23 maja
poniedziałek
Iwony, Dezyderego, Kryspina
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Tygodnik Idziemy na 9 maja

Ocena: 5
1229

Tygodnik Idziemy na 9 maja ukazał się drukiem i w e-wydaniu. Jest do nabycia na stronach: eprasa.pl/news/idziemy oraz egazety.pl.

W najnowszym numerze warto przeczytać:

Zostawmy to świętym – Nie chcę aby do reformowania Kościoła brali się ci, którzy się do tego najbardziej dzisiaj palą – wyznaje ks. Henryk Zieliński.

O diakonacie kobiet – Skąd biorą się znane nam obecnie stopnie hierarchii kościelnej, czym był znany w starożytności urząd diakonis i jaka jest możliwość przywrócenia go w Kościele? – ukazuje ks. Przemysław Artemiuk.

Pułapka na nastolatka – Przed kolejnym demoralizującym programem, którego polska wersja właśnie rusza – ostrzega Marek Grabowski, prezes Fundacji Mamy i Taty w rozmowie z Moniką Odrobińską.

Normalne rzeczy – O swojej wizji posługi biskupiej mówi nowo mianowany ordynariusz włocławski bp Krzysztof Wętkowski w rozmowie z ks. Henrykiem Zielińskim.

O złudnej niezależności – Złudna niezależność to jedna z pokus złego ducha. Trzeba pytać od czego chcemy być niezależni – apeluje o. Dariusz Kowalczyk SJ.

Wojna o polską historię – W jaki sposób Niemcy i Rosja winę za swoje zbrodnie i za całą II wojnę światową, przerzucają na Polskę? I dlaczego im się to udaje? – podsumowuje Piotr Kościński.

Wirtualna pobożność – Czy na powrót do normalnych praktyk religijnych czekamy tak samo, jak na zniesienie obowiązku noszenia maseczek? – pisze Anna Meetschen.

Łamiąca strzały nieprzyjaciela – Dzieje kultu Marki Bożej Łaskawej, Patronki Warszawy i Strażniczki Polski – opisuje Agnieszka Domańska.

Alkohol drąży skałę – Jeśli dziecko opatrzy się z markowymi alkoholami, nabiera do nich pozytywnego stosunku i wcześniej czy później zapragnie ich spróbować. – przed  sprytnym oswajaniem młodzieży z alkoholem przestrzega Monika Odrobińska.

Święty Józef Nazarejczyk – W jakim sensie określenie „Nazarejczyk” odnosi się do św. Józefa? – ukazuje ks. Jacek Stefański.

Co z reparacjami? – Jakie są dzisiaj szanse na uzyskanie reparacji wojennych od Niemiec, skoro żaden kraj na świecie nie był zniszczony przez Niemców w takim stopniu, jak Polska? – podsumowuje Radosław Molenda.

U zbiegu kultur – W jaki sposób imigranci z Afryki są wykorzystywani do celowej destabilizacji i osłabienia Hiszpanii? – relacjonuje Marcin Zatka.

Szansa na przełom? – Czy 27 kwietnia skończyła się w Polsce polityka totalna? – analizuje Jacek Karnowski.

Niemiecka katastrofa – Pomysł części niemieckich duchownych aby błogosławić związki homoseksualne – komentuje Marek Jurek.

Przeczytaj także: Tygodnik Idziemy na 2 maja

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 23 maja

Poniedziałek, VI Tydzień Wielkanocny
Niech święci cieszą się w chwale, *
+ Czytania liturgiczne (rok C, II): J 15,12-17
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz

- Reklama -


Najczęściej czytane artykuły



POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)



Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.



Newsletter