7 lutego
wtorek
Ryszarda, Teodora, Romana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Tygodnik Idziemy na 13 listopada - "Episkopat po nowemu"

Ocena: 0
296

Tygodnik Idziemy na 13 listopada ukazał się drukiem i w e-wydaniu. Jest do nabycia na stronach: eprasa.pl/news/idziemy oraz egazety.pl.

W najnowszym numerze warto przeczytać:

Episkopat po nowemu – Przygotowana została nowelizacja statutu Konferencji Episkopatu Polski. O co w niej chodzi? – z bp. Krzysztofem Wętkowskim, biskupem włocławskim, rozmawia ks. Henryk Zieliński.

Biskupi parlament? – Konferencja Episkopatu Polski ma bodajże najdłuższą na świecie tradycję wspólnych zebrań, kontynuowaną częściowo mimo zaborów i wojen. Co jeszcze warto wiedzieć o tym gremium? – wyjaśnia ks. Henryk Zieliński.

Jawność Sądu Ostatecznego – Dobrze jest nasze sprawy przyszłe, pozaziemskie, starać się zobaczyć jako uwieńczenie tych procesów duchowych, jakie dokonują się w nas obecnie – zachęca o. Jacek Salij OP.

Energetyka Jądrowa –  Zapadły decyzje o budowie elektrowni atomowej w Polsce. Czy jest to dla nas bezpieczny projekt? – z Marcinem Roszkowskim, prezesem Instytutu Jagiellońskiego, rozmawia Irena Świerdzewska.

Historia widziana w kinie – Od „Barbary Radziwiłłówny” przez „Potop” po „Katyń”. Czy da się poznać historię Polski, oglądając filmy? – zastanawia się Piotr Kościński.

Pokusy sławy – W internecie obecnych jest wielu popularnych kaznodziejów. Jak poznać, że dana osoba  głosi Ewangelię Chrystusa, a nie chce uchodzić za celebrytę propagującego  „ewangelię” sukcesu? z o. prof. Józefem Augustynem SJ, kierownikiem duchowym i rekolekcjonistą, rozmawia Irena Świerdzewska.

Księżowskie eldorado – Sensacjami o podwójnych księżowskich emeryturach jesteśmy epatowani od ponad roku. Co ciekawe, te same teksty, z nieco tylko zmodyfikowanymi tytułami pojawiły się drukiem w wielu bulwarówkach i na wielu portalach. Prawdę o księżowskich emeryturach ujawnia ks. Henryk Zieliński.

Poszukiwania najpiękniejszej wersji – W powszechnej świadomości społecznej istnieją dwie, a może nawet trzy wersje popularnego obrazu „Jezu, ufam Tobie”. Która jest najbliższa prawy – docieka Dorota Lekka.

Ucz się, Jasiu! – Rodzina ma ogromny wpływ na sferę dydaktyczną: na stosunek dziecka do zdobywania wiedzy i jego motywację – przypomina Anna Wardak.

Rozpad światowego porządku – Trzy lata temu prezydent Macron wieścił śmierć mózgową NATO, tymczasem najazd Rosji na Ukrainę spowodował nagłą „odnowę” sojuszu – zauważa prof. Kazimierz Dadak.

Listopad 1918 –  W listopadzie 1918 r. mówiło się, że w Polsce władza leży na ulicy. Sytuacja międzynarodowa była jednak tak skomplikowana, a warunki na ziemiach polskich tak trudne, że nikt nie był w stanie stworzyć stabilnego rządu z szerokim społecznym poparciem – pisze Ignacy Masny.

Atomowe decyzje – W polskich warunkach gaz nie może być podstawą tzw. miksu energetycznego, ponieważ albo uzależniałoby nas to od Rosji, albo byłoby zbyt drogi – pisze Jacek Karnowski.

Zachęcamy również do lektury "Idziemy" na 6 listopada i wcześniejszych numerów tygodnika.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 7 lutego

Wtorek, IV tydzień zwykły
Sprawnie uchylacie Boże przykazanie,
aby swoją tradycję zachować.

+ Czytania liturgiczne (rok A, I): Mk 7, 1-13
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Nowenna przed świętem Matki Bożej z Lourdes cz.2

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter