9 lutego
czwartek
Apolonii, Eryki, Cyryla
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Tygodnik Idziemy na 23 października - "Wszyscy jesteśmy posłani"

Ocena: 0
352

Tygodnik Idziemy na 23 października ukazał się drukiem i w e-wydaniu. Jest do nabycia na stronach: eprasa.pl/news/idziemy oraz egazety.pl.

W najnowszym numerze warto przeczytać:

Każdy jest posłany – O apostolstwie w dzisiejszym świecie z ks. dr. Zenonem Hanasem, Generałem Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego – rozmawia Irena Świerdzewska. 

Misja Mateusza Kłoska – Za bilbordowymi akcjami Fundacji Kornice stoi jeden z najbogatszych Polaków – Mateusz Kłosek. Kim jest i dlaczego zdecydował się na taką aktywność – analizuje Radosław Molenda. 

Gotowi na misje – Czy świat nadal potrzebuje misjonarzy? z bp. Janem Piotrowskim, przewodniczącym Komisji ds. Misji przy Konferencji Episkopatu Polski, rozmawia Irena Świerdzewska.

Siedmiu wspaniałych – Sześciu księży z Afryki i jeden z Indii zamieszkuje w seminarium duchownym na warszawskim Tarchominie. Studia w Polsce mają ich przygotować do posługi w ich krajach pochodzenia. To, jak sobie radzą w naszej ojczyźnie – opisuje ks. Łukasz Piotrowski. 

Uderzenie w białoruskich katolików – Władze białoruskie odebrały wiernym jedną z najważniejszych świątyń Mińska – tzw. Czerwony Kościół, mający już ponad sto lat –  pisze Piotr Kościński. 

Menadżer domu – Co teraz robisz? Nic, siedzę w domu – mówi mama trójki dzieci. – Twoja żona pracuje? Nie pracuje, siedzi z dziećmi –  rozmawiają mężowie. Mimo przemian społecznych ostatnich lat i polityki promującej rodzicielstwo wciąż jeszcze praca w domu uważana jest za zajęcie mniej wartościowe lub przeznaczone dla kobiet niemających lepszego pomysłu na życie – zauważa Anna Wardak. 

Kiedy nieważne? – Czasem słyszymy o „rozwodach kościelnych” lub „unieważnieniu małżeństwa”. Jak to się ma do prawdy? z ks. prof. Wojciechem Góralskim, specjalistą z zakresu prawa kanonicznego – rozmawia Patryk Lubryczyński.

Apostolski albo żaden – Czas zmienić nasze spojrzenie na misje. Zbyt często kojarzymy je z głoszeniem Ewangelii  na odległych kontynentach, z egzotyczną przygodą. Tymczasem nakaz misyjny Chrystusa dotyczy każdego z nas – przypomina ks. Henryk Zieliński. 

Światło narodów – Sobór Watykański II nazywany jest „Soborem Kościoła o Kościele”. Najważniejszą wypowiedzią na ten temat jest konstytucja dogmatyczna „Lumen gentium”. Jej analizy podjął się o. Jarosław Kupczak OP.

Igraszka imperiów – W drugiej połowie października 1962 r. cały świat obserwował wydarzenia na Kubie. USA starało się bezskutecznie przejąć kontrolę nad wyspą, a ZSRR uczyniło sobie z niej bazę rakietową, by szachować stąd potężnego rywala. Nigdy wcześniej i nigdy potem wojna atomowa nie wydawała się tak blisko – pisze Ignacy Masny. 

Symbole zastępcze – To, z jakimi symbolami zostaniemy, zależy od nas. Nikt nie może zmusić nas do zamiany zniczy na dynie – zauważa w swoim felietonie Anna Meetschen.

Niebezpieczny sojusznik – Na Białorusi jest teraz około tysiąca rosyjskich żołnierzy. Ma powstać nowa rosyjsko-białoruska grupa zadaniowa. Jak Łukaszenka wspiera działania Putina – pisze Krzysztof Ziemiec. 

 

Zachęcamy również do lektury "Idziemy" na 16 października i wcześniejszych numerów tygodnika.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 9 lutego

Czwartek, V tydzień zwykły
Przyjmijcie w duchu łagodności zaszczepione w was słowo,
które ma moc zbawić dusze wasze.

+ Czytania liturgiczne (rok A, I): Mk 7, 24-30
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Nowenna przed świętem Matki Bożej z Lourdes cz.2

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter