7 lutego
wtorek
Ryszarda, Teodora, Romana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Tygodnik Idziemy na 11 grudnia - "Miłość małżeństwo, seks"

Ocena: 5
302

Tygodnik „Idziemy” na 11 grudnia ukazał się drukiem i w e-wydaniu. Jest do nabycia na stronach: eprasa.pl/news/idziemy oraz egazety.pl.

W najnowszym numerze warto przeczytać:

Zachęcamy również do lektury "Idziemy" na 4 grudnia i wcześniejszych numerów tygodnika.

Miłość, małżeństwo, seks – Czy księża powinni rozmawiać z małżonkami na intymne tematy? – ks. dr. Marka Dziewieckiego, duszpasterza i psychologa, pyta Nina Baumann.

Boski i trudny dar – Seksualność małżeńska to wspaniały dar od Boga, przekazany nam jednak w glinianych naczyniach, a przy tym niełatwy w użytku i wymagający pielęgnacji – pisze Radosław Molenda.

Małżeństwo bez seksu? – Czy niezdolność do aktu seksualnego stanowi przeszkodę do zawarcia sakramentalnego małżeństwa? – odpowiada Ks. Kamil Pańkowiec.

Jak ogień w kominku – Małżeństwo jest tak ważnym Bożym powołaniem, że analogicznie jak kapłaństwo, zostało przypieczętowane i umocnione specjalnym sakramentem. Sprawia on, że wszystko, co jest spełnianiem tego powołania i okazywaniem sobie przez małżonków miłości przyrzeczonej przy ołtarzu, jest święte i zasługujące na niebo – pisze ks. Henryk Zieliński.

Wiara w Kościół – Mówimy co niedzielę „wierzę w jeden, święty, powszechny i apostolski Kościół”. Czy wiemy, co wyznajemy? – pisze ks. Łukasz Piotrowski.

Szukajcie wpierw…– Czas, który oddajemy Jezusowi, to czas zyskany, który zwróci nam się stokrotnie – zapewnia Anna Wardak.

Od samotności do jedności – Jedność małżonków to komunia osób, nawiązująca do sakramentu Eucharystii.  Relacyjność i płodność upodabniają człowieka do Boga. Czego jeszcze uczył św. Jan Paweł II? – przypomina Agata Krupka.

Aby przetrwać zimę – Program Rodzina Rodzinie został rozszerzony na Ukrainę. Jak można pomóc? – z ks. Marcinem Iżyckim, dyrektorem Caritas Polska, rozmawia Barbara Stefańska.

Bezpieczne zakupy – Jak nie dać się oszukać w sieci? – z podkomisarz Wiolettą Szubską z Komendy Głównej Policji rozmawia Marta Dybińska.

Miliarderzy wciąż decydują – Kiedyś pojedynczy człowiek mógł podejmować wielkie i ważne decyzje, czy to w skali państwa, czy też w biznesie. Wydawałoby się, że te czasy już minęły, a dziś decydują raczej zespoły. Od czasu do czasu okazuje się, że jest inaczej. W wielkim biznesie może zamieszać taki milioner, jak Elon Musk. Tej ekscentrycznej postaci przygląda się Piotr Kościński.

Siedem plag mołdawskich – Wybuch wojny na Ukrainie obnażył słabości Mołdawii jako państwa atakowanego w sposób hybrydowy przez prorosyjskie siły próbujące odciągać Kiszyniów od kursu na integrację z UE. Złożony w marcu br. wniosek o członkostwo w Unii uaktywnił podległych rosyjskim służbom agentów – pisze Marcin Zatyka.

Piękne karty – Grudzień to dla Polaków ważny i symboliczny miesiąc. Za nami zapomniana nieco 80. rocznica powstania Rady Pomocy Żydom „Żegota”. Ważne rocznice pokazują, że potrafimy jako naród dokonać wielkich rzeczy – zauważa Krzysztof Ziemiec.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 7 lutego

Wtorek, IV tydzień zwykły
Sprawnie uchylacie Boże przykazanie,
aby swoją tradycję zachować.

+ Czytania liturgiczne (rok A, I): Mk 7, 1-13
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Nowenna przed świętem Matki Bożej z Lourdes cz.2

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter