25 września
niedziela
Aurelii, Wladyslawa, Kleofasa
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Tygodnik Idziemy na 24 lipca - "Starość jako powołanie"

Ocena: 3.55
338

Tygodnik Idziemy na 24 lipca ukazał się drukiem i w e-wydaniu. Jest do nabycia na stronach: eprasa.pl/news/idziemy oraz egazety.pl.

W najnowszym numerze warto przeczytać:

Dajmy Bogu szansę – Jak w świetle najnowszych badań CBOS pobożność matek przekłada się na wiarę i praktyki religijne ich dzieci? – komentuje ks. Henryk Zieliński.

Wiara rodzi się w relacjach – O znaczeniu relacji międzypokoleniowych w rodzinie i w parafii dla przekazywania wiary – mówi o. Józef Augustyn SJ w rozmowie z Radosławem Molendą.

Starość jako powołanie – Nauczanie Stolicy Apostolskiej na temat zadań dziadków i osób starszych w społeczeństwie – przybliża Radosław Molenda.

W kraju klonowego liścia – Rozpoczynająca się 24 lipca pielgrzymka do Kanady będzie dla papieża Franciszka bardzo trudna. Nie tyle nawet z powodu jego problemów zdrowotnych, co ze względu na złożoność sytuacji politycznej w tym kraju, rozdźwięki w tamtejszym Kościele i udział zakonów w „cywilizowaniu” pierwotnych mieszkańców – kulisy sprawy odsłania prof. Kazimierz Dadak.

Sądzą Kościół według siebie – Czasem zastanawiam się, jak właściwie ci rzekomi znawcy Kościoła wyobrażają sobie życie przeciętnego księdza? – pisze o. prof. Dariusz Kowalczyk SJ. 

Rachunek sumienia – Czego duchownych i świeckich powinna nauczyć skandaliczna sprawa księdza z Białegostoku? – pisze Krzysztof Ziemiec. 

Piotr Skarga: mistrz słowa – Sylwetkę kapłana – jezuity, który oddał wielkie zasługi Rzeczpospolitej i kulturze polskiej – przypomina Ignacy Masny.

Urlop z rozsądkiem – Jak nie dać się okraść i nie narażać na niepotrzebne nieszczęścia w czasie wakacji – radzi inspektor Mariusz Ciarka w rozmowie z Moniką Odrobińską.

Przemysł – stolica świętych – Odwiedzając Przemyśl, można zrozumieć, skąd bierze się podkarpacka pobożność – przekonuje Irena Świerdzewska.

Wspieramy misje – O akcji pozyskiwania środków transportu dla polskich misjonarzy przy okazji wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców, mówi ks. Jerzy Kraśnicki, dyrektor MIVA Polska w rozmowie z Patrykiem Lubryczyńskim.

Węgiel i trzecia kadencja – Jeśli rządzący zdołają zapewnić Polakom w najbliższych miesiącach energię, węgiel i gaz, mogą myśleć o trzeciej kadencji. W przeciwnym razie nie pomoże im nawet najlepsza kampania wyborcza – zauważa Jacek Karnowski. 

Jedenaste: nie rozgrywaj – W co rodzice absolutnie nie powinni włączać swoich dzieci – wskazuje Anna Wardak. 

Powody do zmartwień – W niemieckich landach już zaczęło się oszczędzanie energii przez zamykanie basenów i ograniczanie dopływu ciepłej wody do mieszkań – zauważa Anna Meetschen.

Uciekinier z Rosji – Sylwetkę uchodźcy politycznego z Rosji, który w Polsce znalazł schronienie przed reżimem Putina – pokazuje Barbara Stefańska.
 

Zachęcamy również do lektury "Idziemy" na 17 lipca i wcześniejszych numerów tygodnika.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

NIEDZIELNY NIEZBĘDNIK DUCHOWY - 25 września

Niedziela, XXVI tydzień zwykły
Chwal, duszo moja, Pana, Stwórcę swego
+ Czytania liturgiczne (rok C, II): Łk 16, 19-31
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Szukanie cudowności (komentarz Idziemy)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz

- Reklama -


Najczęściej czytane artykuły

- Reklama -


Najczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter