21 września
wtorek
Jonasza, Mateusza, Hipolita
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Tygodnik Idziemy na 8 sierpnia

Ocena: 5
823

Tygodnik Idziemy na 8 sierpnia ukazał się drukiem i w e-wydaniu. Jest do nabycia na stronach: eprasa.pl/news/idziemy oraz egazety.pl.

W najnowszym numerze warto przeczytać:

Wyrok na księdza Oko – O kulisach skazania ks. prof. Dariusza Oko przez niemiecki sąd za pisanie prawdy o homoseksualnej mafii – rozmawia ze skazanym Irena Świerdzewska.

Duchowe pułapki – Niebezpieczeństwa związane z nasileniem się działalności sekt oraz kryteria rozeznawania nowych grup religijnych i duchowości – omawia ks. prof. Andrzej Zwoliński w rozmowie z Agnieszką Domańską.

Potrzeba rozwagi – W biedzie można poznać nie tylko prawdziwych przyjaciół, ale można też wpaść w sidła – ostrzega ks. Henryk Zieliński.

Grupy destrukcyjne – Przed zwodniczymi grupami, które powstają czasem nie tylko na obrzeżach Kościoła, ale i w Kościele – ostrzega Barbara Wiśniowska.

Katastrofa demograficzna – Aż 40 proc. wszystkich zgonów w skali świata w pierwszym półroczu tego roku nastąpiło w wyniku aborcji! – alarmuje Anna Meetschen.

Burza w szklance wody – Kulisy dziwnego sporu na linii Polska-Izrael i USA – wyjaśnia prof. Kazimierz Dadak.

Rafael i „Przemienienie Pańskie” – Piękno i teologiczną głębię obrazu Rafaela „Przemienienie Pańskie” opisuje ks. Waldemar Turek.
 
Świecki apostoł – Życie i dzieło bł. Edmunda Bojanowskiego, który rozumiał, ze jeśli naród polski ma się odrodzić, to trzeba zacząć od pracy z dziećmi i opieki nad nimi – opisuje Agnieszka Domańska.

Parodiowanie Orwella – W jaki sposób to, z czego jeszcze niedawno się śmieliśmy i uważaliśmy za niemożliwe, dzisiaj jest nam narzucane jako europejska norma – pokazuje Jacek Karnowski.

Czy sport przetrwa? – Problem w tym, że sport wyczynowy coraz bardziej staje się areną propagowania różnych ideologii – ubolewa o. Dariusz Kowalczyk SJ.

Spierajmy się mądrze – Do większej odpowiedzialności w dyskusjach o sensie i znaczeniu powstania warszawskiego – wzywa Krzysztof Ziemiec.

Józef servus Christi – Kolejny aspekt powołania św. Józefa – naświetla ks. Jacek Stefański.

Dekalog X  – Płock – Kiedy pożądanie opanowuje ludzkie serce, nie ma w nim już miejsca na sprawy duchowe – mówił św. Jan Paweł II w Płocku. Tamto nauczanie przypomina Barbara Wiśniowska.

Mniej niż kłopot – Czy pozycja Polski i naszych przywódców z perspektywy amerykańskiej uległa w ciągu ostatnich kilkunastu lat jakiejś znaczącej zmianie? – analizuje Marek Jurek.

Zachęcamy również do lektury Tygodnika Idziemy na 1 sierpnia

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 21 września

Wtorek, XXV Tydzień zwykły
Święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty
„Pójdź za Mną”.
+ Czytania liturgiczne (rok B, I): Mt 9,9-13
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter