7 października
piątek
Marii, Marka, Mirelli
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Tygodnik Idziemy na 21 sierpnia - "Po co celibat?"

Ocena: 0
277

Tygodnik „Idziemy” na 21 sierpnia ukazał się drukiem i w e-wydaniu. Jest do nabycia na stronach: eprasa.pl/news/idziemy oraz egazety.pl.

W najnowszym numerze warto przeczytać:

Trudne świadectwo – Ci, którzy doradzają nam rezygnację z celibatu, chcą żebyśmy byli funkcjonariuszami kultu, a nie świadkami tego Królestwa i tej Miłości, które nie są z tego świata – twierdzi ks. Henryk Zieliński.

Po co celibat? – Co ma wspólnego trwanie w celibacie i powołanie do życia w rodzinie? – tłumaczy ks. dr Marek Dziewiecki w rozmowie z Moniką Odrobińską.

Religia i etyka – Czy etyka ma być konkurencją dla religii? I jak chętni do nauczania etyki w szkołach mogą się do tego przygotować? – mówi prof. Witold Starnawski w rozmowie z Niną Baumann.

Kmicicowie z Jasnej Góry – Stanowią elitarną grupę 72 mężczyzn. Kim są Rycerze Orderu Jasnogórskiej Bogurodzicy? – pisze o nich Irena Świerdzewska.

Dyktatura postępowych studentów – Jak studenci z katolickiego uniwersytetu w USA wymusili rezygnację profesora prawa, który opowiedział się przeciwko aborcji – sprawę opisuje o. prof. Dariusz Kowalczyk SJ.

Zyskaliśmy przyjaciół – Jak rosyjska agresja przeciwko Ukrainie wpłynęła na stosunek Litwy i innych krajów bałtyckich do Polski i Polaków? – komentuje Piotr Kościński.

Boża ekonomia – Czy samo zagwarantowanie finansowania różnym instytucjom kościelnym wystarczy do ich prężnego funkcjonowania? – analizuje Anna Meetschen.

Skończyć z celibatem? – Próby powiazania pedofilii z celibatem oraz inne społeczne konsekwencje trwania duchownych rzymskokatolickich w bezżeństwie – komentuje prof. Kazimierz Dadak.

Amerykańsko-chińska pułapka Tukidydesa – Czy konflikt amerykańsko-chiński jest w dłuższej perspektywie nieunikniony? I w czym tkwi sedno sporu o Tajwan? – tłumaczy prof. Kazimierz Dadak.

Bolesna Matka z Jarosławia – Do sanktuarium Jarosławskiej Pani, przed którą modliła się święta królowa Jadwiga, król Jan III Sobieski i wielu sławnych Polaków – zaprasza Barbara Stefańska.

Koniec Kościoła, jaki znamy – Zmiany, przed którymi nieuchronnie stoi Kościół w Europie – omawia ks. prof. Przemysław Artemiuk 

Piotr Wawrzyniak: Król czynu – Sylwetkę polskiego księdza, który był główną postacią w obronie Polaków przed pruskim kulturkampfem – przypomina Ignacy Masny.

Za wolność ich i naszą – Powinniśmy uważać, żeby nie przyzwyczaić się do wojny – apeluje Jacek Karnowski. 

W obronie chrześcijan – O co chodzi w projekcie ustawy „W obronie wolności chrześcijan”? – wyjaśnia poseł Anna Maria Siarkowska w rozmowie z Patrykiem Lubryczyńskim.
 

Zachęcamy również do lektury „Idziemy” na 14 sierpnia i wcześniejszych numerów tygodnika.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 7 października

Piątek, XXVII tydzień zwykły, wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej
Dał pokarm bogobojnym, *
+ Czytania liturgiczne (rok C, II): Łk 11, 15-26
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napiszReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter