Tygodnik „Idziemy” na 11 czerwca ukazał się drukiem i w e-wydaniu. Jest do nabycia na stronach: eprasa.pl/news/idziemy oraz egazety.pl.

W najnowszym numerze warto przeczytać:
Czekając na dziecko – Lata starań i oczekiwań nie zaowocowały upragnioną ciążą. Adoptować dziecko? Czy pozostać małżeństwem bezdzietnym? Wyzwania, przed którymi stają małżonkowie bezskutecznie zabiegający o potomstwo – opisuje Irena Świerdzewska.
Niepłodność się leczy – Co piąte małżeństwo zmaga się z niepłodnością – WHO mówi już o „nieprawidłowości społecznej”. Czy niepłodność jest zawsze uleczalna, a bezpłodność nieuleczalna? – z dr. Tadeuszem Wasilewskim, położnikiem-ginekologiem i specjalistą naprotechnologii, rozmawia Monika Odrobińska.
W poszukiwaniu serca – Biblijne pojęcie serca, wbrew potocznym skojarzeniom, dalekie jest od uniesień, wzniosłych uczuć i natchnień. Wyjaśnienie tego nieporozumienia pozwala pojąć prawdziwe znaczenie nabożeństwa do serca Jezusa – tłumaczy ks. Łukasz Piotrowski.
Rachunek dla Rosji – Polska ma płacić Rosji za pomoc w odbudowie kraju? Tak twierdzi jeden z ważnych rosyjskich polityków. Wobec tego typu tez najwyższy czas policzyć, ile straciliśmy przez ZSRR – pisze Piotr Kościński.
Fastfoodowa duchowość – Trudno jest zebrać ludzi na nabożeństwo, a na hasło: „Objawiła się Matka Boża na drzewie” gromadzą się tłumy. Jak wytłumaczyć taką reakcję? – z ks. prof. dr. hab. Markiem Chmielewskim, teologiem duchowości i mariologiem rozmawia Irena Świerdzewska.
Owoc podwójnie zakazany – Ujawnione pod koniec maja wyniki badań opinii publicznej w Kanadzie na temat granic dopuszczalności eutanazji są ważnym sygnałem dla ludzkości. Pokazują, że w tej dziedzinie raz przesunięte granice w praktyce przestają istnieć – pisze ks. Henryk Zieliński.
95 lat pomocy dzieciom ulicy – „Forsa to była mała, ale idea duża” – mawiał Kazimierz Lisiecki o swoim dziele życia, dzięki któremu udało mu się uratować kilkadziesiąt tysięcy dzieci przed głodem, bezdomnością i bezradnością. Jego idea przetrwała zaś nie tylko czasy wojny, okupacji i komunizmu, ale trwa do dzisiaj. Przypomina ją Marta Kawalec.
Pasterz i nasze życie – Czy w obecnej sytuacji dziejowej potrafimy się odnaleźć w metaforze pasterza, na jaką zwracają naszą uwagę teksty biblijne? Zwłaszcza prorocy podkreślają, że cały Boży lud stanowi wielką zbiorowość wierzących, czyli owiec pod przewodnictwem przywódców-pasterzy – zastanawia się nad tym ks. Jan Sochoń.
Stolica polskiej piosenki – Polska piosenka to Opole. Opole to polska piosenka. Od 9 do 11 czerwca trwa 60. edycja najsłynniejszego polskiego festiwalu. Jubileusz zachęca do przypomnienia początków tego wydarzenia i ciekawostek z nim związanych. Historię festiwalu przypomina Ludmiła Plitta.
Rachunek u progu III RPD – ekalog stał się motywem przewodnim IV pielgrzymki Jana Pawła II do Ojczyzny w czerwcu 1991 r. Była to pierwsza podróż apostolska do Polski wolnej od systemu totalitarnego, ale również po raz pierwszy spotkała się ze sprzeciwem i kontestacją części społeczeństwa. Przypomina ją kl. Michał Wodzicki.
Przekroczenie granic – o dużym zagrożeniu, którym są tzw. deep fejki, czyli głęboka manipulacja obrazami – pisze Krzysztof Ziemiec.
Gdzie jesteśmy? – Jak nazwać moment, w którym znalazł się nasz region, kontynent, świat? Czy to powtórka I wojny światowej, a może drugiej? A może to „III wojna światowa w kawałkach”? – zastanawia się Jacek Karnowski.
Zachęcamy również do lektury „Idziemy” na 4 czerwca i wcześniejszych numerów tygodnika.