2 czerwca
piątek
Marianny, Marcelina, Piotra
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Tygodnik Idziemy na 2 kwietnia - "Od hosanna do ukrzyżuj"

Ocena: 4.43333
696

Tygodnik „Idziemy” na 2 kwietnia  ukazał się drukiem i w e-wydaniu. Jest do nabycia na stronach: eprasa.pl/news/idziemy oraz egazety.pl.

W najnowszym numerze warto przeczytać:

Od hosanna do ukrzyżuj – Czy możemy mieć pewność, że nie zdradzimy Jezusa, skoro jesteśmy ochrzczeni, chodzimy co niedziela na Mszę świętą, przyjmujemy Najświętszy Sakrament…? – z ks. dr. Aleksandrem Jacyniakiem SJ, teologiem duchowości, rozmawia Irena Świerdzewska.

Grzech? Jaki grzech? – Z czego mam się spowiadać? Przecież nikogo nie zabiłem i niczego nie ukradłem. Utrata poczucia grzechu to poważne zagrożenie – zauważa ks. Piotr Śliżewski. 

Dobro za 1,5 naszego podatku na organizację charytatywną nic nas nie kosztuje, a może uruchomić bezmiar dobra – zachęca Irena Świerdzewska. 

Zdajmy sprawę z nadziei - Co się stało z pokoleniem JPII? Czy obroniliśmy nasze Westerplatte? Czy wymagaliśmy od siebie, kiedy nadeszły czasy wolności i dobrobytu, a zarazem moralnego relatywizmu? Czy nie popłynęliśmy z nurtem bezrefleksyjnej konsumpcji, egoizmu i deptania tego co święte? – zachęca do refleksji ks. Henryk Zieliński. 

Charyzmatyk kontaktu – Nie był nawet wikariuszem. Czasem nazywał siebie księdzem z marginesu. Dlaczego ks. Bronisław Bozowski potrafił znaleźć miejsce w sercach tysięcy ludzi? – analizuje Patryk Lubryczyński.

SPA dla żon – Jeśli chcemy uruchomić cały potencjał drzemiący w naszym mężu, musimy zawsze traktować go z szacunkiem – pisze Anna Wardak. 

Świadek męki Chrystusa – Całun Turyński był przez wieki przedmiotem kultu jako relikwia przedstawiająca pośmiertny widok ciała Jezusa Chrystusa. Koniec XIX w. przyniósł przełom. Rozwój nauki pozwolił spojrzeć na niego na nowo – zauważa ks. Łukasz Piotrowski. 

Tajemniczy Człowiek z Całunu – Badacze od ponad 130 lat zgłębiają tajemnice płótna, na którym w tajemniczy sposób odcisnęła się postać umęczonego mężczyzny. Grupa kierowana przez artystę Álvaro Blanco, na podstawie ustaleń naukowych, odtworzyła postać Człowieka z Całunu. Co się okazało? – pisze Barbara Stefańska. 

Boża budowla w Starym Przymierzu – Budując, człowiek „dopowiada” naturę i podporządkowuje ją sobie. Ale budowniczym w Biblii jest nade wszystko sam Bóg – pisze ks. prof. Waldemar Chrostowski. 

Sąd nad pamięcią – Ostatnio na pierwsze strony gazet wrócił kard. Adam Sapieha. Został oskarżony o wykorzystywanie seksualne podległych mu księży niemal dokładnie 70 lat po procesie krakowskiej kurii, wyreżyserowanym przez komunistów m.in. po to, by zniszczyć o nim pamięć – pisze Ignacy Masny. 

Niebezpieczny proces – Sąd Rejonowy Poznań-Nowe Miasto uniewinnił oskarżonych o złośliwe zakłócanie Mszy św. w poznańskiej katedrze. Jak to się odnosi do respektowania prawa do swobody kultu? – z mec. Markiem Markiewiczem rozmawia Michał Wodzicki.

Przerwany cyrk – Szalona i niebezpieczna koncepcja, według której każdy swobodnie może sobie wybierać własną płeć, a inni muszą ten wybór szanować, akceptując wszelkie konsekwencje owej autodefinicji, zaczyna tracić impet – pisze Jacek Karnowski. 

Bez koalicji – Wzrasta poparcie dla Konfederacji. Oznacza to osłabienie dwóch największych partii – zauważa Krzysztof Ziemiec. 
 

Zachęcamy również do lektury „Idziemy” na 26 marca i wcześniejszych numerów tygodnika. 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 2 czerwca

Piątek, dzień Powszedni albo wspomnienie świętych męczenników Marcelina i Piotra
Śpiewajcie Panu pieśń nową, *
+ Czytania liturgiczne (rok A, I): Mk 11, 11-25
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszBlog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter