31 marca
piątek
Beniamina, Dobromierza, Leonarda
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Tygodnik Idziemy na 15 stycznia - "Trwajcie mocno w wierze"

Ocena: 0
363

Tygodnik „Idziemy” na 15 stycznia ukazał się drukiem i w e-wydaniu. Jest do nabycia na stronach: eprasa.pl/news/idziemy oraz egazety.pl.

W najnowszym numerze warto przeczytać:

Papież teolog – Wielki teolog, pokorny papież, najbliższy współpracownik Jana Pawła II jako prefekt Kongregacji Nauki Wiary. Te trzy określenia i w takiej właśnie kolejności najpełniej określają życie i dzieło Josepha Ratzingera / Benedykta XVI – zauważa o. Dariusz Kowalczyk SJ.

Kościół według Ratzingera – Czy myśl teologiczna Benedykta XVI jest dziś aktualna? –  z ks. prof. Krzysztofem Góździem, teologiem, redaktorem naczelnym serii „Opera Omnia” Josepha Ratzingera rozmawia Irena Świerdzewska.

Pożegnanie Benedykta XVI –  Benedetto santo subito! Benedykt świętym natychmiast!, wołali wierni zgromadzeni na placu św. Piotra na zakończenie Mszy św. pogrzebowej. Wśród przybyłych z różnych zakątków świata wyróżniały się flagi niemieckie, bawarskie i polskie. Jak wyglądało na żywo pożegnanie papieża seniora, pisze Anna Artymiak. 

Nasz papież Benedykt XVI – Serdeczne przyjęcie Benedykta XVI podczas pielgrzymki do Polski i to, dlaczego możemy nazywać go drugim „naszym” papieżem – przypomina ks. Henryk Zieliński. 

Nadzieja dla ojców – W Polsce żyje 8,3 mln ojców, nie licząc adopcyjnych i zastępczych. Jak wykorzystać tak duży potencjał społeczny? – pyta Monika Odrobińska. 

Benedykt w Polsce – W drugą zagraniczną podróż Benedykt XVI wybrał się do Polski, śladami swojego poprzednika. W dniach 25-28 maja 2006 r. odwiedził Warszawę, Częstochowę, Kraków, Wadowice, Kalwarię Zebrzydowską, Auschwitz-Birkenau. Historyczne wydarzenie przypomina Wojciech Świątkiewicz. 

Strażnik wiary – Po papieżu Benedykcie XVI pozostaną nie tylko liczne przemówienia i książki, ale i żywe świadectwo wiary. Co zostawi po sobie dla potomnych papież senior? – pisze ks. Robert Skrzypczak.

Krzyż czy pusta ściana – Żyd i wybitny prawnik prof. Joseph Weiler bronił praw chrześcijan przed Europejskim Trybunałem Praw Człowieka. W grudniu ub. roku otrzymał Nagrodę Ratzingera. Postaci przygląda się Ignacy Masny. 

Przed i po śmierci – Po śmierci Benedykta XVI okazało się, że dla większości mediów jest nie tylko „pancernym” kardynałem, ale także ciepłym, pokornym, mądrym człowiekiem – zauważa Krzysztof Ziemiec.

Czy zmieniać ordynację wyborczą? – Czy zmiany w kodeksie wyborczym, zwłaszcza ułatwienie głosowania mieszkańcom wiosek, okażą się kluczem do trzeciej kadencji? – zastanawia się Jacek Karnowski.

Zachęcamy również do lektury "Idziemy" na 8 stycznia i wcześniejszych numerów tygodnika.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 31 marca

Piątek, V tydzień Wielkiego Postu
Słowa Twoje, Panie, są duchem i życiem.
Ty masz słowa życia wiecznego.

+ Czytania liturgiczne (rok A, I): J 10, 31-42
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napisz

- Reklama -


Najczęściej czytane artykuły

Materiał Partnera PortaluNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter