Tygodnik „Idziemy” na 9 marca ukazał się drukiem i w e-wydaniu: www.egazety.pl/wydawnictwo-warszawsko-praskie/e-wydanie-idziemy.html oraz eprasa.pl/news/idziemy.

W najnowszym numerze warto przeczytać:
Post, modlitwa, jałmużna – razem – dają siłę do zmiany życia – stwierdza kard. Grzegorz Ryś w rozmowie z ks. Pawłem Kłysem: Post, ale jaki?
Nikt nie jest zwolniony od udzielania jałmużny. Sposoby jej praktykowania przedstawia Magdalena Prokop-Duchnowska w tekście: Wielkopostna miłość.
Kobiety nie mogą zezwalać na niszczenie swojej tożsamości. Bóg daje im wiele pięknych zadań – zauważa Beata Kołodziej w eseju: Geniusz czy upadek kobiecości?
Latami imigranckie gangi w Anglii wykorzystywały seksualnie dziewczynki – sprawę, wokół której panuje hańbiąca zmowa milczenia, opisuje prof. Kazimierz Dadak w raporcie: Wokeizm i przestępczość.
Wielkopostna miłość pozostaje w opozycji do „wakacyjnej miłości” – zauważa ks. Henryk Zieliński we wstępniaku: Post „do”.
Nie ma zgody w ocenie tego, która ze stron rozmów amerykańsko-ukraińskich zawiniła ich zerwaniu – pisze Piotr Kościński w komentarzu: Kłótnia w Białym Domu.
Zaczęło się od oficjalnego spotkania, później został spowiednikiem mojej mamy – opowieść ks. Carlosa Nanneia o przyjaźni z papieżem Franciszkiem prezentuje Barbara Stefańska w tekście: Papież z bliska.
Co zrobi episkopat, skoro rząd nie chce szukać konsensusu z Kościołem w sprawie lekcji religii? – odpowiada ks. Leszek Gęsiak SJ, rzecznik KEP, w rozmowie z Barbarą Stefańską: Przeciw bezprawiu.
Do Afryki trafili z ZSRR, wędrując z armią Andersa. Pozostały po nich cmentarze i kościoły. – nieznane losy polskich tułaczy opisuje Monika Odrobińska: Afryka sybiraków.
Czym różniła się nadzieja ludu Starego Przymierza od nadziei uczniów Chrystusa? – mówi ks. prof. Bartosz Adamczewski w rozmowie z Ireną Świerdzewską: O nadziei w Biblii.
Z dziewczynki o żywym temperamencie wyrosła pełna miłości i odwagi kobieta – sylwetkę s. Klary Jaroszyńskiej, sprawiedliwej wśród narodów świata, wspomina ks. prof. Kazimierz Ginter: Sprawiedliwa z Lasek.
Przyjmując bezkrytycznie przekaz medialny, zaczęliśmy myśleć i działać według jego treści – stwierdza Anna Meetschen w felietonie: Nie jesteśmy mniejszością.
Zachęcamy również do lektury „Idziemy” na 2 marca i wcześniejszych numerów tygodnika.