Tygodnik „Idziemy” na 15 stycznia ukazał się drukiem i w e-wydaniu. Jest do nabycia na stronach: eprasa.pl/news/idziemy oraz egazety.pl.

W najnowszym numerze warto przeczytać:
Papież teolog – Wielki teolog, pokorny papież, najbliższy współpracownik Jana Pawła II jako prefekt Kongregacji Nauki Wiary. Te trzy określenia i w takiej właśnie kolejności najpełniej określają życie i dzieło Josepha Ratzingera / Benedykta XVI – zauważa o. Dariusz Kowalczyk SJ.
Kościół według Ratzingera – Czy myśl teologiczna Benedykta XVI jest dziś aktualna? – z ks. prof. Krzysztofem Góździem, teologiem, redaktorem naczelnym serii „Opera Omnia” Josepha Ratzingera rozmawia Irena Świerdzewska.
Pożegnanie Benedykta XVI – Benedetto santo subito! Benedykt świętym natychmiast!, wołali wierni zgromadzeni na placu św. Piotra na zakończenie Mszy św. pogrzebowej. Wśród przybyłych z różnych zakątków świata wyróżniały się flagi niemieckie, bawarskie i polskie. Jak wyglądało na żywo pożegnanie papieża seniora, pisze Anna Artymiak.
Nasz papież Benedykt XVI – Serdeczne przyjęcie Benedykta XVI podczas pielgrzymki do Polski i to, dlaczego możemy nazywać go drugim „naszym” papieżem – przypomina ks. Henryk Zieliński.
Nadzieja dla ojców – W Polsce żyje 8,3 mln ojców, nie licząc adopcyjnych i zastępczych. Jak wykorzystać tak duży potencjał społeczny? – pyta Monika Odrobińska.
Benedykt w Polsce – W drugą zagraniczną podróż Benedykt XVI wybrał się do Polski, śladami swojego poprzednika. W dniach 25-28 maja 2006 r. odwiedził Warszawę, Częstochowę, Kraków, Wadowice, Kalwarię Zebrzydowską, Auschwitz-Birkenau. Historyczne wydarzenie przypomina Wojciech Świątkiewicz.
Strażnik wiary – Po papieżu Benedykcie XVI pozostaną nie tylko liczne przemówienia i książki, ale i żywe świadectwo wiary. Co zostawi po sobie dla potomnych papież senior? – pisze ks. Robert Skrzypczak.
Krzyż czy pusta ściana – Żyd i wybitny prawnik prof. Joseph Weiler bronił praw chrześcijan przed Europejskim Trybunałem Praw Człowieka. W grudniu ub. roku otrzymał Nagrodę Ratzingera. Postaci przygląda się Ignacy Masny.
Przed i po śmierci – Po śmierci Benedykta XVI okazało się, że dla większości mediów jest nie tylko „pancernym” kardynałem, ale także ciepłym, pokornym, mądrym człowiekiem – zauważa Krzysztof Ziemiec.
Czy zmieniać ordynację wyborczą? – Czy zmiany w kodeksie wyborczym, zwłaszcza ułatwienie głosowania mieszkańcom wiosek, okażą się kluczem do trzeciej kadencji? – zastanawia się Jacek Karnowski.
Zachęcamy również do lektury "Idziemy" na 8 stycznia i wcześniejszych numerów tygodnika.