9 grudnia
piątek
Wiesława Leokadii Joanny
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Tygodnik Idziemy na 17 kwietnia - "Prawdziwie zmartwychwstał"

Ocena: 3.75
502

Tygodnik Idziemy na 17 kwietnia ukazał się drukiem i w e-wydaniu. Jest do nabycia na stronach: eprasa.pl/news/idziemy oraz egazety.pl.

W najnowszym numerze warto przeczytać:

Czas świadectwa – Minęło 15 lat od ingresu kard. Kazimierza Nycza do archikatedry warszawskiej. Czy stolica da się lubić? – metropolitę warszawskiego, pyta ks. Henryk Zieliński.

Pascha w ziemi Jezusa – o. Narcyz Stanisław Klimas, franciszkanin, który od 34 lat mieszka w Jerozolimie, opowiada Barbarze Stefańskiej, jak przeżywa się Triduum Paschalne w miejscach męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa.

Miłość poza grób – Maria Magdalena, Maria, Salome, Joanna… O kobietach, które towarzyszyły Jezusowi na Golgocie, a potem ogłaszają najważniejszą wieść: Zmartwychwstanie – pisze s. Judyta Pudełko PDDM.

Prawdziwie zmartwychwstał – Powstanie Chrystusa z martwych jest fundamentem naszej wiary. Jednocześnie jest to konkretne wydarzenie historyczne. Opisuje je ks. Przemysław Artemiuk.

Na scenie i za kulisami – Odebrany niedawno „Wiktor publiczności” jest ukoronowaniem jej zawodowych sukcesów. Prywatnie jest szczęśliwą żoną i mamą, osobą niezwykle ciepłą, prostolinijną, otwarcie mówiącą, jak ważną rolę w jej życiu odgrywa wiara. Na spotkanie z Idą Victorią Nowakowską-Herndon zaprasza Irena Świerdzewska.

Putin przed trybunałem? – Czy rosyjscy przywódcy zostaną skazani przez międzynarodowe trybunały za zbrodnie dokonywane na Ukrainie? – zastanawia się Piotr Kościński.

Trudna wiara –   Do przeżycia nadchodzących świąt z Maryją zachęca ks. Henryk Zieliński. Matka Jezusa czuła szczególny ból z powodu odrzucenia i wydania na śmierć Syna przez arcykapłanów jedynego Boga i ówczesnych przywódców jej narodu. Cierpienie, podobne do tego, które my również odczuwamy, patrząc na agresję Rosji wobec Ukrainy.

Osobiste poświęcenie – Św. Małgorzata Maria Alacoque rozpowszechniła osobiste poświęcenie się Najświętszemu Sercu Jezusowemu. W Polsce nabożeństwo to propagowała Rozalia Celakówna – pisze o. Robert Więcek SJ.

Obyś żył – Wizja bezpiecznego świata, w którym dorastały ostatnie pokolenia, została zdmuchnięta jak domek z kart, ukazując kruchość naszych misternych planów i żmudnie wznoszonych konstrukcji  – zauważa Anna Wardak.

Pochówek Chrystusa w Miechowie –  Kaplica Grobu Bożego wygląda tu jak w Ziemi Świętej. Kiedy Jerozolimę najechali muzułmanie, pielgrzymi z całej Europy przybywali do polskiego Miechowa. To niezwykłe miejsce opisuje Irena Świerdzewska.

Mistyka w życiu – Apokalipsa – Czy Bóg ma kolor? Kim jest oblubienica ozdobiona klejnotami? Co oznacza wołanie „Przyjdź”? O czym mówi ostatnia Księga Pisma świętego? – odpowiada ks. Bartosz Adamczewski.

Sędziowie Jezusa  – Arcykapłan Józef Kajfasz, arcykapłan Annasz, tetrarcha Herod Antypas, namiestnik Judei Poncjusz Piłat i apostoł Judasz Iskariota. Trudno wyrokować, który z nich ponosi największą odpowiedzialność za skazanie Jezusa. Przygląda się im Jan Gać.

Wielkanocne wyzwania – Tegorocznych świąt nie da się po prostu przeżyć w oderwaniu od Ukrainy – zauważa w swoim felietonie Anna Meetschen.

Na pierwszej linii – Warto zadbać o to, co stałe i najważniejsze, czyli niegasnące wartości. Ale  –  aby być silnym wewnętrznie i wytrzymać wszystkie ataki, zemsty i upokorzenia  –  trzeba być silnym duchowo. Obecny czas to najlepszy moment, by się zatrzymać, pomyśleć, wziąć oddech, zanurzyć w modlitwie, i ruszyć do przodu! – zachęca Krzysztof Ziemiec.

Wnioski z wojny – Napaść na Ukrainę popiera zdecydowana większość Rosjan. Nie da się tego tłumaczyć odcięciem od informacji, brakiem pluralizmu medialnego i politycznego – zauważa Jacek Karnowski.

Zachęcamy również do lektury Tygodnika Idziemy na 10 kwietnia.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -
- Reklama -

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 9 grudnia

Piątek, II tydzień Adwentu - dzień powszedni albo wspomnienie św. Jana Diego Cuauhtlatoatzin
Dasz światło życia idącym za Tobą
+ Czytania liturgiczne (rok A, I): Mt 11, 16-19
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

Aplikacja Rodzina Rodzin

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napisz


- Reklama -


Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter