11 sierpnia
czwartek
Klary, Zuzanny, Lecha
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Tygodnik Idziemy na 1 maja - "Z naszą Królową"

Ocena: 5
421

Tygodnik Idziemy na 1 maja ukazał się drukiem i w e-wydaniu. Jest do nabycia na stronach: eprasa.pl/news/idziemy oraz egazety.pl.

W najnowszym numerze warto przeczytać:

Tydzień biblijny – Jak będą wyglądać tegoroczne obchody Tygodnia Biblijnego w Polsce? – z ks. prof. Henrykiem Witczykiem, przewodniczącym Dzieła Biblijnego im. św. Jana Pawła II, rozmawia Irena Świerdzewska.

Nasza Królowa – Śpiewamy: „Z dawna Polski Tyś Królową”. W Litanii loretańskiej wzywamy „Królową Polski”. Co oznacza ten tytuł i czy nasza ojczyzna jest szczególnie wyróżniona? – pisze Barbara Stefańska.

Dlaczego czcimy Maryję? – O Polakach mówi się, że jesteśmy narodem maryjnym, z czego wynika nasze szczególne przywiązanie do Matki Bożej? –  z abp. Wacławem Depo, metropolitą częstochowskim, rozmawia Irena Świerdzewska.

Symbole narodowe – Polskie godło, flaga i hymn – w ten sposób manifestujemy przynależność narodową i realizujemy swoją suwerenność. Co warto o nich wiedzieć i jak z nich korzystać? Instrukcję podaje Radosław Molenda.

To nie prima aprilis – Królową Polski Maryja została oficjalnie uznana w ślubach króla Jana Kazimierza, złożonych w katedrze lwowskiej w 1656 r. Było to 1 kwietnia! Dlaczego więc świętujemy to wydarzenie w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja? – pisze ks. Henryk Zieliński.

Gdzie ta communio? – Drodze protestantyzacji Kościoła katolickiego u naszych sąsiadów zza Odry przygląda się Anna Meetschen.

Co z koronawirusem – Koronawirus osłabł, liczba zgonów przez niego spowodowanych spada. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) wskazuje, że wirus w dalszym ciągu pozostaje „globalnym zagrożeniem dla zdrowia publicznego”. O aktualnej sytuacji pandemicznej pisze Piotr Kościński.

Przytul jeża – Jako rodzice musimy być mocnym punktem oparcia na chwiejnej kładce między dzieciństwem a dorosłością zachęca Anna Wardak.

Normalność w czasach wojny – O tym jaka sytuacja panuje w Kijowie? Z o. Jarosławem Krawcem OP, dominikaninem z Kijowa, rozmawia Marta Dybińska.

Jeruzal nie tylko z „Rancza” – Większości miejscowość znana jest jako serialowe Wilkowyje. Jeruzal odwiedziła i opisała Agnieszka Wyszomirska.

Franciszek wobec rosyjskiej napaści – Nie jest rolą papieża wskazywanie palcem winnego; osąd grzesznika należy do Boga – zauważa Kazimierz Dadak.

Patron ludzi pracy – Przypadające 1 maja wspomnienie św. Józefa rzemieślnika przypomina o ludzkiej i nadprzyrodzonej wartości pracy – pisze Wojciech Świątkiewicz.

Pieśń nadziei – Od niedawna Ukraińcy modlą się za swój naród poruszającą litanią z muzyką i słowami polskiego jezuity. Utwór wykonali artyści skupieni wokół akcji „Modlitwa w drodze”. Projektowi przygląda się Patryk Lubryczyński.

Miłosierdzie. Sprawdzam – Otworzyliśmy serca na miliony potrzebujących. Ale najtrudniejszy czas dopiero przed nami – zauważa Krzysztof Ziemiec.

Zachęcamy również do lektury Tygodnika Idziemy na 24 kwietnia.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 11 sierpnia

Czwartek, XIX tydzień zwykły – wspomnienie św. Klary, dziewicy
 Wielkich dzieł Boga nie zapominajmy
+ Czytania liturgiczne (rok C, II): Mt 18,21-19,1
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napiszPOLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter