8 sierpnia
poniedziałek
Cypriana, Emiliana, Dominika
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Tygodnik Idziemy na 19 czerwca - "Dzieci w cyberświecie"

Ocena: 4.7
278

Tygodnik Idziemy na 19 czerwca ukazał się drukiem i w e-wydaniu. Jest do nabycia na stronach: eprasa.pl/news/idziemy oraz egazety.pl.

W najnowszym numerze warto przeczytać:

Kościelna polityka kadrowa – Czym podyktowane są ogłaszane właśnie w diecezjach translokaty proboszczów i wikariuszy? Z bp. Romualdem Kamińskim, ordynariuszem warszawsko-praskim, rozmawia Irena Świerdzewska.

Dzieci w cyberświecie – Wchodzimy do pokoju dziecka i widzimy brutalne treści na ekranie. Jak powinniśmy zareagować? Z Januszem Wardakiem, moderatorem Akademii Familijnej i inicjatorem kampanii „Mniej ekranu, więcej rodziny”, rozmawia Monika Odrobińska.

Elektroniczny detoks – O zagrożeniach, jakie niesie dla dzieci i nastolatków wielogodzinne przebywanie przed ekranem, pisze Monika Odrobińska.

Starcie dwóch światów – Dlaczego Rosja wykazuje tak agresywne tendencje, a Rosjanie gotowi są do walki i popierają wojnę wszczętą przez prezydenta Władimira Putina, Zachód zaś wolałby za wszelką cenę zachować pokój? – analizuje Piotr Kościński.

Daremne żale – Seminaria duchowne w Polsce przechodzą właśnie gruntowną reformę. To okazja żeby przemyśleć, jak przygotowują przyszłych księży do działalności we współczesnym świecie. Czy nie gaszą Ducha? Czy wypuszczają ludzi, gotowych bronić wiary i o niej publicznie świadczyć, czy tylko zakompleksionych absolwentów niszowych uczelni, którzy nie mają odwagi wyjść na ulicę w sutannie, wejść do pokoju nauczycielskiego, przekroczyć progi świeckiego akademika? – zastanawia się ks. Henryk Zieliński.

Strzec się Brukseli – Do końca roku rząd musi zakontraktować 70% wydatków w ramach KPO. Potem albo przystaniemy na brukselski dyktat, albo nie otrzymamy refundacji - zauważa Kazimierz Dadak.

Straszna bieda – W tym roku zostanie wyświęconych w Polsce 217 księży - podsumowuje Anna Meetschen.

Będziesz kim jestem – Dzieci patrzą, od nas uczą się szacunku, wyrozumiałości i troski o osoby słabe i potrzebujące opieki - zauważa Anna Wardak.

Dłużnik Brata Alberta – Z Albertem Szułczyńskim, uzdrowionym za wstawiennictwem św. Brata Alberta Chmielowskiego, rozmawia Maria Osińska.

Instrumenty są naszą bronią – Muzycy z Charkowa wspierają swój kraj tak, jak najlepiej potrafią. Dzięki trasie koncertowej zbierają fundusze dla walczącej Ukrainy i przypominają o jej dramacie. Ich historii wysłuchała Marta Dybińska.

Zaklaskaliśmy papieża? – Czerwiec był miesiącem pielgrzymek Jana Pawła II do Polski. Każda z osobna były wielkim wydarzeniem dla kraju, a wszystkie razem tworzyły jedno dzieło odnowy polskiego społeczeństwa. Wspomina je Ignacy Masny.

Diecezja z potencjałem – W pierwszą rocznicę ingresu do katedry włocławskiej z ks. bp. Krzysztofem Wętkowskim rozmawiają Amelia Siuda-Koszela i ks. Julian Głowacki.

Wychowawca chłopców z marginesu –  Sto pięćdziesiąt lat temu urodził się św. Alojzy Orione, który głosił Ewangelię najuboższym, chorym i opuszczonym, bez względu na wiek, religię czy narodowość. Jego postać przybliża Patyrk Lubryczyński.

Zachęcamy również do lektury "Idziemy" na 12 czerwca i wczesnejszych numerów tygodnika.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 8 sierpnia

Poniedziałek, XIX Tydzień zwykły – wspomnienie św. Dominika, prezbitera
Niebo i ziemia pełne chwały Twojej
+ Czytania liturgiczne (rok C, II): Mt 17, 22-27
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz

- Reklama -


Najczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykuły

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter