19 kwietnia
piątek
Adolfa, Tymona, Leona
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Tygodnik Idziemy na 22 maja - "Mama w akcji"

Ocena: 5
808

Tygodnik Idziemy na 22 maja ukazał się drukiem i w e-wydaniu. Jest do nabycia na stronach: eprasa.pl/news/idziemy oraz egazety.pl.

W najnowszym numerze warto przeczytać:

Rodzina – wspólny interes – W ciągu ostatnich dziesięcioleci zmieniło się postrzeganie roli matki. Czy macierzyństwo jest obecnie w modzie? – z Dorotą Bojemską, przewodniczącą Rady Rodziny przy ministrze Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, rozmawia Barbara Stefańska.

Mama w akcji – Macierzyństwo jest jak wino – dojrzewa i szlachetnieje z czasem, a czasu tego nie da się przyspieszyć. O cieniach i blaskach bycia mamą pisze Monika Odrobińska.

Księżowscy krawcy – Barbara i Józef Plutowie są mistrzami w swoim fachu. Przez ponad 60 lat szyli sutanny – dla ks. Jerzego Popiełuszki, kard. Stefana Wyszyńskiego, kardynałów, biskupów, księży i kleryków. Dwie wykonali dla Jana Pawła II. Ich historii przygląda się Irena Świerdzewska.

Moralni zwycięzcy – O sytuacji religijnej na Ukrainie opowiada abp Eustracjusz (Zoria), arcybiskup czernihowskii niżyński autokefalicznego Prawosławnego Kościoła Ukrainy.

Asymilacja czy konflikt – Uchodźcy wojenni z Ukrainy sprawili, że Polska jest ponad 41-milionowym krajem! To dla nas szansa czy problem? – z prof. Andrzejem Wierzbickim, politologiem i kierownikiem Katedry Studiów Wschodnich WNPSM (UW), rozmawia Patryk Lubryczyński.

Mocarstwo chce decydować – W drugiej połowie XX wieku ZSRR i USA toczyły ze sobą walki, ale nie na własnych terytoriach. Czy trwający konflikt na Ukrainie można nazwać wojną zastępczą?  – zastanawia się Piotr Kościński.

Ratowanie kredytobiorców – Rząd „dobrej zmiany” bez przerwy spieszy komuś na ratunek, a to dzieciom, a to emerytom, a teraz kredytobiorcom. To wynik nierespektowania podstaw społecznej nauki Kościoła – zauważa Kazimierz Dadak.

Ikona świata misyjnego – Paulina Jaricot – założycielka Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary i Żywego Różańca, świecka tercjarka dominikańska –  zostanie wyniesiona na ołtarze. Historię jej życia i dokonań opisuje Mariola Krystecka.

Pusty spichlerz Europy – Po dwóch latach pandemii i w obliczu wojnie na Ukrainie, okazuje się, że bezpieczeństwo żywnościowe jest, podobnie jak opieka zdrowotna, obronność i zabezpieczenie energetyczne, elementem bezpieczeństwa strategicznego – zauważa Krzysztof Ziemiec.

Eucharystyczny czas – Źródłem oraz szczytem życia Kościoła i każdego katolika jest Eucharystia – przypomina Anna Meetschen.

Nie tylko dla najmłodszych –  Autorka  no¬we¬l i wierszy, w tym po¬pu¬lar¬nych utwo¬rów dla dzie¬ci, a także działaczka społeczna. 180 lat temu, 23 maja 1842 roku urodziła się Maria Konopnicka uznana przez potomnych za najwybitniejszą poetkę polskiego realizmu. Kim była – pisze Agnieszka Wyszomirska.

Dziwna Eurowizja – Eurowizja ma smak słodko-gorzki, propozycje tandetne przeplatają się z nielicznymi perełkami. W tym roku prawdziwą sztukę zaprezentował Polak, Krystian Ochman, wnuk znakomitego śpiewaka operowego Wiesławach Ochmana – pisze Jacek Karnowski.

Księża i księżniczki – Sensacja z powodu „wyświęcenia kobiet na księży” u ewangelików wynika z fundamentalnego pomylenia pojęć – zauważa ks. Henryk Zieliński.

Zachęcamy również do lektury Tygodnika Idziemy na 15 maja.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 18 kwietnia

Czwartek, III Tydzień wielkanocny
Ja jestem chlebem żywym, który zstąpił z nieba.
Jeśli ktoś spożywa ten chleb, będzie żył na wieki.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): J 6, 44-51
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napisz



Najczęściej czytane artykuły



Najczęściej czytane komentarze



Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.



Newsletter