Tygodnik „Idziemy” na 2 kwietnia ukazał się drukiem i w e-wydaniu. Jest do nabycia na stronach: eprasa.pl/news/idziemy oraz egazety.pl.

W najnowszym numerze warto przeczytać:
Od hosanna do ukrzyżuj – Czy możemy mieć pewność, że nie zdradzimy Jezusa, skoro jesteśmy ochrzczeni, chodzimy co niedziela na Mszę świętą, przyjmujemy Najświętszy Sakrament…? – z ks. dr. Aleksandrem Jacyniakiem SJ, teologiem duchowości, rozmawia Irena Świerdzewska.
Grzech? Jaki grzech? – Z czego mam się spowiadać? Przecież nikogo nie zabiłem i niczego nie ukradłem. Utrata poczucia grzechu to poważne zagrożenie – zauważa ks. Piotr Śliżewski.
Dobro za 1,5 naszego podatku na organizację charytatywną nic nas nie kosztuje, a może uruchomić bezmiar dobra – zachęca Irena Świerdzewska.
Zdajmy sprawę z nadziei - Co się stało z pokoleniem JPII? Czy obroniliśmy nasze Westerplatte? Czy wymagaliśmy od siebie, kiedy nadeszły czasy wolności i dobrobytu, a zarazem moralnego relatywizmu? Czy nie popłynęliśmy z nurtem bezrefleksyjnej konsumpcji, egoizmu i deptania tego co święte? – zachęca do refleksji ks. Henryk Zieliński.
Charyzmatyk kontaktu – Nie był nawet wikariuszem. Czasem nazywał siebie księdzem z marginesu. Dlaczego ks. Bronisław Bozowski potrafił znaleźć miejsce w sercach tysięcy ludzi? – analizuje Patryk Lubryczyński.
SPA dla żon – Jeśli chcemy uruchomić cały potencjał drzemiący w naszym mężu, musimy zawsze traktować go z szacunkiem – pisze Anna Wardak.
Świadek męki Chrystusa – Całun Turyński był przez wieki przedmiotem kultu jako relikwia przedstawiająca pośmiertny widok ciała Jezusa Chrystusa. Koniec XIX w. przyniósł przełom. Rozwój nauki pozwolił spojrzeć na niego na nowo – zauważa ks. Łukasz Piotrowski.
Tajemniczy Człowiek z Całunu – Badacze od ponad 130 lat zgłębiają tajemnice płótna, na którym w tajemniczy sposób odcisnęła się postać umęczonego mężczyzny. Grupa kierowana przez artystę Álvaro Blanco, na podstawie ustaleń naukowych, odtworzyła postać Człowieka z Całunu. Co się okazało? – pisze Barbara Stefańska.
Boża budowla w Starym Przymierzu – Budując, człowiek „dopowiada” naturę i podporządkowuje ją sobie. Ale budowniczym w Biblii jest nade wszystko sam Bóg – pisze ks. prof. Waldemar Chrostowski.
Sąd nad pamięcią – Ostatnio na pierwsze strony gazet wrócił kard. Adam Sapieha. Został oskarżony o wykorzystywanie seksualne podległych mu księży niemal dokładnie 70 lat po procesie krakowskiej kurii, wyreżyserowanym przez komunistów m.in. po to, by zniszczyć o nim pamięć – pisze Ignacy Masny.
Niebezpieczny proces – Sąd Rejonowy Poznań-Nowe Miasto uniewinnił oskarżonych o złośliwe zakłócanie Mszy św. w poznańskiej katedrze. Jak to się odnosi do respektowania prawa do swobody kultu? – z mec. Markiem Markiewiczem rozmawia Michał Wodzicki.
Przerwany cyrk – Szalona i niebezpieczna koncepcja, według której każdy swobodnie może sobie wybierać własną płeć, a inni muszą ten wybór szanować, akceptując wszelkie konsekwencje owej autodefinicji, zaczyna tracić impet – pisze Jacek Karnowski.
Bez koalicji – Wzrasta poparcie dla Konfederacji. Oznacza to osłabienie dwóch największych partii – zauważa Krzysztof Ziemiec.
Zachęcamy również do lektury „Idziemy” na 26 marca i wcześniejszych numerów tygodnika.