21 stycznia
piątek
Agnieszki, Jarosława
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Tygodnik Idziemy na 7 listopada - "Jak kochać Ojczyznę?"

Ocena: 0
1130

Tygodnik Idziemy na 7 listopada ukazał się drukiem i w e-wydaniu. Jest do nabycia na stronach: eprasa.pl/news/idziemy oraz egazety.pl.

W najnowszym numerze warto przeczytać:

Jak kochać Ojczyznę? – Mówienie o miłości ojczyzny wielu Polaków dzisiaj drażni. Może dlatego, że nie rozumieją jej źródeł i znaczenia? – rozważa o. Jacek Salij OP.

Nowe oblicza patriotyzmu – Czy każde „nowe czasy” wymagają od nowych pokoleń, by na nowo zdefiniowały, czym dla nich jest patriotyzm? – odpowiada Jan Kowalski, dyrektor Biura Programu „Niepodległa”, w rozmowie z Radosławem Molendą.

Kapelani w mundurach – Wspierają duchowo tych, którzy na co dzień bronią kraju lub pilnują bezpieczeństwa publicznego. Na czym polega praca księży w mundurach? – pisze Marta Dybińska.

Odkrywajmy historię – Coraz większą popularnością cieszą się w Polsce grupy rekonstrukcyjne, które najczęściej możemy zobaczyć w akcji przy okazji inscenizacji związanych z rocznicami historycznymi – przygląda się im Agnieszka M. Domańska.

Honor służby – Z jakimi wyzwaniami będzie musiało zmierzyć się polskie wojsko w najbliższym czasie – opowiada gen. bryg. Artur Jakubczyk w rozmowie z Patrykiem Lubryczyńskim.

Dumni z polskości – Katolicyzm nigdy nie dzielił Polaków. Przeciwnie, łączył naród i nadawał specyficzny kształt polskiemu patriotyzmowi. To właśnie najwięksi polscy patrioci i najgorliwsi katolicy stawali w pierwszym szeregu osób ratujących polskich Żydów w czasach niemieckiej Zagłady – przypomina ks. Henryk Zieliński.

Polak mały –  Kto ty jesteś? – Polak mały… Ten wiersz od ponad 100 lat recytowały miliony dzieci. Czy dziś przemawia on jeszcze do młodych Polaków? – zastanawia się Barbara Stefańska.

To, co masz, to dziś – Nie mamy wpływu na przeszłość, ale możemy być wierni Bogu w dniu dzisiejszym, a w reszcie Mu zaufać – zachęca w swoim felietonie Magdalena Wołochowicz.

W lustrze Kościoła – Spotkanie z papieżem przebiegło w przyjacielskiej atmosferze, mogliśmy rozmawiać o problemach Kościoła w Polsce i wysłuchać wskazań Ojca Świętego – mówią biskupi, którzy wrócili z Rzymu po wizycie „ad limina Apostolorum” – ich relacje i wrażenia zebrała Irena Świerdzewska.

Kraj przepełnionych aresztów – Według Białoruskiej organizacji praw człowieka Wiosna na terenie Białorusi znajduje się 817 więźniów politycznych a ich liczba cały czas wzrasta – niepokojącemu zjawisku przygląda się Piotr Kościński.

Nie tylko cyberbezpieczeństwo – Internet jest i może być wykorzystany jako element nowoczesnej wojny, w której nie padają strzały, ale toczy się walka na wyniszczenie przeciwnika – przestrzega Krzysztof Ziemiec.

Afryka nadzieją Kościoła – W Afryce odnotowuje się ciągły wzrost liczby seminarzystów, podczas gdy w innych rejonach świata mamy stały spadek. Pomagając chrześcijanom, żyjącym w trudnych warunkach na tym kontynencie, tak naprawdę pomagamy sami sobie i naszym lokalnym Kościołom w Europie – zauważa Anna Meetschen.

Fatima szuka młodych – Władze sanktuarium fatimskiego liczą, że włączenie tego miejsca kultu maryjnego w przygotowania do Światowych Dni Młodzieży „Lizbona 2023” pozwoli zyskać większą liczbę młodych pielgrzymów. Dotychczasowe próby przyciągnięcia jej nie należały do najbardziej udanych – pisze Marcin Zatyka.

Zapowiedź Tygodnika Idziemy nr 45/2021:

 

Zachęcamy również do lektury Tygodnika Idziemy na 31 października.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 21 stycznia

Piątek, II Tydzień zwykły
Wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy
...ustanowił Dwunastu, aby Mu towarzyszyli.
+ Czytania liturgiczne (rok C, II): Mk 3,13-19
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

- Reklama -


E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter