25 kwietnia
czwartek
Marka, Jaroslawa, Wasyla
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Tygodnik Idziemy na 18 grudnia - "Na co czekamy?"

Ocena: 5
902

Tygodnik „Idziemy” na 18 grudnia ukazał się drukiem i w e-wydaniu. Jest do nabycia na stronach: eprasa.pl/news/idziemy oraz egazety.pl.

W najnowszym numerze warto przeczytać:

Z emigracji na Święta Wielu z nas odlicza już czas do świąt Bożego Narodzenia. Dla tych, którzy przybywają na nie z odległych krańców świata, są wyjątkowo wyczekiwane. Ich historie przybliża Nina Baumann.

Emmanuel – z nami Bóg Wśród prorockich określeń Zbawiciela wymieniane jest imię Emmanuel. Co ono oznacza? – z ks. prof. Waldemarem Chrostowskim rozmawia Irena Świerdzewska.

Dzisiaj w Betlejem – Jak się żyje w mieście narodzin Jezusa? – z Ronym Tabashem, katolikiem z Betlejem, właścicielem sklepu z dewocjonaliami obok bazyliki Narodzenia Pańskiego, rozmawia Barbara Stefańska. 

Jak być prawdziwie pro-life? – Pro-life to być przychylnym życiu. Ale to chyba za mało? – z ks. Tomaszem Kancelarczykiem, prezesem Fundacji Małych Stópek, rozmawia Karolina Mrozek.

Wieki bożonarodzeniowej tradycji – Szopki i choinki – symbole nieodłącznie związane z Bożym Narodzeniem – pomagają nam uświadomić sobie, co działo się tej niezwykłej nocy, gdy narodził się Jezus. Ich znaczeniu i historii przygląda się Piotr Kościński. 

Na co czekamy?Myśląc o Bożym Narodzeniu, warto pamiętać co, a raczej Kto jest w ich centrum. Są to dni dziękczynienia Chrystusowi za Jego obecność wśród nas i za całe dokonane przez Niego dzieło naszego zbawienia – przypomina ks. Henryk Zieliński. 

Francuski student w obronie Prymasa Skąd się wzięła jego szczególna więź z Polską? – Philippa Vaura, który w latach 60. we Francji stawał w obronie prymasa Stefana Wyszyńskiego, pyta Joanna Herman z UKSW.

Kto się zakiwał? Wojna wykazała, że cała plejada polityków zachodnioeuropejskich „zakiwała się” na śmierć. Szczególne miejsce przypada już emerytowanej kanclerz Angeli Merkel, która z wielkim zapałem utrzymywała bliskie stosunki z Putinem – zauważa Kazimierz Dadak. 

Nagość po grzechuW raju Adam i Ewa nie odczuwali wobec siebie wstydu, chociaż byli nadzy. Teraz potrzebujemy ubrania, aby chronić swoją intymność i wartość jako osoby. Co spowodował grzech pierworodny? – analizuje Agata Krupka.

Niepełne pojednanie 25 grudnia 1840 r. w Paryżu urządzono kolację na cześć Adama Mickiewicza, na którą zaproszono również Juliusza Słowackiego. Liczono, że wieszczowie wyjaśnią sobie zadawnione urazy. Kończący się Rok Romantyzmu Polskiego jest okazją, by przypomnieć historię tego nie całkiem udanego pojednania – pisze Ignacy Masny.

Czas obdarowywania W czasie Adwentu większość z nas zdaje egzamin z miłosierdzia i człowieczeństwa, pomagając innym samodzielnie lub włączając się w duże akcje – pisze Krzysztof Ziemiec.

Zachęcamy również do lektury "Idziemy" na 11 grudnia i wcześniejszych numerów tygodnika.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 24 kwietnia

Środa, IV Tydzień wielkanocny
Ja jestem światłością świata,
kto idzie za Mną, będzie miał światło życia.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): J 12, 44-50
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Nowenna do MB Królowej Polski 24 kwietnia - 2 maja

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napisz



Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.



Newsletter