18 kwietnia
czwartek
Boguslawy, Apoloniusza
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Tygodnik Idziemy na 12 marca - "Jak rozumieć Franciszka"

Ocena: 5
819

Tygodnik „Idziemy” na 12 marca ukazał się drukiem i w e-wydaniu. Jest do nabycia na stronach: eprasa.pl/news/idziemy oraz egazety.pl.

W najnowszym numerze warto przeczytać:

Jak rozumieć Franciszka? – Co trzeba wiedzieć o Argentynie i Ameryce Południowej, żeby lepiej rozumieć papieża Franciszka? – z bp. Janem Piotrowskim, ordynariuszem kieleckim, byłym misjonarzem w Kongo i Peru, rozmawia Irena Świerdzewska.

Dekada Bergoglio – Przez jednych uwielbiany, przez innych niezrozumiany czy wręcz krytykowany. Pontyfikat Franciszka z pewnością odróżnia się stylem od poprzednich. Co z niego zapamiętamy? – zastanawia się ks. Łukasz Piotrowski.

Boczna furtka dla aborcji – Trwa proces przeciw aborcyjnej aktywistce, która nielegalnie przekazała kobiecie środek poronny. Jego wynik przesądzi o normalizacji podziemnej aborcji, na którą polskie państwo i tak przymyka oko. Proces jest tylko częścią większej całości – pisze Monika Odrobińska. 

Prawda czy gruba kreska? – Podejmując refleksję nad dekadą papieża Franciszka w Kościele, za mało zwraca się uwagę na epokową decyzję o powołaniu i posłaniu do świata misjonarzy miłosierdzia. Mają oni władzę rozgrzeszania i uwalniania od kar nawet w sytuacji takich grzechów i przestępstw, w przypadku których wyłączne kompetencje należały wcześniej do Stolicy Apostolskiej – przypomina ks. Henryk Zieliński. 

Rodzinne 3D – Termin 3D oznacza przestrzeń trójwymiarową, tj. sposób, w jaki normalnie postrzegamy rzeczywistość – w odróżnieniu od płaskiego obrazu świata, np. na rysunku malucha. Na wychowanie też warto patrzeć trójwymiarowo – zachęca Anna Wardak. 

Ukraińskie rozdroża – Pojawienie się prezydenta USA w Kijowie dodało otuchy zmagającym się z rosyjskim najeźdźcą ukraińskim wojskom. Niemniej trudno przeoczyć to, że w zakresie konkretnej pomocy wizyta ta nieco zawiodła – zauważa Kazimierz Dadak. 

Rewolucja sztucznej inteligencji – Dzwonimy na infolinię i okazuje się, że rozmawiamy z… robotem. Otrzymujemy przez internet dostosowane do naszych potrzeb oferty, jakby ktoś nas znał. Jakie możliwości i zagrożenia niesie ze sobą taki postęp techniczny? – analizuje Jacek Koronacki.

Oblubienica Chrystusa – Obraz Kościoła jako Oblubienicy Chrystusa natrafia na dwie przeszkody. Po pierwsze, słowo „oblubienica” niemal całkowicie wyszło z użycia. Po drugie, dzisiejsze realia dalekie są od starożytnych – pisze ks. Waldemar Chrostowski. 

Losy fundatora KUL – Karol Jaroszyński należy do tych niemal zapomnianych ludzi, którzy mieli wielki wpływ na wydarzenia swoich czasów. Był głównym fundatorem Uniwersytetu Lubelskiego (dzisiejszy KUL), wspierał niepodległą Polskę i ratował rosyjskie imperium przed bolszewikami. Jego postać przybliża Ignacy Masny.

Historia dająca nadzieję – Po wielu latach starań, wyrzeczeń, zbiórek i ciężkiej pracy przy Szpitalu Bródnowskim w Warszawie uroczyście otwarto klinikę „Budzik” dla dorosłych. Placówka została wyposażona w 17 łóżek. Do jej powstania zmotywował Ewę Błaszczak rodzinny dramat – przypomina Krzysztof Ziemiec. 

Czas reagować – Furia i bezczelność, które towarzyszą uderzeniu w polskiego papieża, wskazują, że to jest batalia o wszystko – zauważa w swoim felietonie Jacek Karnowski.

Zachęcamy również do lektury „Idziemy” na 5 marca i wcześniejszych numerów tygodnika. 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 18 kwietnia

Czwartek, III Tydzień wielkanocny
Ja jestem chlebem żywym, który zstąpił z nieba.
Jeśli ktoś spożywa ten chleb, będzie żył na wieki.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): J 6, 44-51
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napisz



Najczęściej czytane komentarze



Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.



Newsletter