31 marca
piątek
Beniamina, Dobromierza, Leonarda
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Tygodnik Idziemy na 1 stycznia - "Nie zmarnujmy kolędy!"

Ocena: 0
285

Tygodnik „Idziemy” na 1 stycznia ukazał się drukiem i w e-wydaniu. Jest do nabycia na stronach: eprasa.pl/news/idziemy oraz egazety.pl.

W najnowszym numerze warto przeczytać:

Zadania misji – Według Pauliny Jaricot Kościół jest z natury misyjny. Każdy ochrzczony ma misję, a nawet sam jest misją. Jak to rozumieć? – z ks. Zbigniewem Sobolewskim, dyrektorem Dzieła Pomocy „Ad Gentes”, rozmawia Karolina Mrozek.

Nie zmarnujmy kolędy! – Czym jest i czym powinna być wizyta duszpasterska, zwana kolędą? – z abp. Grzegorzem Rysiem, metropolitą łódzkim, rozmawia ks. Paweł Kłys.

Wizyta na zamówienia? – W niektórych parafiach kolęda na zaproszenie pojawiła się jeszcze przed lockdownem, w wielu zagościła na dłużej. Jak dziś wygląda wizyta duszpasterska? – przygląda się Monika Odrobińska. 

Rodzina na ołtarze – Papież zatwierdził dekret o męczeństwie Sług Bożych Józefa i Wiktorii Ulmów z dziećmi. Kiedy może odbyć się uroczystość beatyfikacji? – z bp. Stanisławem Jamrozkiem, biskupem pomocniczym archidiecezji przemyskiej, postulatorem procesu beatyfikacyjnego na etapie diecezjalnym, rozmawia Irena Świerdzewska.

Kościół A.D. 2023 – Dziesiąta rocznica wyboru papieża Franciszka, Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie, a w Polsce niemal pewna beatyfikacja rodziny Ulmów – najważniejsze wydarzenia kościelne rozpoczętego 2023 roku opisuje Wojciech Świątkiewicz. 

Z Chrystusem w przyszłość – Do wejścia w nowy rok jak Maryja: z Chrystusem, bo tylko On może nadać wszystkiemu sens i nawet za zła wyprowadzić dobro – zachęca ks. Henryk Zieliński.

Niechaj prowadzi nas Gwiazda! – Już wkrótce podczas Uroczystości Objawienia Pańskiego ujrzymy na ulicach ponad siedmiuset polskich miast doroczny Orszak Trzech Króli. Jak będzie wyglądał? – pisze Anna Murawska.  

Czas nadziei dla Libanu – Bejrut jest największym miastem Bliskiego Wschodu, w którym tak barwnie i radośnie obchodzone było Boże Narodzenie. Trudno się dziwić: chrześcijanie, w większości maronici, stanowią tu ponad 37 proc. ludności – zauważa Piotr Kościński. 

Modlitwa w telefonie – Pismo Święte, komentarz biblijny, modlitewnik. Obecnie wszystko to można mieć w swoim smartfonie. Najpopularniejszym aplikacjom ewangelizacyjnym przygląda się ks. Łukasz Piotrowski. 

Przykład dla rodzin – To piękne formuły, że rodzina ma być Kościołem domowym i że Pana Jezusa powinniśmy zaprosić do swojego życia. Tylko co z nich wynika? – zastanawia się o. Jacek Salij OP. 

Trudny i ciekawy rok – Niektórzy eksperci są zdania, że najgorsze dopiero nadejdzie. Wciąż nie wiadomo, jak zachowa się Białoruś, a Putin łatwo się nie podda. By przyspieszyć zakończenie wojny, potrzebna jest między innymi amerykańska pomoc – zauważa Krzysztof Ziemiec. 

W trosce o dzieciPrzyszłe pokolenia – o ile nasza cywilizacja ocaleje – będą zdumione, w jakiej ciszy dzieje się ta wielka tragedia naszych czasów. Rodzice masowo tracą wpływ na wychowanie dzieci, które przejmuje symbolicznie telefon komórkowy, a realnie media społecznościowe z algorytmami promującymi wszelkie śmieci, do tego mocno uzależniające – pisze Jacek Karnowski.

Zachęcamy również do lektury "Idziemy" na 25 grudnia i wcześniejszych numerów tygodnika.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 31 marca

Piątek, V tydzień Wielkiego Postu
Słowa Twoje, Panie, są duchem i życiem.
Ty masz słowa życia wiecznego.

+ Czytania liturgiczne (rok A, I): J 10, 31-42
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napisz

- Reklama -


Najczęściej czytane artykuły

Materiał Partnera PortaluNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter