29 września
czwartek
Michala, Gabriela, Rafala
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Tygodnik Idziemy na 14 sierpnia - "Cud, który zatrzymał Rosję"

Ocena: 5
321

Tygodnik „Idziemy” na 14 sierpnia ukazał się drukiem i w e-wydaniu. Jest do nabycia na stronach: eprasa.pl/news/idziemy oraz egazety.pl.

W najnowszym numerze warto przeczytać:

Bolszewicy jak naziści? – Skoro słusznie oburzamy się, gdy słyszymy, że w 1939 r. napadli na nas jacyś „naziści”, to dlaczego zgadzamy się na określenie: wojna polsko-bolszewicka, jakby ten agresor nie miał narodowości? – pyta ks. Henryk Zieliński.

Cud, który zatrzymał Rosję – Prawdę o stosunku świata do wojny polsko-rosyjskiej 1920 r. i o działaniu Bożej Opatrzności – odsłania dr Adam Buława, historyk wojskowości, w rozmowie z Ireną Świerdzewską.

Zapomniany sojusz – Niecały rok po rozpoczęciu wojny polsko-ukraińskiej doszło do sojuszu Józefa Piłsudskiego i ukraińskiego atamana Semena Petlury. Jakie były tego efekty? – wyjaśnia Piotr Kościński.

W sercu Kościoła – Na czym polega duszpasterzowanie w jedynej takiej parafii na świecie? – opowiada proboszcz Bazyliki św. Piotra w Rzymie, o. Angello Stoia OFM Conv. w rozmowie z Anną Artymiak.

Wniebowzięta: nasza Matka i wzór – Jak rozumieć wniebowzięcie Matki Bożej i jakie ma ono dla nas znaczenie? – wyjaśnia ks. prof. Marek Chmielewski w rozmowie z Radosławem Molendą.

Nie wylewajmy dziecka z kąpielą – Z wypowiedzi szefa Państwowej Komisji ds. Pedofilii można by sądzić, że księża stanowią większość wśród sprawców tych przestępstw. Tymczasem według danych ministerstwa sprawiedliwości stanowią oni 0,2 proc. skazanych za pedofilię w Polsce – fakty ujawnia Anna Meetschen.

Testament miłosierdzia – Ostatnią z pielgrzymek św. Jana Pawła II do Polski, w jej 20. rocznicę – przypomina Barbara Stefańska.

Bezcenne bezpieczeństwo – O stanie polskiej armii i planach na najbliższą przyszłość mówi wicepremier, minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak w rozmowie z Piotrem Kościńskim.

Od Alghero do Przyszowej – Czym Polska góruje nad Włochami? – zwierza się o. prof. Dariusz Kowalczyk SJ.

Już za rok ŚDM – Jak Portugalia przygotowuje się na przyjęcie w przyszłym roku katolickiej młodzieży z całego świata? – opisuje z Lizbony Marcin Zatyka.

Strachocina: w siedzibie Bobolów – Jak św. Andrzej Bobola nie dawał po nocach spokoju miejscowemu proboszczowi i dlaczego warto odwiedzić miejsce narodzin tego świętego? – wyjaśnia Iwona Budziak.

Iskrzy wokół Tajwanu – Fakt, że amerykański dostojnik tej rangi co Pelosi „szarogęsi się” na podwórku, które Pekin uznaje za własne, jest ciosem w chińskie poczucie dumy – komentuje prof. Kazimierz Dadak.

Jan Dzierżon: pszczeli prorok – Sylwetkę polskiego księdza, odkrywcy zjawiska dzieworodztwa wśród pszczół – przybliża Ignacy Masny.

Unijne oszustwo – Czy Polska nie jest już bardziej ofiarą polityki Brukseli i Berlina niż Rosja? – komentuje Jacek Karnowski. 

Zachęcamy również do lektury „Idziemy” na 7 sierpnia i wcześniejszych numerów tygodnika.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 29 września

Czwartek, XXVI tydzień zwykły, święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała
Błogosławcie Pana, wszyscy Jego aniołowie,
wszyscy słudzy, pełniący Jego wolę.

+ Czytania liturgiczne (rok C, II): J 1, 47-51
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz

- Reklama -


Najwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter