – Część kościołów w nadchodzą zimę będzie nieogrzewana. Ale najgorzej jest tam, gdzie z różnych względów zawiesza się odprawianie niedzielnych Mszy św. – zauważa Anna Meetschen.    

Księgarnia Księgarń – Dlaczego warto wybrać się na XXVII Targi Wydawców Katolickich? – tłumaczy dyrektor Targów Wydawców Katolickich, ks. Roman Szpakowski, w rozmowie z Patrykiem Lubryczyńskim.

Dramat uchodźców – Miliony ludzi musiało porzucić swoje mieszkania i tułać się po wszystkich kontynentach. Uchodźcy są dziś jednym z największych problemów świata, a od ponad roku także Polski. Dlaczego tak się dzieje? – pisze Piotr Kościński. 

Oderwanie od rzeczywistości – Czy to, że ktoś nie rozumie jakiejś nauki, oznacza, że nauka ta jest oderwana od rzeczywistości? – rozważa o. Dariusz Kowalczyk SJ.  

Pielgrzym pokoju i jedności – Trzydniową podróż papieża Franciszka do Kazachstanu podsumowuje Wojciech Świątkiewicz.

Jest szansa – Różnice w relacjach z Unią Europejską między Węgrami i Polską – pokazuje Jacek Karnowski.   

Ewaluacja nauki polskiej – Komisja Ewaluacji Nauki przeprowadziła ocenę jakości działalności naukowej w polskim szkolnictwie wyższym. Założenia badania i kryteria miały pomóc w realnej ocenie siły polskiej nauki – wskazuje ks. Łukasz Piotrowski.

 

Zachęcamy również do lektury "Idziemy" na 18 września i wcześniejszych numerów tygodnika.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

NIEDZIELNY NIEZBĘDNIK DUCHOWY - 2 października

Niedziela, XXVII tydzień zwykły
Przyjdźcie, uwielbiajmy Go, padając na twarze, *
+ Czytania liturgiczne (rok C, II): Łk 17, 5-10
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Wiara jak złota rybka? (komentarz Idziemy)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napiszNajczęściej czytane artykułyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter