24 września
niedziela
Gerarda, Ruperta, Tomiry
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Tygodnik Idziemy na 11 czerwca - "Gdy dziecko nie nadchodzi"

Ocena: 5
698

Tygodnik „Idziemy” na 11 czerwca ukazał się drukiem i w e-wydaniu. Jest do nabycia na stronach: eprasa.pl/news/idziemy oraz egazety.pl.

W najnowszym numerze warto przeczytać:

Czekając na dziecko – Lata starań i oczekiwań nie zaowocowały upragnioną ciążą. Adoptować dziecko? Czy pozostać małżeństwem bezdzietnym? Wyzwania, przed którymi stają małżonkowie bezskutecznie zabiegający o potomstwo – opisuje Irena Świerdzewska. 

Niepłodność się leczy – Co piąte małżeństwo zmaga się z niepłodnością – WHO mówi już o „nieprawidłowości społecznej”. Czy niepłodność jest zawsze uleczalna, a bezpłodność nieuleczalna? – z dr. Tadeuszem Wasilewskim, położnikiem-ginekologiem i specjalistą naprotechnologii, rozmawia Monika Odrobińska.

W poszukiwaniu serca – Biblijne pojęcie serca, wbrew potocznym skojarzeniom, dalekie jest od uniesień, wzniosłych uczuć i natchnień. Wyjaśnienie tego nieporozumienia pozwala pojąć prawdziwe znaczenie nabożeństwa do serca Jezusa – tłumaczy ks. Łukasz Piotrowski.

Rachunek dla Rosji – Polska ma płacić Rosji za pomoc w odbudowie kraju? Tak twierdzi jeden z ważnych rosyjskich polityków. Wobec tego typu tez najwyższy czas policzyć, ile straciliśmy przez ZSRR – pisze Piotr Kościński.

Fastfoodowa duchowość – Trudno jest zebrać ludzi na nabożeństwo, a na hasło: „Objawiła się Matka Boża na drzewie” gromadzą się tłumy. Jak wytłumaczyć taką reakcję? – z ks. prof. dr. hab. Markiem Chmielewskim, teologiem duchowości i mariologiem rozmawia Irena Świerdzewska.

Owoc podwójnie zakazany – Ujawnione pod koniec maja wyniki badań opinii publicznej w Kanadzie na temat granic dopuszczalności eutanazji są ważnym sygnałem dla ludzkości. Pokazują, że w tej dziedzinie raz przesunięte granice w praktyce przestają istnieć – pisze ks. Henryk Zieliński. 

95 lat pomocy dzieciom ulicy – „Forsa to była mała, ale idea duża” – mawiał Kazimierz Lisiecki o swoim dziele życia, dzięki któremu udało mu się uratować kilkadziesiąt tysięcy dzieci przed głodem, bezdomnością i bezradnością. Jego idea przetrwała zaś nie tylko czasy wojny, okupacji i komunizmu, ale trwa do dzisiaj. Przypomina ją Marta Kawalec. 

Pasterz i nasze życie – Czy w obecnej sytuacji dziejowej potrafimy się odnaleźć w metaforze pasterza, na jaką zwracają naszą uwagę teksty biblijne? Zwłaszcza prorocy podkreślają, że cały Boży lud stanowi wielką zbiorowość wierzących, czyli owiec pod przewodnictwem przywódców-pasterzy – zastanawia się nad tym ks. Jan Sochoń. 

Stolica polskiej piosenki – Polska piosenka to Opole. Opole to polska piosenka. Od 9 do 11 czerwca trwa 60. edycja najsłynniejszego polskiego festiwalu. Jubileusz zachęca do przypomnienia początków tego wydarzenia i ciekawostek z nim związanych. Historię festiwalu przypomina Ludmiła Plitta.

Rachunek u progu III RPD – ekalog stał się motywem przewodnim IV pielgrzymki Jana Pawła II do Ojczyzny w czerwcu 1991 r. Była to pierwsza podróż apostolska do Polski wolnej od systemu totalitarnego, ale również po raz pierwszy spotkała się ze sprzeciwem i kontestacją części społeczeństwa. Przypomina ją kl. Michał Wodzicki. 

Przekroczenie granic – o dużym zagrożeniu, którym są tzw. deep fejki, czyli głęboka manipulacja obrazami – pisze Krzysztof Ziemiec. 

Gdzie jesteśmy? – Jak nazwać moment, w którym znalazł się nasz region, kontynent, świat? Czy to powtórka I wojny światowej, a może drugiej? A może to „III wojna światowa w kawałkach”? – zastanawia się Jacek Karnowski. 

Zachęcamy również do lektury „Idziemy” na 4 czerwca i wcześniejszych numerów tygodnika. 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

NIEDZIELNY NIEZBĘDNIK DUCHOWY - 24 września

Niedziela, XXV Tydzień zwykły
Dla mnie bowiem żyć – to Chrystus,
a umrzeć – to zysk.

+ Czytania liturgiczne (rok A, I): Mt 20, 1-16a
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego) 
+ Komentarz „Idziemy” - Do każdego inaczej

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napisz

- Reklama -


Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter